Автор Гілка: Який взяти linux щоб поставити і не мучитись?  (Прочитано 2438 раз)

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
Який взяти linux щоб поставити і не мучитись? Мається на увазі щоб все пахало з першого разу
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1928
  • Карма: +4/-0
якщо є якесь не стандартне залізо, то проблеми можуть бути з любим дистрибутивом
взагалі, найкращий дистрибутив - той, що стоїть у знайомого гуру
в будь-якому разі, я б радив спробувати прикласти трішки зусиль налагодити систему, перш ніж переставляти, бо лінукс тим і відрізняється, що в більшості випадків його можна прилаштувати досить швидко, а якщо при любій проблемі намагатися поставити щось інше, скоро виникне відраза до всього...
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Вуйко з полонини

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 181
  • Карма: +0/-0
Як на мене, то не поганим варіантом є Debian - досить дружній та зручний. Найбільше мене радує наявність 4 ДВД із софтом, так як інтернет у мене досить дорогий  :-[ , що було вирішальним фактором у мому випадку.
"Don't waste your time or time will waste you" Matthew Bellamy

Відсутній Вуйко з полонини

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 181
  • Карма: +0/-0
.... щоб все пахало з першого разу
Так інколи навіть не цікаво.  ;D

На Debian Etch - у мене все запрацювало одразу. Поставив собі драйвери для NVidia, трошки підправив конфіги під себе  - і все було готово для роботи.
"Don't waste your time or time will waste you" Matthew Bellamy

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
Та сам знаю що нецікаво, але коли мучишся і ніц не помагає це вже достає.
Дякую за пораду спробую debian
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
якщо є якесь не стандартне залізо, то проблеми можуть бути з любим дистрибутивом
взагалі, найкращий дистрибутив - той, що стоїть у знайомого гуру
в будь-якому разі, я б радив спробувати прикласти трішки зусиль налагодити систему, перш ніж переставляти, бо лінукс тим і відрізняється, що в більшості випадків його можна прилаштувати досить швидко, а якщо при любій проблемі намагатися поставити щось інше, скоро виникне відраза до всього...
Чи можна вважати звукову realtek з восьми канальним звуком нестандартним залізом?
я навіть дрова найшов під linux встановив і далі не паше
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Чи можна вважати звукову realtek з восьми канальним звуком нестандартним залізом?
я навіть дрова найшов під linux встановив і далі не паше

Вельмишановний, а розкажіть но нам, що ви зробили для діагностики проблеми? Чому Ви вважаєте, що поставили драйвер (і якщо поставили, то саме той)? Що Ви взагалі зробили / прочитали / знайшли?

Телепати, як то мовиться, у відпустці. А оскільки ми не телепати, то не знаємо коли вони повернуться, бо про це знають лише телепати, а вони у відпустці (с) з форуму blacksun

PS [Видалив самостійно після зауваження пана Сергія Піддубчака]
« Змінено: 2007-06-21 11:58:03 від rangel »
Roman Suprotkin

dusoft

  • Гість
Пане Ренжел, в цій гілці я не побачив жодного образливого речення відносно старожилів форуму.
Цитата
Чи можна вважати звукову realtek з восьми канальним звуком нестандартним залізом?
- це абсолютно нормальне питання.
Цитата
я навіть дрова найшов під linux встановив і далі не паше
- тут теж, нічого, абсолютно нічого образливого. Це навіть не питання, це просто репліка.. ну непрацює.. він же тут нічого не просить.

Якщо Tarasian666 щось таке образливе і неправильне писав в іншій гілці форуму - то там і робіть йому зауваження, а взагалі можна й промовчати і не забруднювати форум безглуздими повідомленнями, на то є модератори які прочитають і вирішать хто, де і коли сказав щось зайве.

Все ок. В цьому випадку неправі саме ви.

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
Чи можна вважати звукову realtek з восьми канальним звуком нестандартним залізом?
я навіть дрова найшов під linux встановив і далі не паше

Вельмишановний, а розкажіть но нам, що ви зробили для діагностики проблеми? Чому Ви вважаєте, що поставили драйвер (і якщо поставили, то саме той)? Що Ви взагалі зробили / прочитали / знайшли?

Телепати, як то мовиться, у відпустці. А оскільки ми не телепати, то не знаємо коли вони повернуться, бо про це знають лише телепати, а вони у відпустці (с) з форуму blacksun

PS [Видалив самостійно після зауваження пана Сергія Піддубчака]
Ніби ви не знаєте як ставити драйвер ;D
На сайті realtek найшов дрова до свого заліза, скачав, прочитав readme і зробив все як писало.
Все встановилося але результату не видно.
Не такий я вже ламер!
Прблема не в дровах, а в тому що linux не розпізнає пристрій як звукову карту, тому її важко настроїти
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
alsaconf?
Roman Suprotkin

dusoft

  • Гість
lspci скаже вам чи розпізнає ядро цей пристрій як звукову карту чи ні.

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Пакети alsa-base і alsa-utils встановлені?
Roman Suprotkin

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Пакети alsa-base і alsa-utils встановлені?
А це для якої версії? У мене, наприклад, нічого такого немає:

$ rpm -qa alsa*
alsa-tools-gui-1.0.13-19
alsa-tools-1.0.13-19
alsa-firmware-1.0.13-17
alsamixergui-0.9.0rc1-579
alsa-devel-1.0.13-22
alsa-plugins-1.0.12-30
alsa-1.0.13-22

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
У мене нова тема який linux кращий під 64бітний проц?
Бо у мене мандріва у інсталяції x86 64 нема деяких пакунків таких як alsa - utils i sndconfig а в папці і586 все на місці.
Можливо це тільки у цій мандріві, або lafox налажав що дуже мало імовірно.
А, ні, lafox якраз правильно зробив - все що не увійшло у x86 64 продається на іншому диску (і там якраз alsa-utils)
« Змінено: 2007-06-25 14:28:39 від tarasian666 »
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1928
  • Карма: +4/-0
У мене нова тема який linux кращий під 64бітний проц?
Бо у мене мандріва у інсталяції x86 64 нема деяких пакунків таких як alsa - utils i sndconfig а в папці і586 все на місці.
Можливо це тільки у цій мандріві, або lafox налажав що дуже мало імовірно.
А, ні, lafox якраз правильно зробив - все що не увійшло у x86 64 продається на іншому диску (і там якраз alsa-utils)
найкращий дистр для 64-біт - це таки Мандріва :) (принаймні з тих, що я пробував), бо в ній найкраще підтримується змішане оточення: запуск 32-бітових програм в 64-бітових ОС, яке часто потрібно, особливо для закритих програм, наприклад у мене 64-бітова ОС але 32-бітовий OpenOffice.org, Adobe Reader і ще пару програм, лише треба поставити 32-бітові бібліотеки і все, окрім того можна легко налаштувати репозиторії для обох архітектур і ставити софт потім
urpmi --media Main.i586 mypackage
або
urpmi --media Main.x86_64 mypackage

але в Мандріві 2006 на диску були відсутні деякі пакунки для x86_64, я цього не помітив, бо ставився з інету, але чув скарги, якщо ж ставитись з інету, то там всі пакунки присутні, найкраща альтернатива взяти останню версію 2007.1, але для новачка простіше всього поставити 32-біта, бо проблеми можуть переваги 64 бітів
Fedora 35 (x86-64)