Автор Гілка: Рамки по ЄСКД для технічних документів в LibreOffice  (Прочитано 8556 раз)

keithfay

  • Гість
Вітаю, форумчани!
Врешті-решт :) Мені вдалося!! Тепер рамки зроблені на основі скріншотів звідси.

Є дві рамки - одна для першої сторінки, зроблена на основі форми 2а, інша для наступних сторінок.

Для рамок треба ці шрифти:
msttcorefonts (apt-get, rpm)
GOST type A
GOST type A Italic

Примітки.
Рамки зроблені у програмі LibreOffice Draw, тому для редагування краще за все використовувати її.
Щоб додати рамку на аркуш, краще за все скопіювати її із файлу example.odt.
В іншому разі виконайте таку послідовність дій:
1. Відкрийте потрібний .odg файл.
2. Приберіть непотрібні поля.
3. Зробіть тло потрібних полів прозорим.
4. Виберіть всі об’єкти і скопіюйте їх.
5. Вставте об’єкти в підвал (footer) документа.
Якщо зберігати файл із рамками в форматі .doc, то його структура порушується, тому краще зберігати в .odt форматі, а якщо треба відкрити на іншій машині - в .pdf.

Чекаю від Вас відгуків, зауваг, коментарів і скріншотів :)
« Змінено: 2015-06-11 11:38:29 від lvm »

keithfay

  • Гість
Привіт!
Я виправив деякі недоліки в великій рамці і додав номера сторінок в приклад документу.
Рамки пройшли "перевірку боєм" на моїй кафедрі. Щоправда, у нас вимагають трохи іншу велику рамку, але я її підлаштував за 10 хвилин.
Дуже зручно з ними працювати. Недолік - це те що кожну рамку треба вставляти на кожен аркуш вручну.

Присутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3731
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Чи можна їх покласти на ҐітХаб? Бо вони тут загубляться з часом, а потрібні вони кожен рік.
[Fedora Linux]

Відсутній Misha

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 191
  • Карма: +0/-0
  • Насправді все не так, як у реальності
Заради цікавості глянув - незручні у вас рамки. Вручну вставляти, ще й поля підганяти - для великих документів набридне швидко....

Відкопав свої рамки, з якими робив всі курсові й диплом та прибрав власну інформацію - користуйтеся.
Поля можна заповнювати через механізм полів, або вручну - просто замініть їх на ручний текст.
Вид (величина) штампу залежить від стилю сторінки. Після сторінки з великим штампом автоматично йде маленький.
Якщо потрібно знов великий штамп (початок нового розділу) - вставляєте розрив розділу, з вказанням стилю першої сторінки "Великий штамп".

В долученому файлі як приклад зроблено три сторінки, перша з великим штампом, на другу автоматично став маленький, далі вставлено розрив розділу - відповідно, знов став великий штамп.
« Змінено: 2015-06-21 02:36:11 від Misha »

keithfay

  • Гість
Misha, погоджуюсь із тим що Ви сказали.

Чи варто мені допрацьовувати мої рамки?

Відсутній Misha

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 191
  • Карма: +0/-0
  • Насправді все не так, як у реальності
Ну то вам видніше :)
Я просто побачив тему, згадав що колись сам рамки малював собі, от і виклав - може будуть корисними.
Далі над ними працювати мені немає сенсу, бо це мені непотрібно.

keithfay

  • Гість
Можете зробити скріншот того, як виглядають мої рамки у Вас?

Відсутній Misha

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 191
  • Карма: +0/-0
  • Насправді все не так, як у реальності
Ем... а навіщо? Виглядати мають точно так як і у вас, це таки LibreOffice, а не Word :)

keithfay

  • Гість
В такому разі, пане адміністраторе.
Рамки Misha дійсно кращі і зручніші за мої. Чи можна додати його повідомлення як перше, щоб висвітлювалось в стрічці новин, а моє як друге, щоб були альтернативні?

Присутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3731
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
А який сенс? Це стрічка новин, а не колекція старовини. :-)
[Fedora Linux]

Відсутній ReAl

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +0/-0
Поля можна заповнювати через механізм полів, або вручну - просто замініть їх на ручний текст.
Вид (величина) штампу залежить від стилю сторінки. Після сторінки з великим штампом автоматично йде маленький.
У мене зроблено аналогічно. Основний напис таблицями у колонтитулах, стилі сторінок GOST1 (великий основний напис) з автоматичним переходом на GOST2 (малий).
Поля зроблено не через «відомості про документ/особливі», а через «змінні/поле користувача». Так їх можна редагувати на місці, а не йти у властивості документа.
Ще у мене на вертикальному А4 горизонтально під основним написом розміщені поля 19-23 (інвентарний номер, підпис і дата, …), які зазвичай розміщено вертикально зліва внизу. Вони були потрібні, оскільки документи лягали в архів. При такому розміщенні полів трохи зменшується «корисна» частина сторінки, але для специфікацій та переліків елементів електронних блоків то не так важливо, рідко коли за десяток сторінок перевалює.

От тільки через слабку дисципліну (включно з само- ;)) вже років вісім як не використовуються шаблони, натомість хапається комплект від схожого попереднього проекту — з такою ж кількістю варіантів виконання (1-3-до 10) та подібними компонентами — і з того редагуванням отримується новий.
Мутацій за цей час набігло багато, десь навіть попливли розміри, тому оце нещодавно якраз вирішив все довести до ладу. Показати ще нічого.
Самотнє сонце
пригортає тигра та
пестить метелика.

Присутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3731
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Можна додати шаблон в бібліотеку: http://templates.libreoffice.org/template-center .
[Fedora Linux]