Автор Гілка: файлова система для USB флеш-диску. Яка краще ?  (Прочитано 2755 раз)

Відсутній vanessa

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 468
  • Карма: +0/-0
Задовбала мене ця vfat. хочу переформатувати. головне щоб воно під лінухом бачилося. Яку краще файлову систему використати для флешки ?

Praporshic

  • Гість
Ext2, або інша з вимкненим журналом - щоб не вбити пристрій раніше за потрібне частими перезаписами. Для магнітних накопичувачів (mobile HDD) не має різниці - особисті вподобання + релігійні переконання.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Зараз цей підхід є на сідюках: в кожній директорії створюється додатковий файл, в який пишуть всі данні, які не може вмістити його фс ( права, власника). Не знаю як його реалізувати  :(
Edit:
ойц, на проект забили:  http://en.wikipedia.org/wiki/UMSDOS

Питання на тему заліза: якщо флешку довго тримати в флешководі (роз'ємі usb  ;) ) їй від цього погано не стане? Залишив компа ввімкненим на ніч і забу витягнути флешку. Флешка розмонтована була, але розмонтування не вирудає живленя на флешку - зайве вона пропрацювала. Може вже unmount чи щось йому подім вирубає влешку від живлення? Ніхто з таким не зустрічався?
« Змінено: 2008-05-14 12:14:01 від serg_ik »
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Цитата
Питання на тему заліза: якщо флешку довго тримати в флешководі (роз'ємі usb  Підморгування ) їй від цього погано не стане? Залишив компа ввімкненим на ніч і забу витягнути флешку. Флешка розмонтована була, але розмонтування не вирудає живленя на флешку - зайве вона пропрацювала. Може вже unmount чи щось йому подім вирубає влешку від живлення? Ніхто з таким не зустрічався?
Угу. А вікна вимикають живлення. Власне, моя флешка світиться - значить живлення є. Так само я заряджаю телефон від компа - просто всуваю кабель буз будь-яких дров. А взагалі - ресурс флешки, по ідеї, вимірюється в циклах запису/читання, тому можна вважати що простій їй не страшний.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Запису/читання чи запису/стирання  ;)

Тоді виникає софтове питання: якщо лінукс сам собі дефрагментатор - як правильно монтувати флешку, щоб воно старалося менше писати/стирати замість дефрагментувати? Навіть спеціально заради цього наводити шаленну фрагментацію: писати на вільний простір в кінці флешки. А дефрагметацію їй без проблем зможе зробити стандартна команда: rm -rf /media/usb/* /media/usb/.[^.]*    ;)
« Змінено: 2008-05-14 12:10:57 від serg_ik »
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній nickat

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 587
  • Карма: +0/-0
  • Debian user
Яку краще файлову систему використати для флешки ?

Якщо використовувати ext, то можуть виникнути проблеми з правами доступу до файлів.  Див. http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1170433223/5#5.  Теж саме запитання від мене, рішення не знайшов.
Best regards,
nickat

Відсутній vanessa

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 468
  • Карма: +0/-0
мені простіше. я на всіх своїх компах можу зробити собі однаковий uid/gid

Відсутній nickat

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 587
  • Карма: +0/-0
  • Debian user
мені простіше. я на всіх своїх компах можу зробити собі однаковий uid/gid

ну, якщо носій тільки на цих комп. використовувати та завжди під тим самим uid, то проблем не буде.
Best regards,
nickat

Відсутній nickat

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 587
  • Карма: +0/-0
  • Debian user
Якщо є бажання поекспериментувати, можна спробувати
JFFS2
та
YAFFS
Best regards,
nickat