Автор Гілка: Gnome 3 (інший варіант)  (Прочитано 2373 раз)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Це мій варіант цієї новини, як альтернатива тому, що запропонував Зябрик. Хай спільнота розсудить, який ліпший.

Анонсовано випуск третьої гілки популярного стільничного середовища GNOME. Нова гілка має повністю новий інтерфейс, що має такі можливості:
— повністю змінено оформлення, яке є водночас і гарним, і не вимагає потужної відеокартки;
— за допомогою нового концепту «діяльність» (Activities) користувач має швидкий доступ до всього, чим він зараз займається — відкритих вікон, документів, програм. Швидкий доступ до діяльності можливий за допомогою клавіши Win та «гарячого кута» екрана;
— вбудована служба швидких повідомлень дозволяє спілкуватися без зміни фокусу поточного вікна;
— нова система сповіщень (notifications) дозволяє читати всі повідомлення системи тоді, коли буде зручно: вони будуть зберігатися, а не несподівано з’являтися, дратувати і зникати;
— всі функції будуть швидко доступні за допомогою клавіатурних скорочень;
— повністю перероблено і реорганізовано налаштування системи;
— нові перероблені робочі простори (workspaces) дозволяють ліпше розташувати вікна;
— перероблено файловий менеджер.

Нова версія GNOME також зберігає сумісність із старими програмами, розробленими для GNOME 2: всі вони будуть працювати без проблем. Разом з тим, припиняється офіційна підтримка другої гілки GNOME, хоча вона ще довго підтримуватиметься «консервативними» дистрибутивами (наприклад, Debian)

Офіційний прес-реліз
Примітки до випуску
Сторінка GNOME 3
« Змінено: 2011-04-07 19:22:56 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Зябрик

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 93
  • Карма: +0/-0
Re: Gnome 3 (інший варіант)
« Відповідей #1 : 2011-04-06 22:13:50 »
Нехай буде Ваш, я просто не хотів переносити всі примітки до випуску — вони дуже довжелезні, й , до речі, додайте посилання на них. Деякі зауваження:
1. Activities я переклав як Діяльність.
2. «Гарячого кута» незрозуміло, краще «оперативної кнопки» чи щось таке і екрана в родовому.
3. Notifications — це сповіщення.
4. Сервіс — служба.
5. Віртуальні стільниці — робочі простори.

Дякую.
« Змінено: 2011-04-06 22:14:03 від Finch »
Run, program, run©GCC

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Gnome 3 (інший варіант)
« Відповідей #2 : 2011-04-07 00:06:01 »
Схоже, на gnome.org накинулись ажіотажно, завантажується довго.
… і не вимагає потужної відеокартки;
Щось у мене сумніви тут викликають, варто уточнити, бо Gnome Shell вимагає потужні відеоплати.

Анонсовано вихід нової гілки популярної стільниці GNOME, — версії 3.0
to
Анонсовано випуск третьої гілки популярного стільничного середовища GNOME


Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Gnome 3 (інший варіант)
« Відповідей #3 : 2011-04-07 00:17:20 »
Цитата
2. «Гарячого кута» незрозуміло, краще «оперативної кнопки» чи щось таке і екрана в родовому.
hot corner у оригіналі. я думав, це кут екрана, куди треба мишкою провести. чи це таки кнопка в меню?

Цитата
5. Віртуальні стільниці — робочі простори.
я би наполіг на вже усталеному терміні «стільниця». Термін «spaces» з’явився в MacOS: вони нарешті реалізували віртуальні стільниці через 10 років пілся того, як вони з’явилися в лінуксі, і назвали їх «spaces». Тепер GNOME вирішив ужити маківську термінологію, нащо?

поправив решту.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Зябрик

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 93
  • Карма: +0/-0
Re: Gnome 3 (інший варіант)
« Відповідей #4 : 2011-04-07 00:38:25 »
hot corner у оригіналі. я думав, це кут екрана, куди треба мишкою провести. чи це таки кнопка в меню?
Це частина екрана з універсальною кнопкою там, де пише Діяльність. Байдуже, нехай буде куток.
Тепер GNOME вирішив ужити маківську термінологію, нащо?
Раніше це називалось робочими областями, а вже для універсальності я взяв робочі простори з KDE. Звісно, термін не бездоганний, але інколи це не можна назвати стільницями.

Ще раз дякую за оформлення новини.
Run, program, run©GCC