Автор Гілка: Firefox 4  (Прочитано 4738 раз)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Firefox 4
« : 2011-03-21 23:41:20 »
Новий Firefox базується на рушії Gecko 2.0. Серед змін:
  • підтримка запропонованого заголовка Do Not Track («DNT»);
  • стан з'єднання показується в маленькій накладці;
  • на багатьох платформах увімкнено WebGL, але (які і для інших функцій апаратного прискорення) багато дефектних драйверів та їхніх версій заблоковано;
  • Використання JägerMonkey — нового, швидшого рушія JavaScript;
  • деякі операції відтворення тепер прискорено апаратурою з використанням Direct3D 9 на Windows XP, Direct3D 10 на Windows Vista та 7 і OpenGL на Mac OS X;
  • вдосконалено веб-типографію з використанням OpenType з підтримкою лігатур, міжзнакового інтервалу (кернінґу) та шрифтових варіантів;
  • API для форм HTML5 полегшує втілення та перевірку правильності веб-форм;
  • підтримка нової запропонованої API аудіосистеми;
  • для користувачів Windows 7 апаратне прискорення Direct2D тепер увімкнено типово;
  • підтримка захищеного протоколу HSTS, який дозволяє сайтам наполягати на завантаженні лише через SSL;
  • Firefox Sync тепер використовується типово;
  • внесено також експериментальний API для забезпечення ефективнішого анімування Javascript;
  • вкладки тепер типово розміщено зверху для Windows, Mac OS X та Linux;
  • ви можете перетворити будь-яку вкладку на «програмну вкладку», клацнувши на неї правою кнопкою мишки й обравши «Перетворити в програмну вкладку» з контекстного меню;
  • веб-розробники можуть анімувати вміст за допомогою переходів CSS;
  • додано нової властивості, яка дає можливість переглянути усі вкладки, дозволяючи впорядкувати та згрупувати їх;
  • кнопка «Зупинити» і «Оновити» тепер поєднано в одну на Windows, Mac OS X та Linux;
  • панель закладок типово замінено на кнопку закладок (ви можете поміняти її назад, якщо бажаєте)$
  • захист від збоїв у Windows, Linux та Mac OS X, коли вони стаються з додатками Adobe Flash, Apple Quicktime й Microsoft Silverlight;
  • повноцінна підтримка WebGL;
  • власна підтримка відеоформату HTML5 WebM HD.

Докладніше.
Звантажити.
« Змінено: 2011-03-22 16:02:18 від Re. »

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Firefox 4
« Відповідей #1 : 2011-03-21 23:43:59 »
Знаю, що рано, але не маю часу нині-завтра перекладати, а перекладати багато, тому може хто допоможе почати чи найде стислішу інформацію. Загалом це те, що я найшов навпомацки у них. Буду вдячний за допомогу.
« Змінено: 2011-03-21 23:45:50 від Re. »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3731
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Firefox 4
« Відповідей #2 : 2011-03-22 00:33:16 »
Викинув менш важливе. Тепер тексту менше. :-)
[Fedora Linux]

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Firefox 4
« Відповідей #3 : 2011-03-22 04:51:45 »
Думав, чи помітить хтось появу 4-го лиса. Якби ні, то довелося б самому "ваяти" повідомлення :)

"Just for kicks" спробую перекласти це. (Поправите.)

* Support for the proposed Do Not Track ("DNT") header
- Підтримка запропонованого Do Not Track ("DNT") заголовка.
* Connection status messages are now shown in a small overlay
- Статус сполучення показаний у маленькій накладці
* WebGL is enabled on all platforms, but, like for other hardware acceleration features, many buggy drivers or driver versions are blocked
- На багатьох платформах увімкнено WebGL, але (які і для інших функцій апаратного прискорення)  багато дефектних драйверів та їхніх версій заблоковано.
* Uses JägerMonkey, a new, faster JavaScript engine
- Використання JägerMonkey - нового, швидшого механізму (двигуна) JavaScript
* Certain rendering operations are now hardware-accelerated using Direct3D 9 on Windows XP, Direct3D 10 on Windows Vista and 7, and OpenGL on Mac OS X
- Деякі операції відтворення тепер прискорено устаткуванням (апаратурою) з використанням Direct3D 9 на Windows XP, Direct3D 10  на Windows Vista та 7 і OpenGL на Mac OS X (Linux?)
* Improved web typography using OpenType with support for ligatures, kerning and font variants
Вдосконалена веб-типографія з використанням OpenType з підтримкою ліґатур, міжнакового інтервалу (кернінґу) та шрифтових варіантів.
* HTML5 Forms API makes web based forms easier to implement and validate
HTML5 ІПД/ІППП (Інтерфейс програмування додатків/прикладних програм?) для форм (формулярів) полегшує втілення (реалізацію) та перевірку правильності веб-форм (веб-формулярів)
* Support for the new proposed Audio Data API
Підтрімка нового ІПД/ІППП, запропонованого Audio Data
* Direct2D Hardware Acceleration is now on by default for Windows 7 users
Для користувачів Windows 7 апаратне прискорення Direct2D тепер увімкнено без задання
* Support for HSTS security protocol allowing sites to insist that they only be loaded over SSL
Підтримка захищеного протоколу HSTS, який дозволяє сайтам настояти на завантаженні тільки через SSL (рівень безпечного сокету?)
* Firefox Sync is now included by default
- Firefox Sync (синхронізація версії Firefox?) тепер включено поза вибором
* A new feature gives users a visual overview of all open tabs, allowing them to be sorted and grouped
- Додання нової властивості, яка дає можливість переглянути усі налички (yurchor мене з'їсть без солі), дозволяючи посортувати та згрупувати їх
* An experimental API is included to provide more efficient Javascript animations
- Включено також екпериментальний ІПД/ІППП із забезпечення ефективнішої Javascript-анімації
* Tabs are now on top by default on Windows, Mac OS X, and Linux
- Налички (чесно не знаю, як вони називаються) тепер розміщено зверху без задання для Windows, Mac OS X та Linux (і нас згадали :))
* You can turn any tab into an "App Tab" by right-clicking on it and selecting "Make into App Tab" from the context menu
- Ви можете перетворити будь-яку наличку на "наличку-додаток", клацнувши по ній правою кнопкою мишки й обравши "Make into App Tab" (так як перекладе його спільнота) з контекстного меню
* Web developers can animate content using CSS Transitions
- Веб-розробники можуть анімувати зміст за допомогою переходів CSS (? шукати тут, напевне: http://www.stylishweb.org/)
* The stop and reload buttons have been merged into a single button on Windows, Mac OS X, and Linux
- Кнопка "Стоп" і "Перезавантаження" тепер поєднано в одну на Windows, Mac OS X та Linux
* The Bookmarks Toolbar has been replaced with a Bookmarks Button by default (you can switch it back if you'd like)
- Панель закладок замінено на кнопку закладок без задання (ви можете поміняти її назад, якщо бажаєте)
* Crash protection for Windows, Linux, and Mac OS X when there is a crash in the Adobe Flash, Apple Quicktime or Microsoft Silverlight plugins
- Захист від збоїв у Windows, Linux та Mac OS X, коли збій стається зі втулками Adobe Flash, Apple Quicktime or Microsoft Silverlight.
* Full WebGL support is included
- Повна підтримка WebGL
* Native support for the HD HTML5 WebM video format
- Власна підтримка HTML5-відеоформату WebM HD (високої роздільності)

