Два університетські професори придумали модель бізнесу, при якій програмне забезпечення залишається вільним а розробники можуть заробляти собі на хліб. В цій моделі компанії заробляють гроші на найновіших виноходах, відкриваючи код програми після певного терміну. Нажаль професори не ознайомилися з текстом основних вільних ліцензій і не знають, що вони такого не допускають, тому компаніям доведеться розробляти усе з нуля самим.
Два університетські професори придумали модель бізнесу
Стаття не дуже, Вася. Глибоко-мислєний пшик ,
ще й російською.
Відкриті системи дуже вигідно використовувати, не надто вигідно "продавати" програмні вироби, хіба писати на замовлення, підтримувати у робочому стані і.т.п.
Просто програми вже настільки ускладнились, що вимагають постійної підтримки. Саме навколо цього і крутиться бізнесова модель ВПЗ.
На цьому не заробиш мільйярди (хоча дехто й заробляє), і не потрібно. Це вигідно в першу чергу користувачеві і б'є по (вибачєюсь) великим корпораціям.
Вся це метушня навколо бізнесової моделі, схоже йде від саме від великих компаній, які бачать перед собою діамант, але не можуть заграбастати його - він пече.
Вся ця туфта про "клонування комерційних аналогів", автор статті може засунути собі туди ж. Відкриті системи привнесли не менше іновацій, ніж ті самі комерційні. "Комерційні" означає тільки одне - що хтось володіє результатами праці програмістів. Той самий Unix від Томсона і Річі не був за задумкою "комерційною" системою.
ВПЗ, саме тому, що це know-how, який належить всім, так само як матиматика і фізика нікому конкретно не належать,
повинно стати тим самим що й математика і фізика - областю знань, викладатися в учбових закладах і підтримуватись державою, дотуватися. Просто підніме IQ до того, що можливо згодом з'являться власні Лінуси і Томсони.
Хто зрозумів хоч трохи Unix, рідко повертається назад до "комерційних систем"
автор як мінімум намагається думати сам, а не бурмотіти в унісон з евангелістами.
до інгліша претензій не було, якісь подвійні стандарти
вдумайся на хвилинку в те що написав! системи вигідно використовувати, а розробляти їх треба на ентузіазмі. Ентузіазм - штука не стабільна, сьогодні він є, завтра пропав, а користувачам що робити?
Щоб щось отримати, треба спочатку щось вкласти. А одна людина багато вкласти не може, ось і маємо купу не готового до реального використання софта в усьому, що не відноситься до мейнстріма опен соурса(компілятор, ядро, юнікс тузли, сервера) Можно звичайно про гранти, роботу в університетах і т.д. розповідати, але зніміть лапшу з вух - грантів на всіх бажаючих не вистачить, університетів доробляти софт до зрілості необхідної користувачам не цікаво.
гарна ідея, зробити глюкавий софт, а потім його "супортати"
відносилося вчора зв"язку gcc + Eclipse + CDT матом крив, перший за кілька "інтернал компайлер еррор" і
з точністю до наоборот. Користувачу то до лампочки, ну не буде він щось змінювати в тому софті. Відповідно йому все одно є код чи його нема.А корпораціям вигідно бо:1. можно серверний софт отримати майже на халяву2. десктопних клієнтів до того софта також можно на халяву отримати, звичайно як повноцінний десктоп лінукс ще не дуже (занадто важко його настроювати і супортити) але без проблем можно зробити заточені на обмежений набір задач корпоративні воркстейшини.
плутанина між фундаментальними і прикладними поняттями. Закони фізики і математики "належать" всім, а ось розроблені варіанти їх прикладного їх використання мають власників.
навіщо викладати в школі роботу з системою яка стоіть на дуже незначній кількості домашніх/робочиш компів? А пробиватися нормальні ідеї мають звичними шляхами, а не в наказовому порядку.
професіонали заробляють гроші на тому, що користується попитом, а користувачі більше цінують простоту і зрозумілість.