Автор Гілка: Математичне ВПЗ OpenOpt 0.31 та FuncDesigner 0.21  (Прочитано 3153 раз)

Відсутній Dmitrey15

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 68
  • Карма: +0/-0
Випущено нову версію українського програмного забезпечення OpenOpt 0.31 та FuncDesigner 0.21, що відбувається щоквартально з 2007 р.

Воно дозволяє проводити чисельну оптимізацію, автоматичне диференціювання, інтерполяцію, інтегрування, розв’язувати системи лінійних, нелінійних рівнянь, ODE і т.і., вже має декілька важливих застосувань та, як очікується, стане ще більш популярним після виходу Python 3.3 з динамічною компіляцією.

OpenOpt 0.31:
    *  Приєднано декілька нових солверів з пакету nlopt для задач NLP, NSP та GLP
    * Новий LP солвер: pclp
    * Деякі виправлення помилок

FuncDesigner 0.21:
    * Деякі покращення автоматичного диференціювання та загальної швидкодії
    * Деякі нові можливості

DerApproximator 0.19:
    * Додано новий аргумент exactShape

Домашня сторінка проекту: http://openopt.org
« Змінено: 2010-09-15 15:12:58 від lvm »

Відсутній Dmitrey15

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 68
  • Карма: +0/-0
Re: Математичне ВПЗ OpenOpt 0.31 та FuncDesigner 0.21
« Відповідей #1 : 2010-09-15 13:09:57 »
Після внесення відповідних правок перенесіть (хтось ії модераторів), будь ласка, у розділ "новини".
Дякую, Д.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Математичне ВПЗ OpenOpt 0.31 та FuncDesigner 0.21
« Відповідей #2 : 2010-09-15 13:35:33 »
ODE — це диференційні рівняння? Так варто і написати. Бо я, наприклад, незнайомий з таким скороченням (нашо воно?).
Цитата
   *  Приєднано декілька нових солверів з пакету nlopt для задач NLP, NSP та GLP
Як дійсний член ААААА (American Association Against Acronym Abuse), протестую проти такої кількості абревіатур у тексті! Тут же не твітер, місця для тексту вистачає.

NLP — нелінійні проблеми
LP — лінійні проблеми
GLP — глобальні проблеми
тощо
« Змінено: 2010-09-15 13:38:29 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Dmitrey15

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 68
  • Карма: +0/-0
Re: Математичне ВПЗ OpenOpt 0.31 та FuncDesigner 0.21
« Відповідей #3 : 2010-09-15 14:56:08 »
ODE - загальновідома науковцям назва. Усе інше (NLP, LP і т.і.) при бажанні можна подивитися через посилання, на які вони вказують. До того ж, ті, хто має справу з задачами оптимізації, і самі знають ці абревіатури, а хто не знає - тому воно мабуть і не потрібно.
Тому нічого фатального я у цьому не бачу.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Математичне ВПЗ OpenOpt 0.31 та FuncDesigner 0.21
« Відповідей #4 : 2010-09-15 15:14:01 »
Вийшов новий реліз — тавтологічно тавтологічна тавтологія. ;)
І що таке солвери?

Відсутній Dmitrey15

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 68
  • Карма: +0/-0
Re: Математичне ВПЗ OpenOpt 0.31 та FuncDesigner 0.21
« Відповідей #5 : 2010-09-15 15:21:43 »
Вийшов новий реліз — тавтологічно тавтологічна тавтологія. ;)
І що таке солвери?
Ну тут на форумі чимало знавців мови (іноді стає цікаво, чи знають вони ще щось окрім неї), от і хай виправлять якщо щось не так.

Солвери - це теж саме що англійською solvers, і кому потрібно, той це добре знає. Створювати нові українські слова в мене бажання нема.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Математичне ВПЗ OpenOpt 0.31 та FuncDesigner 0.21
« Відповідей #6 : 2010-09-15 17:42:51 »
ODE - загальновідома науковцям назва. Усе інше (NLP, LP і т.і.) при бажанні можна подивитися через посилання, на які вони вказують. До того ж, ті, хто має справу з задачами оптимізації, і самі знають ці абревіатури, а хто не знає - тому воно мабуть і не потрібно.
Тому нічого фатального я у цьому не бачу.
1. я науковець, але такої абревіатури не знаю, при тому, що сам теж маю певний стосунок до дифрівнянь.
2. Зважте, що це не форум математиків, а форум користувачів лінукса, тому новина має бути так написана, щоб і ті, хто в цьому не тямить, могли для себе шось цікаве дізнатися. Посилання — це добре, але краще уникати абревіатур, а вживати терміни, які легко нагуглити. NLP, наприклад, таким не є, ґуґл вважає, шо це радше «нейро-лінгвістичне програмування».
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Математичне ВПЗ OpenOpt 0.31 та FuncDesigner 0.21
« Відповідей #7 : 2010-09-16 22:50:36 »
Солвери змінив на способи розв'язування, мінімально виправив і оприлюднив.