Автор Гілка: Просто величезна проблема  (Прочитано 2207 раз)

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Це все сталося неочіковано, я точно й не розумію як - я ставив український переклад всього на СюЗі 10.3, все нормально поставилося, грався собі декілька годин на компютері, перезавантажився - і ось вона, проблема - СюЗі зовсім не вмикається, замість нормальних букв після ЛІЛО  на чорному екрані зявилися ієрогліфи всякі, пишеться шо море проблем і панік, запитує в мене імя користувача - я писав себе і рута, воно шось писало ієрогліфами, скоріше всього, шо пароль не вірний.
Довелося вставляти диск з дистрибутивом і наново все ставити. Далі все запустилося, я трохи побавився, перезавантажився - і знову те саме. Ще мені писало що не може шось там записати в /root/tmp,  бо файлова система лише для читання.
Мої подальші дії: я Акронісом з-під Досу форматнув повністю весь кореневий диск, поставивши кількість проходів на "2", змінив трохи розміри диску, вкравши 300 Мб у Вінди. Далі ставити СюЗі не хотів, поставив Мандріву 2009 (і це на процесор 950МГц!). Все нормально поставилося, але знову після перезавантаження появляється схожі проблеми, лише ієрогліфи пропали. Я спробував запуститися без модему (Зіксіль. роут, Укртелеком) - і здругого разу запустилося.
І ще забув додати, перед тим, як полетіла СюЗі я собі механічно зламав мамку, то компютер на якому я сижу - це симбіоз моїх решток і братових частин, моя память 128Мб, процесор, вінт.

Підскажіть що мені робити, бо проблема явно не з простих

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Просто величезна проблема
« Відповідей #1 : 2009-02-03 10:50:11 »
Це все сталося неочіковано...
Дівчина завагітніла?  ;)
це симбіоз моїх решток і братових частин
Роботе Бендер, це ви? Бідний брат.
По справі - зазирніть у BIOS на предмет порядку жорстких дисків. Очистіть MBR. Куди ви ставили LILO при останніх інсталяціях - в активний розділ чи в MBR?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Просто величезна проблема
« Відповідей #2 : 2009-02-03 11:10:35 »
Це все сталося неочіковано...
Дівчина завагітніла?  ;)
це симбіоз моїх решток і братових частин
Роботе Бендер, це ви? Бідний брат.
По справі - зазирніть у BIOS на предмет порядку жорстких дисків. Очистіть MBR. Куди ви ставили LILO при останніх інсталяціях - в активний розділ чи в MBR?

Перечитав свій пост - і справді смішно вийшло, буває ж таке
А вінт в мене один, я ж там порядок не можу виставити
Як очисти MBR?
ЛІЛО ставив здається в MBR (/dev/sda)

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Просто величезна проблема
« Відповідей #3 : 2009-02-03 12:52:04 »
Так. Давайте, для початку, результат роботи команди fdisk -l (завантажившись інсталяційним диском отримайте консоль (ctrl+alt+f1 чи ..+f2)).Бо, як на мене, проблеми з дисковим розділами. Можливо, Акроніс не зовсім коректно попрацював.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Просто величезна проблема
« Відповідей #4 : 2009-02-03 13:47:28 »
Так. Давайте, для початку, результат роботи команди fdisk -l (завантажившись інсталяційним диском отримайте консоль (ctrl+alt+f1 чи ..+f2)).Бо, як на мене, проблеми з дисковим розділами. Можливо, Акроніс не зовсім коректно попрацював.

Я тепер навіть запустити консоль не можу, пишу з Виндовс98. Все через те, що в мене при завантаженні просилось поставити пакет ссs-tools,  я поставив, і тепер ніяк не завантажується Мандріва (до цього завантажувалася з вимкненим модемом)
В мене зявляється меню, де проситься ввести пароль рута, що ніякого ефекту не дає. Потім проситься натиснути  Ctrl-D, що призводить до повторення рядка.
Через диск з дистрибутивом Мандріви я переписував ГРУБ, але там  не все гладко, якісь проблеми виписувало, типу збійні блоку на розділі.

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Просто величезна проблема
« Відповідей #5 : 2009-02-03 14:07:27 »
Зумів запустити консоль використовуючи диск з СюЗі, там є меню "Порятунок системи" , прописав fdisk -l, ось що отримав в результаті:

                      Boot                Id                   System
/dev/sda1          *                  b                     W95Fat32  
/dev/sda2                              5                     Extended
/dev/sda5                              83                    Linux
/dev/sda6                              82                    linux swap/Solaris
/dev/sda7                              83                    Linux

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Просто величезна проблема
« Відповідей #6 : 2009-02-04 15:47:39 »
Перевірити в першу чергу /dev/sda5 і /dev/sda7 програмою badblock

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Просто величезна проблема
« Відповідей #7 : 2009-02-04 20:18:47 »
Я програмою Патрішен Меджік з під ДОСу форматнув Лінуксовий розділ диску, перобив з екст3 в рейзер, замість СюЗі поставив Мандріву2009, при установці модем не вмикав, і все , тьху-тьху, нормально працює, тільки КДЕ4 мені зовсім не подобається, багато всього лишнього і трохи гальмує.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Просто величезна проблема
« Відповідей #8 : 2009-02-05 21:52:50 »
Я програмою Патрішен Меджік
Ой. В мене колись Лінукс лаявся на результат роботи цієї програми. То було колись, у вас такого може і не статися, але ви попереджені.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Просто величезна проблема
« Відповідей #9 : 2009-02-05 23:26:42 »
Та в мене теж шось пізніше  не дуже хотів  вінт нормально працювати. Я собі змінив процесор, видно з i586 на і686 або шось типу того, так Мандріва не хіла запускати , разом з цим не захотів запускатися Win98 (в мене спеціальна збірка 2007 року з підтримкою нових залізяк ), потім я пару раз форматував Акронісом та Патрішеном, і мені весь час писалося про якусь неправильну файлову систиму. Далі встановлення Мандріви2009 з форматуванням диску ні  до чого не привело, потім я запустив знову Акроніс, форматнув диск з Віндовсом і корінь Лінукса з видаленням всих даних у 2 проходи - і лише після цих всих маніпуляцій зміг нормально поставити Мандріву

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Просто величезна проблема
« Відповідей #10 : 2009-02-06 21:39:28 »
... Я собі змінив процесор, видно з i586 на і686 ...  Win98 (в мене спеціальна збірка 2007 року з підтримкою нових залізяк ) ... потім я пару раз форматував ... я запустив знову Акроніс, форматнув диск з Віндовсом і корінь Лінукса з видаленням всих даних у 2 проходи ...
:o Емм. Як воно там живеться в Амстердамі?
Якщо ви могли собі дозволити форматнути все - fdisk вам в руки, є у консолі відновлення.
Off-topic:
Як колишній віндузятник поцікавлюся - а у Він98_2007 ядро ще те - MSDOS 7? І чистий командний рядок можна все так-же отримати?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Просто величезна проблема
« Відповідей #11 : 2009-02-07 12:35:00 »
Щодо Win98 то не не знаю яке там ядро, ще особливо не розбирався, знаю лише, що там є підтримка всих сучасних пристроїв і дрова до них ставляться без проблем. Крім того в комплекті йде купа програм для роботи, навіть є фотошоп та опера, і все це добро займає лише 700Мб дискового простору і працювати може на дуже слабих компютерах. Крім того, навіть інтернет не довелося налаштовувати як у ХР, тут лише ввімкнув модем і все працює (в мене Укртелеком, модем Зіксель роутером)