Автор Гілка: Офісний дистрибутив Linux  (Прочитано 14522 раз)

Відсутній terminataaar

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
  • i'm programmmer )))
Дистрибутивів Linux'а досить багато, але виходячи із власного досвіду пропоную обрати найкращий саме для українського офісного робітника.

Моя пропозиція: Ubuntu (і його різновиди: Kubuntu (для фанатичних користувачів "віндових" Offic'ів), Lubuntu (для "стареньких" компів, Xubuntu (для не зовсім "стареньких"))

Тепер чому саме Ubuntu (із власного досвіду) (і саме починаючи з версії 10.04):
1) Найпростіша інтуітивна інсталяція з можливістю тримати декілька незалежних ОС (навіть Linux поряд з Windows) на одному жорсткому жиску/флешці
2) Жорсткий диск з встановленою ОС Ubuntu можна з легкістю під'єднати до іншого ПК і без зайвих проблем завантажитися (єдине критичне - страждають мережеві налаштування)
3) Тепер можливе графічне (GUI) налаштування системи на рівні користувача Windows (бо раніше Лінукс жахалися саме за те - що він начебто дуже складний в налаштуванні і багато потрібно доробляти "руцями" - тепер багато вже зроблено за нас і залишається лише змінити галочку якщо стандартне налаштування не підходить)
4) Цілковита підтрика OpenOffice (або вже LibreOffice - http://www.ubuntugeek.com/install-libreoffice-in-ubuntu-11-0410-1010-04-using-ppa.html)
5) 1С 7.7 8.1, БЕСТ ЗВІТ, OPZ / ОПЗ працює!!! перевірено (навіть в наступних постах додам інструкції по налаштуванню) ))) і набагато дешевше (а іноді і швидше) за їх "рідну" платформу Windows
6) В списку приоритених дистрибутивів компанія Etersoft поставила Ubuntu 10.10 на перше місце (десь загубив посилання - на роботі знайду - додам - але своїми очами бичив ))) )

Тепер конкретніше по збіркам (різних дистрибутивів):
1) Lubuntu - поки залишається лідером, завдяки його легкості і тому можливості встановлення його на "старі" (непотужні) платформи (а поки в нашій державі комп'ютери оновлюються не частиіше ніж раз в 5 років (а то ізовсім не оновлюються - поки не згорить "нафіг" ))) ))
2) Ubuntu (Gnome) - посідає почесне друге місце )))

П.С. це перше повідомлення в темі буде змінюватися в залежності від коментарів і подальшого досвіду ))) може знайдемо щось краще за Убунту - а може і своє створимо (наша Влада вже пропозиції внесла - але їм не до цього зараз ))) )
П.П.С. Шановне суспільство, очікую Ваших коментарів і інших пропозицій з приводу дистрибутивів з коментарями "за" і "проти" )))
« Змінено: 2011-02-05 09:14:13 від terminataaar »
Цяй + мп3 + код = хоросьо )))

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Офісний дистрибутив Linux
« Відповідей #1 : 2011-01-07 02:05:00 »
Так, новий LibreOffice літає, на відміну від OpenOffice. Але до чого тут Kubuntu?
І ще більш особисте питання: чому саме 1C, я не розумію її особливості в монополізації ринку? Я вже чув, що вона конкурентів усіх скуповує, однак чому відкриті проекти не набувають поширення? Це ж гроші та чималі гроші.

Відсутній Le_O

  • Новачок
  • *
  • дописів: 46
  • Карма: +0/-0
Re: Офісний дистрибутив Linux
« Відповідей #2 : 2011-01-07 14:58:58 »
5) 1С 7.7 8.1, БЕСТ ЗВІТ, OPZ / ОПЗ працює!!! перевірено (навіть в наступних постах додам інструкції по налаштуванню) ))) і набагато дешевше (а іноді і швидше) за їх "рідну" платформу Windows
Мене цікавлять шрифти в 1С, а то спроба була зовсім невдала - самі знаки питання.
Дівчатка, бачу у вас зовсім клепки повилітали

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Офісний дистрибутив Linux
« Відповідей #3 : 2011-01-07 18:25:27 »
Описане вами справедливе не лише для Ubuntu, а і для багатьох "десктопних" дистрибутивів. Можливо, у Wine є якісь відмінності які додають різних клопотів при встановленні бухгалтерського софту.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній terminataaar

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
  • i'm programmmer )))
Re: Офісний дистрибутив Linux
« Відповідей #4 : 2011-01-10 07:53:25 »
Описане вами справедливе не лише для Ubuntu, а і для багатьох "десктопних" дистрибутивів. Можливо, у Wine є якісь відмінності які додають різних клопотів при встановленні бухгалтерського софту.

