Автор Гілка: Термінальний сервер з 0: Lubuntu,Wine@eter,1Cv77  (Прочитано 9843 раз)

Відсутній terminataaar

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
  • i'm programmmer )))
!!!ЦЕ ЧОРНОВА ВЕРСІЯ!!! В СТАДІІЇ РОЗРОБКИ І ДОПИСУ!!! якщо є бажання то виправте мене де я помилився )))

В наявності:
1. Офіс на 5 робочих місць (диспетчерська служба (2 чол.), бухгалтерія (2 чол.), менеджер (1 чол.))
2. Потужний компютер (далі - сервер), 5 звичайних компютерів (далі - клієнти) і локальна мережа
3. а) Стандартна "1С Бухгалтерія Україна"
   б) самописна Конфігурація для "1С Преприятие" (вимоги до цієї ПЗ - швидкість обробки при приблизно 1000-2000 документів в день)
   в) якісь внутрішні документи (.doc, .xls, .odt, .ods, .pdf, архіви, музика, фільми, та трохи доступу до інтернету :^ ) )

Необхідно:
щоб люди та компютери - це все разом працювало :^) ну і як можна дешевше...

Стратегія:
В якості серверної ОС було обрано OpenSource рішення - Ubuntu Server 10.10,
Desktop-функції на сервері виконуватиме - Lubuntu та LibreOffice,
клієнти - Ubuntu Desktop 10.X (якщо б потужності не вистачало - то обрав би Xubuntu 10.Х),
прокладка між Лінуксом та Windows-додатками - Wine@etersoft Network
ну і саме термінальний сервер: RX@Etersfot (безкоштовний :^) ) поруч з NX Client від NoMachine

Налаштування СЕРВЕРА:
1) Зберігаємо файли з Серверу кудись подалі (бажано при встановленні ОС затерти все на диску - це ж все таки Сервер ))) ), завантажуємо, записуємо на зовнішній носій та встановлюємо уважно читаючи підказки майстра (всі попередні кроки описані дуже детально тут - http://www.ubuntu.com/download/server/download , але тільки англійською :-( )
Дуже уважно внесіть налаштування мережі - нам необхідний доступ до інтернету з сервера!

2) $ sudo apt-get install lubuntu - встановлюємо Desktop

3) Встановлюємо LibreOffice (зросійщений ))) ): sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install libreoffice-writer libreoffice-calc libreoffice-l10n-ru libreoffice-help-ru libreoffice-style-tango - якщо необхідний тільки текстовий процессор та "ексель" (література - http://livenix.blogspot.com/2011/01/libre-office-ubuntu-1010.html )
 або:
sudo apt-get install libreoffice libreoffice-l10n-ru libreoffice-help-ru - якщо необхідний весь функціонал офісу (презентації, малювалки тощо)

4) Налаштування клавіатури (щоб було три мови та "бухгалтерська" крапка замість коми):
    а) створимо папку Автозапуску: /home/USER/.config/autostart (література - http://locutusweb.asw15.org/index.php?topic=80.msg196#msg196 ),
    б) розмістимо туди наступні файли з розширенням .desktop:
1_keyboard.desktop - додавання трьох мов:
[Desktop Entry]
Name=Раскладки (ru,ua,en)
Exec=setxkbmap -rules xorg -layout "ru,ua,us"
Terminal=true
Type=Application
2_numpad.desktop - крапка замість коми на NumPad клавіатурі (для бухгалтерії дуже корисно ))) ):
[Desktop Entry]
Name=Точка вместо запятой
Exec=xmodmap "keycode 91 = KP_Delete KP_Decimal"
Terminal=true
Type=Application

далі буде )))
« Змінено: 2011-07-15 08:09:54 від terminataaar »
Цяй + мп3 + код = хоросьо )))

Відсутній Дмитро Редчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 104
  • Карма: +0/-0
Виправляю :О)

ЧЕРНОВА => ЧОРНОВА

СЕРВЕРУ — чомусь мені хочеться СЕРВЕРА

У двох посиланнях кома та дужка+кома потрапили у, власне, посилання (скажімо, http://www.ubuntu.com/download/server/downloadd, <— кома! — а також: http://locutusweb.asw15.org/index.php?topic=80.msg196#msg196), <— дужка+кома, хоч тут це і не проблема).

Про решту нічого не можу сказати .)
«Критика має бути конструктивною. Інакше вона деструктивна» ©
Щось не так? — Зроби так.

Відсутній lyo

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
Ну, судячи з давності, тема розвитку не отримала :-(

А шкода. Незважаючи на всі зауваження  до топікстартера, питання термінального доступу Linux client - Linux server, не є таким банальним, як, скажімо, Linux client - Windows server, де існує більш-менш загальноприйнятне рішення у вигляді fxreerdp client - RDP server.

Тож, чи не знайдеться бажаючих поділитися досвідом у цій справі?

Щодо мене, то випробувавши декілька варіантів, від штатного Х-серверу і включаючи VNC та NX, я повернувся до банального (о, він насправді геть не банальний!) ssh -XC. Пам'ятаю, як я посміхався, коли дрібном'які анонсували як революційне досягнення "доставку віддалених додатків на робочий стіл користувача".

Ну, а якщо потрібен повноцінний віддалений робочий стіл, то я вже декілька років як користуюся виключно x2go. До речі, якщо не помиляюся, він саме на ssh і базується.

Запрошую ділитися досвідом, якщо тут взагалі хтось тусується.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Звісно що не отримала розвитку. Бо стала непотрібна. Сідниці Одіна вже мають нативну версію під Linux, а для влаштування термінального серверу вже давно є ціла купа речей більш зручних за x2go. Той саме FreeRDP, що має сервер до якого цілком нормально можуть під'єднатись тонкі клієнти призначені для Windows Server та вбудований віндовий RDP-клієнт. Вже не кажучи про веб-версії, яким взагалі термінал не потрібен.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.