Автор Гілка: Майбутнє за динамічними мовами програмування  (Прочитано 4357 раз)

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Дуже цікава стаття про ріст популярності динамічних мов програмування, про їх переваги перед звичайними мовами програмування, переспективи...

Також в статті можна знайти інтерв'ю з відомими людьми світу PHP/Perl/Python/Tcl/TK.

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Мені, як майбутньому системному програмісту було страшенно цікаво почитати дану статтю... Впевнений, що і Вам сподобається.

uranium

  • Гість
Мені, як майбутньому системному програмісту було страшенно цікаво почитати дану статтю... Впевнений, що і Вам сподобається.

А що таке "системний програміст" ?  ???

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
А що таке "системний програміст" ?  ???

Є прикладні програми, які працюють в оточенні операційних та інших систем. Є прикладні програмісти, які пишуть прикладні програми. Є системні програмісти, які пишуть системи, в яких працюють прикладні програмісти. Написання toolkit-у та написання програми, яка використовує toolkit, вимагають різних наборів знань та вмінь.
[Fedora Linux]

uranium

  • Гість

Є прикладні програми, які працюють в оточенні операційних та інших систем. Є прикладні програмісти, які пишуть прикладні програми. Є системні програмісти, які пишуть системи, в яких працюють прикладні програмісти. Написання toolkit-у та написання програми, яка використовує toolkit, вимагають різних наборів знань та вмінь.

Цікава точка зору  8) , але абсурдна. Правда, хотілося б почути думку Олександра.

Відсутній nickat

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 587
  • Карма: +0/-0
  • Debian user

Цікава точка зору  8) , але абсурдна. Правда, хотілося б почути думку Олександра.

І вчому її абсурдність?
А існування різних програм навчання для системних та прикладних програмістів це теж абсурд?
Best regards,
nickat

uranium

  • Гість

І вчому її абсурдність?
А існування різних програм навчання для системних та прикладних програмістів це теж абсурд?

Абсурдність - у самому поділі.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Абсурдність - у самому поділі.
Це не поділ, а спеціалізація  ;)
Основи викладають у всіх однаково далі кожен вибирає що йому цікавіше, чи кувирятись в ядрі та драйверах, чи писати проги для юзерів типу текстового чи графічного редактора...
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

uranium

  • Гість
Це не поділ, а спеціалізація  ;)
Основи викладають у всіх однаково далі кожен вибирає що йому цікавіше, чи кувирятись в ядрі та драйверах, чи писати проги для юзерів типу текстового чи графічного редактора...

Тут погоджуюся. Але твердження "вимагають різних наборів знань та вмінь" - абсурдне. Різних - хіба інших (спеціалізація), але ніколи не різних по рівню (професіоналізм).

Якщо людина колупається в ядрі лінукса, це ще абсолютно не означає, що він - професіонал високого рівня, а якщо пише текстовий редактор - то автоматично ламух і т.д.

Відсутній Andy Borovy

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 139
  • Карма: +0/-0
  • Працюю там, де цікаво
Ну по перше, серед програмістів ламаків нема... Ти або програміст, або тільки вчишся ним бути.
Друге. Писати програми для користувачів - не менш цікава робота, ніж колупатися в ядрі.
Ну й третє - це просто різна робота, яка вимагає різної кваліфікації... Тобто, писати редактор, з яким буде працювати користувач - звертаєш більшу увагу на інтерфейс, а при роботі з ядром, звертаєш більше увагу на оптимізацію коду.
Без уст я іронічний жах,
Що упирем ікластим став би
З очима ніжними кульбаби,
Якби не очі в дзеркалах.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст

Тут погоджуюся. Але твердження "вимагають різних наборів знань та вмінь" - абсурдне. Різних - хіба інших (спеціалізація), але ніколи не різних по рівню (професіоналізм).
Поясніть детальніше, а то я щось не можу знайти сенс цього зауваження. Я ніби ніде не стверджував, що студент не може написати операційну систему, а професор - текстовий редактор. :-/

Цитата
Якщо людина колупається в ядрі лінукса, це ще абсолютно не означає, що він - професіонал високого рівня, а якщо пише текстовий редактор - то автоматично ламух і т.д.
А якщо людина і колупається в ядрі лінукса і пише текстовий редактор? :-)
« Змінено: 2005-03-29 18:49:08 від lvm »
[Fedora Linux]

uranium

  • Гість
Поясніть детальніше, а то я щось не можу знайти сенс цього зауваження. Я ніби ніде не стверджував, що студент не може написати операційну систему, а професор - текстовий редактор. :-/

А якщо людина і колупається в ядрі лінукса і пише текстовий редактор? :-)

Ви захищаєте розділ на системних і "несистемних" програмістів власне оцим твердженням і не тільки. Чи я неправильно розумію?

Я ж стверджую, що такий поділ є абсурдним.

uranium

  • Гість
А якщо людина і колупається в ядрі лінукса і пише текстовий редактор? :-)

Це теж ще нічого не означає.

Зустрічне питання. В цьому контексті ця людина - системний, чи "несистемний" програміст? :-)

Відсутній iip))

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 277
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач KDE, openSUSE...
Дуже цікава стаття про ріст популярності динамічних мов програмування, про їх переваги перед звичайними мовами програмування, переспективи...
... PHP/Perl/Python/Tcl/TK.
Цікаво, чому Ви називаєте скриптові (інтерпретовані) мови динамічними? Це усталена українська термінологія чи просто калька з російської?
"You should not be satisfied with being a victim, nor with being a survivor. You should aim to be a conqueror." "Now, go do the right thing!" Dr. Laura

Відсутній nickat

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 587
  • Карма: +0/-0
  • Debian user
Цікаво, чому Ви називаєте скриптові (інтерпретовані) мови динамічними?

RTFA (Read The F****** Article) (c) :)
Не ображайтесь, а Ви статтю читали? Там все написано:
Цитата
The term "scripting language" is becoming more an more of a misnomer; many people nowadays prefer "dynamic languages," referring to the lack of compile-time type checking.
Van Rossum
Так що це скоріше калька з англійської... ;)
Така назва досить обґрунтована. У таки мовaх, наприклад, при введенні змінної не вимагається явно задавати її тип, і у процесі роботи програми, цій змінній можуть бути присвоєні данні різних типів. Java (доречі, інтерпретована мова, але не скриптова), наприклад, цього не дозволяє та видає помилку при компіляції. Це і є "compile-time type checking".
Best regards,
nickat