Круто. Побіг вантажити.

« Змінено: 2011-03-22 04:52:56 від tech »

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Firefox 4
« Відповідей #4 : 2011-03-22 16:04:51 »
Дякую всім за небайдужість! Оновив. Останнє прохання — перевірити.

Налички — це геніально, звідки ви таке взяли? Правильно — вкладки. ;)

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Firefox 4
« Відповідей #5 : 2011-03-22 16:10:46 »
Небуде апаратного присконерення в лінуксі. Тобто кажись буде, але тільки для NVIDIA. І взагалі це все ще вчора на хабрі обсудили І переклали.

Відсутній modeus

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
  • openSUSE 11.4
Re: Firefox 4
« Відповідей #6 : 2011-03-22 16:13:23 »
Не зовсім в тему  :)
Але буду вдячний, якщо хтось пояснить щодо
Цитата
власна підтримка відеоформату HTML5 WebM HD
, але не з лінками на педевікію, а бажано із посиланням на сайт-приклад цього відео. Бо якось крім флешового, я іншого ніде не бачив. Чи то я чогось не так зрозумів.

З. І. То їхня така нова піктограма? Фейспалм.
Expectavimus lucem... Et esse tenebrae

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Firefox 4
« Відповідей #7 : 2011-03-22 16:22:24 »
В html5 планується замінити флешові плеєри стандартними, вбудованими в браузер. Різні браузери підтримують різні формати відеофайлів.
Сподіваюсь докладно пояснив.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Firefox 4
« Відповідей #8 : 2011-03-22 16:25:33 »
І взагалі це все ще вчора на хабрі обсудили І переклали.
Де?
Не зовсім в тему  :)
Але буду вдячний, якщо хтось пояснить щодо
Цитата
власна підтримка відеоформату HTML5 WebM HD
, але не з лінками на педевікію, а бажано із посиланням на сайт-приклад цього відео. Бо якось крім флешового, я іншого ніде не бачив. Чи то я чогось не так зрозумів.
Ммм? Це зовсім не в тему, почекайте нехай оприлюднять новину. :)
З. І. То їхня така нова піктограма? Фейспалм.
Ні, то я вліпив, можна поміняти.

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Firefox 4
« Відповідей #9 : 2011-03-22 19:16:05 »
http://habrahabr.ru/blogs/firefox/115870/

ну ось ці самі нововведення.

P. S. В репах дебіена ще немає =(

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Firefox 4
« Відповідей #10 : 2011-03-22 23:46:41 »
Налички — це геніально, звідки ви таке взяли? Правильно — вкладки. ;)

Ви мене переоцінюєте. Тут треба звернутися до Андрія, щоб він додав tab як "вкладка (елемент інтерфейсу)" на http://e2u.org.ua. Прямо зараз і піду.
« Змінено: 2011-03-22 23:48:02 від tech »

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: Firefox 4
« Відповідей #11 : 2011-03-23 05:12:20 »
Налички — це геніально, звідки ви таке взяли? Правильно — вкладки. ;)

Ви мене переоцінюєте. Тут треба звернутися до Андрія, щоб він додав tab як "вкладка (елемент інтерфейсу)" на http://e2u.org.ua. Прямо зараз і піду.
додав
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Firefox 4
« Відповідей #12 : 2011-03-23 20:28:05 »
Рядок стану тепер прибрали і зробили оверлей в нижньому лівому куті. Як повернути все назад?
Linux. The future is open.

Відсутній yvh

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 56
  • Карма: +0/-0
Re: Firefox 4
« Відповідей #13 : 2011-04-14 12:08:34 »
Рядок стану тепер прибрали і зробили оверлей в нижньому лівому куті. Як повернути все назад?
додаток Status-4-Evar