Автор Гілка: Щось дивне з машиною  (Прочитано 1787 раз)

Відсутній Кожумняка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 8
  • Карма: +0/-0
Передісторія така (хоч й від початку з GNU/Linux не пов'язана). Одного дня почав отримувати скарги від рідних, що офтопік якоїсь миті раптово вішається, до того ж тоді з корпусу машини чути звук (такий собі клац), схожий на той, коли машина вимикає собі живлення за звичайного poweroff. Згодом це не давало змогу навіть до кінця завантажити систему. Було знайдено черв'яка, тому усі негаразди списав на нього. Format C:\. Потім ніби все працювало.
Але такий звук почав час від часу виникати перед меню grub'у, якщо перезавантажувати машину з будь-якої системи (тобто не кнопкою Reset). Схвилювало, але тоді ніяк більше не виявлялося.
І ось, одного дня почав вішатися вже мій ґенту (цікаво, але у офтопікові ніби не спостерігаю, та й там довго ніхто не сидить). Тобто, знову цей клац, і усі надалі виділені програми виснуть. Якщо не чіпати, можна й не помітити повис (миша рухається, годинник іде..)
Машина має проблему з відеокартою (гадаю, що важкий Zalman часом порушує контакти), але якщо вішається, то тоді по повній (суцільний freeze). А тут інакше..
Є думки, що це через жорсткий диск (western digital, 4.5 роки роботи). Чи може це бути ознакою того, що йому йде гаплик? Чи щось цікавіше?
Може, хтось вже з цим зтикався...
Вдячний за будь-які припущення/поради!

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1928
  • Карма: +4/-0
Re: Щось дивне з машиною
« Відповідей #1 : 2008-04-19 02:54:58 »
Є думки, що це через жорсткий диск (western digital, 4.5 роки роботи). Чи може це бути ознакою того, що йому йде гаплик?
спробуйте протестувати диск з smartctl
також можете пройтись по пам’яті з memtest
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Щось дивне з машиною
« Відповідей #2 : 2008-06-02 18:04:47 »
Є думки, що це через жорсткий диск (western digital, 4.5 роки роботи). Чи може це бути ознакою того, що йому йде гаплик? Чи щось цікавіше?
Може, хтось вже з цим зтикався...
Вдячний за будь-які припущення/поради!

В мене таке було коли часто перемикав диски, то в одного розхилиталося гніздо живлення и якщо його нормально не притиснути то дрот живлення відходив, диск клацав і все зависало...
Linux. The future is open.

Відсутній Fakel._Enterpuer

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 164
  • Карма: +0/-0
  • Debian Gnu/Linux
Re: Щось дивне з машиною
« Відповідей #3 : 2008-06-02 19:14:20 »
[
В мене таке було коли часто перемикав диски, то в одного розхилиталося гніздо живлення и якщо його нормально не притиснути то дрот живлення відходив, диск клацав і все зависало...
Є таке, розшатуються гнізда живлення які підходять до вінчестера.
Взагалі купувати новий б/п набір перемикачів тд, найкраща ідея.
Якщо блок живлення відносно новий, ви за ним доглядаєте >
Я би порекомендував зажати ізоляційною стрічкою усі кабелі/проводи живлення які відходять від б.ж, так не будуть розхитуватися гнізда.
Є ще такі собі пластмасові зажимачі, вони також підійдуть (купити додаткові).
Явна ознака цьому це коли штурхнеш легенько системний блок, зразу відійдуть контакти (хоча якщо блок без бокової кришки достатньо рухнути кілька проводів живлення які підходять до "твердого диску",
якщо переключитися на інший термінал буде видно (це якщо ви в X-ах сидите)
/dev/xxxx error reading....
або щось подібне цьому.
LUG irc.id.km.ua

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Щось дивне з машиною
« Відповідей #4 : 2008-06-02 19:41:46 »
А з увімкненням комп'ютера проблем немає? Яка материнка? У мене були схожі проблеми саме через материнську плату.