Автор Гілка: BibTeX-стилі з підтримкою електронних публікацій  (Прочитано 34837 раз)

Базіліо

  • Гість
Напевно, хтоссь вже посилався на електронні джерела (ресурси). Порадьте будь-ласка як це краще зробити? Гостівські стилі бібліографії (gost71, gost780) не знають нічого про тип публікації electronic. Базу роблю в bibtex. Невже із-за цього доведеться все переробляти руками?

І ще, кажуть (не можу точно згадати джерело, пардоньте), що можуть бути проблеми у ВАКу чи що там зараз із gost780. Ніби-то є якісь новіші вимоги, яким цей стиль не відповідає?

Дякую наперед.
« Змінено: 2011-11-27 21:51:09 від ombaranovskyi »

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Напевно, хтоссь вже посилався на електронні джерела (ресурси). Порадьте будь-ласка як це краще зробити? Гостівські стилі бібліографії (gost71, gost780) не знають нічого про тип публікації electronic. Базу роблю в bibtex. Невже із-за цього доведеться все переробляти руками?
Допис BibTeX: How to cite a website підказує, що biblatex має записи типу @online, а BibTeX-стилі з набору natbib (plainnat, abbrvnat, unsrtnat) дозволяють використовувати поле url.

Якщо ж Ви хочете використовувати саме BibTeX-стилі gost, то або поле note, яке є в кожному типі запису, або поле howpublished в записі @mics. Або, звісно, просто виправити файли, додавши необхідні типи записів.

Ще можете глянути англійські ЧаПи: URLs in BibTeX bibliographies.

І ще, кажуть (не можу точно згадати джерело, пардоньте), що можуть бути проблеми у ВАКу чи що там зараз із gost780. Ніби-то є якісь новіші вимоги, яким цей стиль не відповідає?
Останнім часом у довідниках ВАК рекомендується оформляти список використаних джерел за стандартом ДСТУ ГОСТ 7.1:2006, про який уже згадували на цьому форумі. Так, ГОСТ 7.80—2000 ≠ ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 = ГОСТ 7.1—2003, але на вигляд вони ніби трохи схожі.

Чи можуть виникнути проблеми, якщо оформити літературу за іншим стандартом, не скажу, бо не знаю.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній basilio

  • Новачок
  • *
  • дописів: 32
  • Карма: +0/-0
Якщо ж Ви хочете використовувати саме BibTeX-стилі gost, то або поле note, яке є в кожному типі запису, або поле howpublished в записі @mics.

Дякую, думаю це спосіб підійде. Все геніальне - просте!
Міг би й сам додуматись, але не зміг.
Щодо стилів - то сама видима різниця там, як на мене, із включенням до вихідних даних взятого у квадратні дужки типу публікації ([текст], [електронний ресурс], тощо). Але, наскільки мені відомо - попередній ГОСТ (досі за руськими законами живемо) ніхто не відміняв. Та чи можна це пояснити нашим чинушам від науки (питання риторичне).
« Змінено: 2011-12-08 10:13:14 від ombaranovskyi »

Відсутній awesome_nick

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
Я перепрошую, а можна викласти зразок правильного запису у бібтеху для електронного ресурса?
Починаю роботу над огладом літератури, і дуже не хочеться зараз щось наробити, а потім перероблювати в останній момент..

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Залишок гілки відрізано, тепер він тут.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Я перепрошую, а можна викласти зразок правильного запису у бібтеху для електронного ресурса?
Починаю роботу над огладом літератури, і дуже не хочеться зараз щось наробити, а потім перероблювати в останній момент..
Не претендую на правильність, але в мене працює:
@MISC{Kohn_Nobel,

  author = "The Nobel Prize in Chemistry 1998 Press Release",

  title = "\url{http://nobelprize.org/nobel\_prizes/chemistry/laureates/1998/kohn-lecture.html}",

  year = "1998"

}

В преамбулі:
\usepackage{url}
\usepackage[final,

bookmarks=true,

bookmarksopen=true,

bookmarksnumbered=true,

pdfstartview=FitBH,

dvipdfmx=true,

colorlinks=false]{hyperref}


« Змінено: 2012-05-15 03:13:49 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"