чекаємо на модератора, у якого буде бажання виправити новину.
"32bit" — 32-бітних?
Цитата: Campana від 2009-07-31 21:34:31"32bit" — 32-бітних?невже спелчекер на «бітних» не скаржиться?
"8-ми бітова маска" (складається з 8-ми бітів), "8-ми бітовий регістр" (складається з 8-ми бітів), "8-ми бітне кодування" (придатне для зберігання у восьми бітах).
Це тому що автор словника (не будемо тикати пальцем) обережно ставиться до розширення словника.
ага, ага, тоді якщо продовжити «X-байтова маска» але «X-байтне кодування»???
йдемо далі «ватний опір», але «10-ватова лампа»?
дайте, будь ласка, посилання на правило, що так хитро визначає який суфікс ставити
P.S. насправді, як на мій (не мовця) погляд, «Х-бітний» не порушує мовних норм, он існують паралельні форми динамітовий/динамітний, бісквітовий/бісквітний, але тоді «бітовий/бітний» мають теж бути тотожні, а не відрізнятися за якимсь свіжевигаданим правилом, або лишити «бітовий» для музичного біту а бітний для розрядів, але наразі я не бачу «бітний» в жодному поважному словнику... от як тільки знайдеться авторитетне джерело, що підтвердить «бітний» (я й сам на днях запитаю у знайомих мовознавців) його буде додано в наступну версію spell-uk (яка вже, між іншим, на підході, навіть відкладу на пару днів випуск заради такого питання)
власне тому й обережно ставиться, щоб такої чудасії туди не попадало і можна було такі помилки знайти і виправити, а то, звичайно, можна туди запхнути «Война и мир» і потім насолоджуватися непідкресленим текстом (от лише питання тоді навіщо спелчекер ставити?)
Хлопці, а, може, про Squeeze поговоримо?
* підтримка multi-arch, що дозволить вдосконалити встановлення 32-бітних пакетів на 64-бітних машинах;
* підтримка kFreeBSD. Перша не лінуксова архітектура у Дебіен;
* покращена швидкість завантаження, завдяки новій оболонці dash;
* повна підтримка ipv6;
Цитата* підтримка multi-arch, що дозволить вдосконалити встановлення 32-бітних пакетів на 64-бітних машинах;таке вже присутнє в інших дистрах роки з 3-4, нецікаво, окрім того і запізно — зараз таке потрібно лише в дуже окремих випадках, напр., для закритих прог, програмери яких мають криві руки, як от skype
підтримка kFreeBSD. Перша не лінуксова архітектура у Дебіен;
а як же Debian GNU/Hurd? а так, цікаво було б з ним (kFreeBSD) погратися..
Цитата: nickat від 2009-07-30 23:13:48 * підтримка kFreeBSD. Перша не лінуксова архітектура у Дебіен; Напевно, не має вже розробникам Debian чим зайнятись, як підтримувати "напівмертву" операційну систему