Автор Гілка: Загроза від використання невільного ПЗ  (Прочитано 2527 раз)

Відсутній hordok

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Загроза від використання невільного ПЗ
« Відповідей #15 : 2005-04-28 23:28:17 »
   Знаєте, Ви - це шайка старих боркотунів, які, мабуть, нічого (ну, окрім, звісно ж, таких людей, як Ілля Корнійко та Ярослав Федевич) не зробили, і швидше всього навіть не намагалися зробити для справи, лише лазите по лінукс-форумах, і обсираєте усіх, хто щось робить. ПОПУСТІТЬСЯ! Ви не розумієте реалій, і не бачите усього того ідіотизму Cтолмана. Він же хіппі, дурнуватий фанатик, який прагне одного - слави! Доказом може бути, на приклад, слова Торвальдса в "Just for jun", які навів пан Кравчук: "Більше всього мене в Річардові  дратує ... його відкрите обурення тим, що я став прапором руху за відкрите програмування".

   >>>Олександр Кравчук, helko: забіть ви на цих нездар, це лише лишня трата часу та можливо нервів. Просто робіть усе, що у силах для розвитку справи. Ви молодці, продовжуйте у тому ж дусі, і НІКОЛИ, НІКОЛИ не зазнавайтеся, щоб не уподоблюватися цим ******.

Відсутній MoD

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 161
  • Карма: +0/-0
Re: Загроза від використання невільного ПЗ
« Відповідей #16 : 2005-04-29 01:20:07 »
helko, я з Вами згоден, суперечка і дійсно дурна. Але мушу сказати от що: GNU існує вже досить багато років і за цей час було зроблено дуже багато РЕАЛЬНОЇ роботи - написані вільні реалізації більшості, якщо не всіх Unix'ових утиліт, що становлять собою наповнення будь-якої відкритої операційної системи, а це заслуга саме РМС. Потім, ніхто ж не каже заборонити пропрієтарний софт як такий, треба натомість рухати вільний софт, щоб він сам витіснив його, але для цього потрібна хоч би деяка підтримка "з гори" (думаю листа до Президента Ви читали). Просто я, як і більшість людей на цьому форумі, поважаю Столлмена, оскільки він був засновником і він робив титанічну роботу, якій присвятив все своє життя.
Тепер до hordok. Пане, оце в перше за мої нещасні 18 років життя мене називають "старим боркотуном". Але не будемо тут переходити на особистості - нам працювати, а не сваритися потрібно. Ви ж на цьому наполягаєте. І до речі, ви б хоч цитували вірно - подивіться будь-ласка на пост Олександра ще раз (і "Just for Fun" перечитайте). І не знаю, чого там РМС прагне, але він все життя був ідеологом open source, і цього в ньому трохи боявся Лінус, описуючи Річарда у своїй книжці.
І ще раз хочу сказати одну річ: нам потрібно працювати разом, а не сваритися з ідеологічних дрібниць, думаю і на цьому форумі і в українській open source спільноті взагалі знаходяться справжні патріоти України і фанатики (в гарному розумінні цього слова) вільного софта.
« Змінено: 2005-04-29 01:20:35 від MoD »

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Re: Загроза від використання невільного ПЗ
« Відповідей #17 : 2005-04-29 02:12:10 »
MoD, знаєте, тепер ви тут єдині, на кого я вже не ображаюся, мені вас просто трішки шкода. Я бачу, Ви дійсно на відміну від скажімо miwa хочете добра ідеї, але усе ж, на жаль не розумієте деяких речей:

Але мушу сказати от що: GNU існує вже досить багато років і за цей час було зроблено дуже багато РЕАЛЬНОЇ роботи - написані вільні реалізації більшості, якщо не всіх Unix'ових утиліт, що становлять собою наповнення будь-якої відкритої операційної системи, а це заслуга саме РМС.
Чому ж тоді майже усі найпопулярніші opensource проекти мають іншу ліцензію?

Просто я, як і більшість людей на цьому форумі, поважаю Столлмена, оскільки він був засновником і він робив титанічну роботу, якій присвятив все своє життя.
Хоч убіть, а я не повірю, що він робив це не заради слави, чи ще якоїсь буржуйсько-жидівської фігні!

Андрій Колоденко

  • Гість
Re: Загроза від використання невільного ПЗ
« Відповідей #18 : 2005-04-29 02:22:01 »
Слава Україні!

   Чесно кажучи, мене вразило повідомлення helko: miwa, hse, ви дійсно проганяєте! Хлопчина лиш висловив свою думку про людину, а ви накинулися на нього, як навіжені - гарний приклад для інших!..

