Випущено нову версію комплексного середовища для виконання інженерних обчислень та моделювання Scilab 5.3.0.
У новій версії середовища вперше можна скористатися можливостями з високошвидкісних обчислень (Scilab HPC (High Performance Computing)) та покращеною ергономікою у Xcos (інструменті моделювання) та ATOMS (системі керування додатками). Покращено документацію.
Докладніше про окремі компоненти:
SciNotesЗмінено назву текстового редактора Scilab, тепер він називається SciNotes. Текстовий редактор зазнав значних змін, зокрема реалізовано нові можливості:
- навігацію кодом;
- інтерактивне доповнення коду;
- можливість роботи з декількома екземплярами редактора;
- нові можливості з налаштування інтерфейсу;
- відновлення попереднього сеансу;
- перетягування зі скиданням вкладок.
XcosXcos тепер може похвалитися новими приємними для споглядання та ергономічними піктограмами. Крім того, користувачі можуть вносити зміни до типових палітр, додавати власні блоки та інтегрувати формули LaTeX у текстові блоки. До нової Xcos вбудовано новий компілятор Modelica з повнішою реалізацією специфікацій мови Modelica.
Вікно перегляду і редагування зміннихДо складу нової версії Scilab включено нове вікно перегляду змінних, замість старої реалізації на Tcl/Tk.
Перегляд журналуУ новій версії користувачі можуть редагувати і переглядати журнал команд попередніх сеансів роботи зі Scilab за допомогою нового графічного інтерфейсу, повністю інтегрованого до системи панелей Scilab.
Паралельне виконання обчисленьУ Linux і Mac OS X можна скористатися новою функцією (parallel_run) для виконання паралельних обчислень з рівномірним навантаженням процесорів у багатоядерних конфігураціях.
ATOMSЗначно покращено ергономіку графічного інтерфейсу ATOMS. Нові можливості з фільтрування та сповіщення допоможуть вам підтримувати актуальний стан звантажених вами додаткових модулів.
JAVASCI V2За допомогою версії 2 Javasci обчислювальним рушієм Scilab можна користуватися у програмах мовою Java. У цій версії передбачено надсилання та отримання даних у більшості типів даних Scilab з програмним інтерфейсом обробки помилок.
У поєднанні з новим підходом (тестування виконується для кожного рядка коду) та повністю автоматичною системою тестування ви отримаєте новий програмний інтерфейс використання можливостей Scilab з покращеною стабільністю та керованістю.
ДокументаціяЗначно покращено систему документації Scilab:
- Краща навігація у перегляд довідки,
- Розфарбування коду Scilab,
- У прикладах згадки про назви функцій тепер є посиланням на відповідні сторінки довідки,
- Пришвидшено процес збирання.
Розпочато роботу з категоризації документації Scilab з метою поділу на такі розділи:
- тригонометрія,
- профілювання,
- функції побудови графіків,
- керування кольорами на графіках,
- обробка чисел з плаваючою комою,
- представлення цілих чисел,
- дискретна математика.
Інтерфейс комплексу максимально перекладено українською мовою.
Повідомлення про випускСторінка, присвячена новим можливостям (зі знімками вікон)Сторінка звантаження