Автор Гілка: Вимкнення тачпаду  (Прочитано 1765 раз)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Вимкнення тачпаду
« : 2007-04-29 16:09:19 »
Є тачпад на лептопі й зовнішня USB-мишка. Чи можна зробити так, щоб коли миша під"єднана, тачпад блокувався?

ось мій xorg.conf, я не дуже знаю, що тут треба змінити:

Цитата
...
Section "InputDevice"                                                                                                                                        
        Identifier      "Configured Mouse"                                                                                                                  
        Driver          "mouse"                                                                                                                              
        Option          "CorePointer"                                                                                                                        
        Option          "Device"                "/dev/input/mice"                                                                                            
        Option          "Protocol"              "ImPS/2"                                                                                                    
        Option          "ZAxisMapping"          "4 5"                                                                                                        
        Option          "Emulate3Buttons"       "true"                                                                                                      
EndSection                                                                                                                                                  
                                                                                                                                                            
Section "InputDevice"                                                                                                                                        
        Identifier      "Synaptics Touchpad"                                                                                                                
        Driver          "synaptics"                                                                                                                          
        Option          "SendCoreEvents"        "true"                                                                                                      
        Option          "Device"                "/dev/psaux"                                                                                                
        Option          "Protocol"              "auto-dev"                                                                                                  
        Option          "HorizScrollDelta"      "0"                                                                                                          
EndSection            
...
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Praporshic

  • Гість
Re: Вимкнення тачпаду
« Відповідей #1 : 2007-04-29 18:06:32 »
Перевірте, цілком можливо що нічого правити не треба і тачпад вимикається біосом. Принаймні в мене він вмикається і вимикається відповідними кнопками навіть у консолі.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Вимкнення тачпаду
« Відповідей #2 : 2007-04-29 21:48:59 »
Перевірте, цілком можливо що нічого правити не треба і тачпад вимикається біосом. Принаймні в мене він вмикається і вимикається відповідними кнопками навіть у консолі.
ну, кнопки для вимкнення тачпаду в мене нема, так що не знаю. Ґуґл підказав таке рішення:
засунути в ксорґ.конф рядок:
Option "SHMConfig"         "on"

і після рестарту системи можу вмикати /вимикати з консолі
synclient TouchpadOff=1 (1- вимкнути, 0 - увімкнути).
В принципі мене таке рішення влаштовує, хоча кнопочка для виконання такої дії була б незайва.
« Змінено: 2007-04-29 21:49:35 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Re: Вимкнення тачпаду
« Відповідей #3 : 2007-05-02 20:54:54 »
Я користуюсь KDE, то й поставив собі на нотбук KSynaptics - він все робить.  Під гнома не знаю приблуди, бо не користуюсь.
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Вимкнення тачпаду
« Відповідей #4 : 2007-05-02 21:19:22 »
Я користуюсь KDE, то й поставив собі на нотбук KSynaptics - він все робить.  Під гнома не знаю приблуди, бо не користуюсь.
дуже дякую. Для ґнома така штука називається gsynaptics
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Praporshic

  • Гість
Re: Вимкнення тачпаду
« Відповідей #5 : 2007-05-02 21:20:23 »
Я користуюсь KDE, то й поставив собі на нотбук KSynaptics - він все робить.  Під гнома не знаю приблуди, бо не користуюсь.
Цікавий момент: в мене без нього краще, аніж з ним. Хоча, трохи змінити призначення середньої кнопки (яка має бути ще й 2-ма "скролами") я б не відмовився. Зараз подивлюсь, може в релізі вже підлатали...  :-/

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Вимкнення тачпаду
« Відповідей #6 : 2007-05-02 21:25:15 »
Я користуюсь KDE, то й поставив собі на нотбук KSynaptics - він все робить.  Під гнома не знаю приблуди, бо не користуюсь.
Цікавий момент: в мене без нього краще, аніж з ним.
це недивно. Взагалі тачпад корисний, коли немає столу або стіл замалий для розміщення мишки (в дорозі, кав"ярні тощо). А так він ще й заважає друкувати - користувачі ноутів знають, про що я.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Вимкнення тачпаду
« Відповідей #7 : 2007-05-03 10:57:15 »
Ото вже правда. Строчиш який-небудь текст, зачіпаєш краєм руки (основою великого пальця) тачпад і... текст строчиться вже де-небудь інде  :o
Читайте документацію - вона кермує.