Жиди́ — етнонім на позначення євреїв у лексиці кількох народів, зокрема українців. В сучасній українській мові і для абсолютної більшості євреїв, це слово має образливе забарвлення і не вважається нормативним. Незважаючи на це, в деяких регіонах і в історичній літературі ще збереглося необразливе, традиційне використання цього слова.
Перехід давнього запозичення «жидъ» до зневажливого відбувалося під впливом декількох факторів. Зокрема згідно з однією з теорій, негативне забарвлення для євреїв це слово набуло після того, як православна церква проголосила під кінець 15-го століття юдаїзм «єрессю жидовствующих». Від того, що віруючі юдаїзму були в приниженні, слово «жид» набуло зневажливого забарвлення.
Я, як учасник форуму, вважаю що поки дискусія стосується українського слова, то вона відповідає тематиці форуму. Слово "жид" є в словнику: http://www.slovnyk.net/?swrd=%E6%E8%E4 , і воно не позначене як вульгарне (на відміну від іншого слова з трьох букв).Тобто, обговорити саме слово, його походження і норми його вживання на нашому сайті можна (НМД).
ЦитатаЯ, як учасник форуму, вважаю що поки дискусія стосується українського слова, то вона відповідає тематиці форуму. Слово "жид" є в словнику: http://www.slovnyk.net/?swrd=%E6%E8%E4 , і воно не позначене як вульгарне (на відміну від іншого слова з трьох букв).Тобто, обговорити саме слово, його походження і норми його вживання на нашому сайті можна (НМД). Хоча з іншого боку:http://www.slovnyk.net/index.php?swrd=%E6%E8%E4%E8
Таке враження, ніби ті жиди вже лінукс пишуть.
ми тут у культурному середовищі, тому вживаємо слова в культурному їхньому значенні.
Культурного не знаю.
Логіка моя проста: якщо якесь слово з часом стає лайкою (наприклад, слово «табуретка»)
Логіка моя проста: якщо якесь слово з часом стає лайкою (наприклад, слово «табуретка»), його вживання слід уникати. Якщо поколупатися, то виявиться, що більшість матюків на початку були звичайними словами.
Для віндузятника Linux - лайка, особливо для тих, хто з ним зіткнувся і викусив
І головне.Від носії мови також залежить який сенс мають слова. Як видно з початку слово німець було образливим, але зараз таким не є. Тобто від нас, сьогоднішніх носіїв також залежить чи матеиме слово "жид" в майбутньому лайливе значення. багато хто прагне, щоб слово стало образливим.
Зворотнє твердження також справедливе.
Цитата: vitre від 2010-04-27 14:31:50 Які правила на інших суто українських сайтах? В блогах Тараса Шевченка та Івана Франка "жид" - те саме, що і єврей.
Які правила на інших суто українських сайтах?
Зворотнє явище в природі не виявлено.