тому я й пишу на форумі про це з надією - що хтось поділиться власним досвідом з іншими дистрибутивами (бо мій досвід з Федорою та десктопною ФріБСД скінчився через 2 місяці інколи не зрозумілих налаштувань тим що я за чотири години встановив і 90%-нтно налаштував Убунту для своїх потреб) - я не претендую на звання "кращого" системного адміністратора ))) - я хочу ВИЯВИТИ насправді кращий Офісний дистрибутив саме для України...
Цяй + мп3 + код = хоросьо )))

Відсутній terminataaar

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
  • i'm programmmer )))
Re: Офісний дистрибутив Linux
« Відповідей #5 : 2011-01-10 08:08:34 »
Так, новий LibreOffice літає, на відміну від OpenOffice. Але до чого тут Kubuntu?

із власного досвіду: OO3.2 під Ubuntu/Gnome зберігає 350 кб XML файл (і по іншому неможливо - бо вдома у співробітника Майкрософт Ексель який не розуміє ODT) трохи більше хвилини (Віндос - 2 сек.) при умові - що OO зависає і "сіріє" (перепробував кучу версій - починаючи від 2.4 до 3.0 3.1 3.2 і GO-OO і ще щось + всілякі налаштування для збільшення швидкості в ОО з англійських та німецьких форумів ))) ) і проблему вирішив тільки встановленням Kubuntu - залітало ))) співробітник залишився задоволений )))

І ще більш особисте питання: чому саме 1C, я не розумію її особливості в монополізації ринку? Я вже чув, що вона конкурентів усіх скуповує, однак чому відкриті проекти не набувають поширення? Це ж гроші та чималі гроші.

Якщо є достойні аналоги - пропонуйте ))) я колись спробував "Дебет плюс" і "Ананас" - але 2 роки назад вони не дотягували ))) + перевчати персонал який з "малку" тицяв ломаний 1С на ПО в якому не те що тицявки в іншому місці - там все по іншому !!! гадаю дорожче ))) тому зупинилися саме на 1С ((( хоча для самого дуже страждальна тема українського ПО і всього - що з цим повязано (тому і розпочав ці всі теми)...
Цяй + мп3 + код = хоросьо )))

Відсутній terminataaar

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
  • i'm programmmer )))
Re: Офісний дистрибутив Linux
« Відповідей #6 : 2011-01-10 08:13:05 »
5) 1С 7.7 8.1, БЕСТ ЗВІТ, OPZ / ОПЗ працює!!! перевірено (навіть в наступних постах додам інструкції по налаштуванню) ))) і набагато дешевше (а іноді і швидше) за їх "рідну" платформу Windows
Мене цікавлять шрифти в 1С, а то спроба була зовсім невдала - самі знаки питання.

http://etersoft.ru/wine/ - вирішення проблеми (не єдине - але поки оптимальне) ))) (пізніше в допоміжній темі в цьому розділі опишу свій досвід з Етерсофтом) ...
Цяй + мп3 + код = хоросьо )))

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Офісний дистрибутив Linux
« Відповідей #7 : 2011-01-10 09:18:58 »
із власного досвіду: OO3.2 під Ubuntu/Gnome зберігає 350 кб XML файл (і по іншому неможливо - бо вдома у співробітника Майкрософт Ексель який не розуміє ODT) трохи більше хвилини (Віндос - 2 сек.) при умові - що OO зависає і "сіріє" (перепробував кучу версій - починаючи від 2.4 до 3.0 3.1 3.2 і GO-OO і ще щось + всілякі налаштування для збільшення швидкості в ОО з англійських та німецьких форумів ))) ) і проблему вирішив тільки встановленням Kubuntu - залітало ))) співробітник залишився задоволений )))
А LO пробували?

Якщо є достойні аналоги - пропонуйте ))) я колись спробував "Дебет плюс" і "Ананас" - але 2 роки назад вони не дотягували ))) + перевчати персонал який з "малку" тицяв ломаний 1С на ПО в якому не те що тицявки в іншому місці - там все по іншому !!! гадаю дорожче ))) тому зупинилися саме на 1С ((( хоча для самого дуже страждальна тема українського ПО і всього - що з цим повязано (тому і розпочав ці всі теми)...
Я не пропоную, а запитуюсь. Той же Дебет Плюс нещодавно оновився. Може, варто спробувати?

