| Випущено нову версію однієї з найпопулярніших операційних систем на основі ядра Linux — Fedora. Як завжди, випуск складено з найновіших версій пакунків вільного програмного забезпечення. |
Особливості цього випуску:
- Ядро Linux версії 2.6.38.
- Збірка компіляторів GCC 4.6.
- Робоче середовище GNOME 3.0 (KDE 4.6.3 та Xfce 4.8 можна встановити додатково).
- Драйвери Nouveau для відеокарток NVidia тепер встановлюються з типовою підтримкою апаратного прискорення обробки псевдопросторових об’єктів.
- Використання новітньої системи завантаження служб systemd (забезпечує пришвидшення запуску системи, зокрема на SSD, та простіше створення правил запуску служб).
- Використання каталогу /run для зберігання поточних даних системи (замість /var/run; дані зберігаються у файловій системі tmpfs; зміна узгоджується зі стандартом ієрархії файлових систем UNIX (FHS)).
- Використання динамічної системи керування брандмауером FirewallD замість статичної system-config-firewall.
- Використання комплексної системи зберігання конфіденційних даних користувачів FreeIPA 2.0.
- Оновлена система діагностики захисту SELinux setroubleshoot.
- Нові версії компіляторів та інтерпретаторів мов програмування (Python, Mono, OCaml), нова основа для побудови промислових систем розподілу ресурсів (ERP) Tryton.
- Багато нових наукових пакунків (фізика, хімія, матеріалознавство, економетричний та статистичний аналіз).
Також змінено систему іменування пристроїв для роботи у мережі (тепер назви відповідають фізичному розташуванню пристроїв, а не порядку, у якому їх було розпізнано системою), додано нові версії систем керування базами даних MySQL (5.5.10) та PostgreSQL (9.0.3), підтримку дисків з сектором у 4 кБ (UEFI), нові версії ігор (Alien Arena 2011, Colossus Arena 0.12.0, F.L.A.W. 1.2.4, Freeciv 2.4, FreeCol 0.9.5, FreeDink v1.08.20101114, SuperTuxKart 0.7, zaz 1.0, нові ігри KDE), додано символ індійської рупії, покращено інтерфейс введення ієрогліфів, оновлено версію середовища для навчання учнів молодших класів Sugar (0.9.2).
Основні сховища пакунків Fedora містять лише вільне програмне забезпечення, тому там немає пакунків з закритими драйверами NVidia та ATi, а також пакунків з кодеком MP3, бібліотекою dvdcss2, додатком Adobe Flash, шрифтами Microsoft та Skype. Всі ці пакунки можна встановити з додаткових сховищ (yum install
назва_пакунка або за допомогою графічного інтерфейсу gnome-packagekit або kpackagekit).
На жаль, через переїзд на новий сервер перекладу не вдалося оновити документацію, але ви можете скористатися роботою команди перекладачів Fedora у інтерфейсах програмного забезпечення дистрибутива.
Сторінка звантаження.
Сторінка офіційних торентів.
Шановні користувачі! До 24 травня залишилося декілька днів, тому ваші побажання (ні, ми не будемо перекладати новину з opennet.ru) та виправлення будуть дуже до речі. ;)