Автор Гілка: лінукс на 1 дискеті  (Прочитано 4814 раз)

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
лінукс на 1 дискеті
« : 2004-06-01 17:10:22 »
доброго дня!

чи може хтось порадити супер дрібний дистрибутив лінукса?

задача полягає  наступному: є ноутбук 386 20 мгц, рам 1.5 мб БЕЗ вінчестера та без мат. сопроцесора. потрібно - завантажити систему з дискети та використати це диво техніки початку 90-х у якості друкарської машинки, якщо з підтримкою кирилиці - то взагалі супер. а - до речі - ще є вбудований модем на 2 з чимось кбіт/сек, проте мабуть підняти модем та зробити пошту це вже нереально.. хоча якщо хтось порадить - буду вдячний.

наразі пробував викачувати mulinux, nuclinux, coyote linux - не працює, бо не вистачає ресурсів.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: лінукс на 1 дискеті
« Відповідей #1 : 2004-06-01 17:24:02 »
1.5 Мб надто мало - дистрибутиви вантажаться з дискетки у пам'ть - треба як мінімум 8Мб.

Спробуйте (Free)DOS та VC та якийсь маленький редактор(e3, напр.) з keyukr.

http://www.freedos.org/freedos/files/
http://freshmeat.net/projects/e3/
[Fedora Linux]

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: лінукс на 1 дискеті
« Відповідей #2 : 2004-06-01 23:10:45 »
Хех. Якщо надибати у кишені кілька грошей, то можна припаяти до ноута ще оперативка і встромити флеш-карту. Отоді й літати зможе :)
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
Re: лінукс на 1 дискеті
« Відповідей #3 : 2004-06-01 23:49:30 »
якби ж то все було так просто і оперативку до 386-х ноутбуків продавали на кожному кроці... але якщо хтось порадить таке місце - буду вдячний.
хоча є ще одна проблемка - вільних слотів під пам'ять там немає. в принципі можна було б замінити існуючу, але є в мене підозра що треба дістати  модуль саме від виробника - занадто підозріло воно виглядає. а флеш-карту там вставляти нема куди :))

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: лінукс на 1 дискеті
« Відповідей #4 : 2004-06-02 08:08:54 »
Ой, народ! В мене десь старенький Радіо86РК валається. Ви, часом, для нього такого маленького лінакса не бачили? ;D

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: лінукс на 1 дискеті
« Відповідей #5 : 2004-06-02 13:43:46 »
а флеш-карту там вставляти нема куди :))
Це зрозуміло. Треба просто замінити дисковод на флеш-читалку. Щоправда, не знаю чи запрацює флешка без операційки :-/.

Інший варіант - поставити Політ (Архів ZIP - 677 КБ, розпакований - 1 508 КБ). У такому вигляді не влізе, але можна попросити автора старішу версію, яка має бути меншою. Але для нього потрібен ще й ДОС.
Сайт: http://www.radar.kharkov.ua/polit-os/dload.htm
З автором можна зв'язатись через е-пошту: iv_kozak ПЕС ukr.net, через форум на сайті, на форумі Домівки: http://domivka.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=558&start=0&sid=df8e7f5c1afda262b9cd2e7543787e9c
...Хоча, може й влізе. Є якась програмка, яка переформатовує звичайні дискети і збільшує їх до об'єму 1,7 Мб.

P.S. Щойно приглянувся до Політівського сайту і побачив наступне:

Цитата
Політ від 21.08.2002, портований під Virtual Pascal
Архів RAR - 279 КБ, розпакований - 774 КБ
Цей порт зробив Юра Бенеш, розробник ОС StormDOS. В архіві лежить EXE-шник оригінального Польоту, а також EXE-шник і вихідні тексти порта. Портований Політ працює трохи швидше і займає менше місця.

 Старий Політ
Архів ZIP - 84 КБ, розпакований - 170 КБ
Політ, яким він був до переписування. В принципі він поки що може більше, ніж новий, бо корисних програм під нього написано більше (простенький файл-менеджер, переглядачі текстів і BMP-картинок, годинник, калькулятор виразів, утилітка пошуку файлів, простенький плеєр музики, а також демка з 3D-кубиком :). Але він добряче глючить :(.
« Змінено: 2004-06-02 13:50:05 від vitalis »
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: лінукс на 1 дискеті
« Відповідей #6 : 2004-06-02 14:51:04 »
Людина одна говорила про слаку на ядрі 0.98 -- те чудо повинно б закрутитись і на такому залізі... Там щось можна придумати.

Відсутній curt

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 76
  • Карма: +0/-0
  • Пінгвіни кажете?
Re: лінукс на 1 дискеті
« Відповідей #7 : 2004-06-06 09:38:14 »
Ухти :))) Я думав, я зі своєю Шлакварою 9.0 на ноуті 486DX2 50/4Mb/70Mb - збочинець, а тут виявляється ще крутіші є :))))
LCA - Lab of Computing Art - Лабораторія Мистецтва Обчислень

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
Re: лінукс на 1 дискеті
« Відповідей #8 : 2004-06-10 03:18:13 »
У мене є 486DX2 50Mhz 4MB ram notebook із встановленим win95 (страшне видовище). І я хочу туди консоль лінухову. Але є одна проблема - флоп не працює. Міг би закатати туди через нуль-модем якусь інфу, але як поставити Лінух на таку машину я не уявляю, може хтось підкаже?
Ubuntu 8.04

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: лінукс на 1 дискеті
« Відповідей #9 : 2004-06-10 03:41:49 »
У мене є 486DX2 50Mhz 4MB ram notebook із встановленим win95 (страшне видовище). І я хочу туди консоль лінухову. Але є одна проблема - флоп не працює. Міг би закатати туди через нуль-модем якусь інфу, але як поставити Лінух на таку машину я не уявляю, може хтось підкаже?

З ДОСа і віндів9х лінакс можна вантажити напряму. Через loadlin. NT цього вже не дасть.

* Створити на диску теку,
* закачати туди якись маленький дистрибутив.
* Скопіювати ядро і
* вантажити його через loadlin [маршрут_до_ядра] (ще треба вкзати де знаходится "/" підрозділ -- напевне параметр має бути "-root", але не певний, забув, робив це років з 5-6 тому на 386sx.

В ядрі повинна бути підтримка FAT.

Відсутній iv_kozak

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
Re: лінукс на 1 дискеті
« Відповідей #10 : 2004-06-20 10:46:05 »
Інший варіант - поставити Політ (Архів ZIP - 677 КБ, розпакований - 1 508 КБ). У такому вигляді не влізе, але можна попросити автора старішу версію, яка має бути меншою. Але для нього потрібен ще й ДОС.
Дякую, що нагадали мені про варіант "Політ на системній дискеті" :). Заштовхати його туди виявилось непросто, але можливо (довелось викинути драйвери CD-ROM та програмки перегляду JPG, MPG, AVI). Я виклав образ системної дискетки з ним сюди:
http://polit-os.org.ua/politdsk.zip