   Друже hse, поясни, будь ласка, значення терміну "вільне пз", бо на скільки мені відомо, Лінус із, здається, тим же Столманом, вже давно вирішили не використовувати цей термін, і замінити його на "вільне пз". І взагалі, хоча б хтось з Вас, людей, які роблять зі Столмана ледь не Бога, окрім Корнійка, Федевича та MoD'а читав "Just for jun"???!!!

   Друже tech, щодо позову SCO на ряд ІТ компаній та Торвальдса, то, якби ви добре читали новини, і старалися хоча б трішки бути в курсі усіх тих речей, то знали б, що усе то був простий, дешевий анти-піар хід корпорації Microsoft, проти Linux. І Столман тоді не зробив нічого корисного. Тоді взагалі, можна було сильно не напрягатися...

Praporshic

  • Гість
Re: Загроза від використання невільного ПЗ
« Відповідей #19 : 2005-04-29 02:47:45 »
Панове! Може замість поливання один одного брудом зайнялися чимось корисним? Наприклад мені без зайвих балачок вдалося знайти застосування для тієї відповіді з Міністерства Освіти, що ми отримали на нашого листа. Вийшов на рівень заступника губернатора. Може й Ви спробуєте? Бо Ваші перепалки окрім зношування клавіатур жодної  дії не мають, вже не кажучи про корисну. >:(  >:(
А що до заяв Столмана, так я повністю згоден, бо вже таке було: спочатку ніби безкоштовно, доки користувачі не позвикали. Потім почали вимагати гроші. (Якщо хтось не зрозумів то це я про дрібном'яких)
А про те чи GNU/Linux чи ні є дуже коротка але влучна відповідь: Linux - лише ядро, все інше залежить від Вас.
« Змінено: 2005-04-29 03:32:03 від Praporshic »

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Загроза від використання невільного ПЗ
« Відповідей #20 : 2005-04-29 02:58:15 »
You know what. I'm gonna delete my posts so you guys can sleep well.
« Змінено: 2005-04-29 03:43:39 від tech »

Відсутній MoD

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 161
  • Карма: +0/-0
Re: Загроза від використання невільного ПЗ
« Відповідей #21 : 2005-04-29 10:41:35 »
Олександре, чому Ви думаєте, що тільки заради слави він це робив? І які це найбільш популярі програми Ви маєте на увазі? Куди не глянь, більшість проектів під ліцензією GPL, ну ще є CPL, QPL і т.д., але вони мають більш специфічний правовий відтінок, оскільки розроблялися під конкретні продукти (QT, наприклад). Для мене, наприклад, найбільш використованими є gcc, make, пакет coreutils(ls, rm, mkdir і компанія), ще декількасот утилітарних програм і всі вони під ліцензією GPL і більшість розроблена в рамках проекту GNU. І більшість з них написана саме Столлменом. А чи знаєти Ви, з чого у РМС виникла ідея про open source рух? А з того, що, коли він працював у МІТ'і його винаходи привласнював університет(ну і публікувати вихідні коди звісно не давав), його це задовбало і він вирішив, що права закривати програмний код не повинно бути взагалі. А основною проблемою було написання нового, відкритого варіанту Unix'а, чим і займалися GNU протягом кількох десятків років, не вистачало тільки ядра (існує GNU/Hurd, але він чогось популярністю не дуже користується), от Торвальдс усе і завершив, написавши Linux. Здається нічого користолюбного в написанні вільного варіанту Юнікса немає.
А Сергій Єгоров - правий, пора закінчувати це діло, воно точно користі не принесе.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Загроза від використання невільного ПЗ
« Відповідей #22 : 2005-04-29 13:27:07 »
RMS як програміст перевершить будь-кого з учасників, котрі тут ламають списи на голому місці. Тому що свого часу він самотужки робив роботу дюжини програмістів, щоб його код не належав корпорації (Symbolics, здається). Причому робив успішно. Тому він, коли говорить щось, то має право на це.

Дуріють явно ті, хто тут з приводу того, що Столман хоче захистити те, заради чого боровся все доросле життя, починають бризкати піною на всі боки. Можуть же ж написати на rms@gnu.org і сказати, що їм не так... Люди добрі, спершу зробіть такий об'єм роботи. Зробіть, бо флеймити, як оце тут, заняття нікому не потрібне. Крім того, воно забирає купу часу й нервів.

Затим:
hordok: (*) на два тижні з цього дня: некоректне цитування з метою подати інформацію в неправдивому світлі;
Олександр Кравчук: повторне порушення: наступний (+) на два місяці (третього не буде - буде відключення).

З.И. Мені буде абсолютно все одно, хто провокував, а хто піддався. Цей форум не повинен стати збіговиськом крикунів.

З.З.И. Тему вичерпано. Подібні теми надалі вичерпуватимуться автоматично.