 | Сьогодні, 10 серпня, випущено чергову версію платформи розробки, основних бібліотек, та збірки програмного забезпечення KDE.
У цьому випуску значну увагу приділено покращенню швидкодії та стабільності середовища. KSharedDataCache оптимізовано з метою пришвидшення доступу до даних, що зберігаються на диску, зокрема піктограм. Нова бібліотека WebKit забезпечує інтеграцію з загальними параметрами з’єднання з мережею, системою зберігання паролів та іншими можливостями Konqueror.
Значну роботу виконано над областю сповіщень та панеллю задач. Реалізовано нові можливості загального протоколу сповіщення Freedesktop.org.
У комплекті програм з’явилися нові розважальні та освітні можливості. |
- У новому інтерфейсі Плазми для стаціонарних комп’ютерів та нетбуків виконано значну роботу, що зробила користування системою зручнішим. Нову область сповіщення скеровано на використання монохроматичних піктограм, що має спростити роботу у програмному середовищі. Система керування вікнами KWin нової версії здатна розташовувати вікна програм на основі бібліотеки Qt без перекриття. Програма для перемикання розкладок клавіатури kxkb позбулася залежності від застарілих бібліотек, тепер переклади назв розкладок синхронізовано зі стандартами ISO.
- Замість масштабованого інтерфейсу користувача (ZUI) попередніх версій для перемикання просторів дій у новій версії використано систему керування просторами дій, подібну до системи додавання віджетів на стільницю і панель.
- Передбачено підтримку національних календарів, яку буде значно розширено у наступній версії.
- Значно покращено швидкодію та здатність до налаштування версії середовища для нетбуків. Реалізовано нові модулі керування, які нададуть вам змогу докладного налаштування середовища на цих різновидах комп’ютерів.
- Ефекти Плазми тепер використовуються відповідно до можливостей комп’ютера. Окрім двох режимів (без ефектів і з ефектами) попередніх версій, передбачено багато проміжних типових режимів, за допомогою яких ви зможете зекономити час на налаштуванні.
- Виконано попередню роботу з підготування середовища до портування на мобільні телефони.
- Реалізовано нову прив’язку до мови Perl.
- Виконано попередню роботу з інтеграції стека Bluetooth (BlueDevil).
- У комплекті програм з’явилася нова гра у маджонґ (не пасьянс). Ви можете насолодитися цією давньою китайською грою, у комплекті передбачено серверну та клієнтську частину, отже ви зможете грати з суперниками з інших міст і навіть з інших країн. Це перша гра KDE написана мовою Python.
- Нові можливості додано до програми з навчання Parley. За допомогою системи обміну даними KDE ви зможете створювати уроки самі і ділитися цими уроками з іншими користувачами. Ніяких спеціальних знань для цього не потрібно.
- Атлас Marble тепер здатен конструювати для вас найкоротші і найефективніші маршрути.
- Текстовий редактор Kate отримав оновлений додаток редагування XML та інструмент автоматичного розпізнавання кодування.
Українська команда KDE висловлює подяку всім, хто взяв участь у створенні перекладу та супутніх матеріалів до цього випуску:
офіційним учасникам команди, а також Андрієві Рисіну, Данилові Коростілю та Re.
Офіційний анонс випуску