Відсутній terminataaar

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
  • i'm programmmer )))
Re: Офісний дистрибутив Linux
« Відповідей #8 : 2011-01-10 11:34:45 »
А LO пробували?
Тоді ще не встиг ))) бо проблему Кубунтою було вирішено ))) щоб не було нарікань трохи підправив перше повідомлення -
Цитата
(особливо швидко це творіння літає для користувачів Kubuntu)
видалено )))

Я не пропоную, а запитуюсь. Той же Дебет Плюс нещодавно оновився. Може, варто спробувати?
Дякую за нагадування ))) на днях обовязково спробую!!! відпишуся о результатах (бо 6000 грн за 1С - це не кожний офіс здолає ((( )
Цяй + мп3 + код = хоросьо )))

Відсутній newlinux

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Офісний дистрибутив Linux
« Відповідей #9 : 2011-02-04 23:40:20 »
Як на мене, то Lubuntu є беззаперечним лидером у цьому питанні, тому шо вона дуже легка... прі цьому підтрімує всі необхидні програми та легко оновлюється, як і усі дебіан-подібні системи.
Також війшла нова сбірка altLinux на LXDE (http://newlinux.ru/component/content/article/48-soft-linux/51-alt-linux-lxde.html), але Lubuntu як на мене вдаліша, шодо застосування в офісі...
« Змінено: 2011-02-04 23:43:26 від newlinux.ru »
Життя требя кохати - як жiнку!

Відсутній terminataaar

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
  • i'm programmmer )))
Re: Офісний дистрибутив Linux
« Відповідей #10 : 2011-02-05 09:08:39 »
Як на мене, то Lubuntu є беззаперечним лидером у цьому питанні, тому шо вона дуже легка... прі цьому підтрімує всі необхидні програми та легко оновлюється, як і усі дебіан-подібні системи.
Також війшла нова сбірка altLinux на LXDE (http://newlinux.ru/component/content/article/48-soft-linux/51-alt-linux-lxde.html), але Lubuntu як на мене вдаліша, шодо застосування в офісі...

Дуже дякую за небайдужість ))) зараз трохи оновлю перший пост...
Цяй + мп3 + код = хоросьо )))

Відсутній r3ntg3n

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
Re: Офісний дистрибутив Linux
« Відповідей #11 : 2012-03-02 23:31:36 »
На роботі постало питання: ліцензійні "форточки" чи Лінукс. Керівництво "народжувало" вердикт майже місяць, кілька разів просили дати якусь машину с лінуксом на борту. Віддав на тестування ноутбук з Ubuntu 10.04 LTS та пакетом Macbuntu (каюсь, подобається мені дизайн МакОС  :-[).

Вчора дали "добро" на впровадження Лінуксу. В якості дистрибутиву обрали Ubuntu (у мене та колеги достатньо досвіду з налаштування, так й кілька серверів працює на серверній редакції). На наступному тижні почну впровадження, за можливістю буду відписуватись. У списку завднань - LDAP та SingleSignOn. Роздрукував кілька манів, буду розбиратись. Якщо в кого є досвід - буду дуже вдячний за настанови :)

Що стосується 1С - вирішили все-таки придбати та працювати через термінальне підключення, бо вже хтось там написав необхідний функціонал і все таке.
Дякую за увагу

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Офісний дистрибутив Linux
« Відповідей #12 : 2012-04-29 22:49:48 »
Власне про бухгалтерію - особисто я не чув про якісь вільні аналоги, податкова ніби все у бестзвіті приймає? чи я помиляюсь?

Відсутній terminataaar

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
  • i'm programmmer )))
Re: Офісний дистрибутив Linux
« Відповідей #13 : 2012-04-30 00:42:39 »
Власне про бухгалтерію - особисто я не чув про якісь вільні аналоги, податкова ніби все у бестзвіті приймає? чи я помиляюсь?

точніше файл у XML-форматі (котрий можна і в блокноті зафігачити ))) ), а от для відправки в "органи" він підписується електроними ключами. Акредитація на видачу Сертифікатів ключів (ПОСЛУГИ ЕЛЕКТРОННОГО ЦИФРОВОГО ПІДПИСУ) є у, наприклад: Бест-звіт, MASTERKEY... (більш детальний перелік: http://sta.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=171568&cat_id=161857&showHidden=1)

ну і відповідно вони пропонують своє Програмне забезпечення )))
Цяй + мп3 + код = хоросьо )))

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Офісний дистрибутив Linux
« Відповідей #14 : 2012-04-30 13:02:59 »
а підписувати цим же підписом але іншим софтом можна?