Ще деякі цікаві "локальні" програми опрацювання протоколів:... "devices:/" - подає список наявних у системі пристроїв збереження (КД, DVD, жорстких дисків, і т.п.) і дозволяє їх перегляд, монтування, демонтування та інші види маніпуляції з пристроями.... "settings:/" - механізм налаштування стільниці KDE з будь-якого місця, яке приймає адреси URL. "trash:/" - в KDE 3.4 надаватиме прямий доступ до смітника. "tar:/шлях/назва_файла" і "zip:/шлях/назва_файла" - можна переглядати файли TAR і ZIP без розпаковування. Можна, навіть, редагувати архів так, ніби він був розпакований!
Як на мене типи settings:, trash: можуть бути ще небезпечнішими за наведений disk: Тому, чесно кажучи, я б не наважився користуватися цими речима на своїй машині.
Це локальні компоненти KDE, які, насправді, не являються протоколами, а лишень так називаються бо вводяться там, де, зазвичай, пишемо ftp://, http:// чи якісь інші протоколи.
Саме так і безумовно так: локальна компонента, яка відповідає за реалізацію штучки (навмисне не буду використовувати слово протокол) disk: зустрівши таку річ на веб-майданчику <a href=disk:http://.....> ...</a> (чи як воно там пишеться?) звантажить цей диск *локально* на диск, змонтує його і виконає. Теж саме зможе зробити й *локальна* компонента device: А локальна компонента trash: зможе подивитися, "а-що-там-ми-сьогодні-викинули-в-смітник"...А локальна компонента setting: запрограмує робити "rm -rf /" при натисканні F1 в Конкверорі (тобто, тоді коли мала б насправді активізуватися компонента info: чи man: ).