Автор Гілка: фокус з вінчестерами  (Прочитано 1725 раз)

Відсутній marker

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Привіт усім!!! Питання, яке поставило мене в ступор:

Є два ідентичні вінта (фірма, розмір) котрі дзеркально синхронізуються (щось типу рейда, але не рейд), але трапилася халепа... інший вінт - скоро здохне (системний), а другий - робочий (клон) і тимчасово нового вінта поставити не можна.

Питання: якщо поміняти ролі вінтам, тобто дзеркало поставити яко робочого, а той, що був системний, як клон, то чи поміняються буковки позначення їх в системі? Тобто sda - системний, а sdb - клон (так зараз), чи при їх заміні "місцями" буковки і відповідність залишаться такими ж чи поміняються (sda стане sdb і навпаки з іншим вінтом чи як)?

Теоретично мали б помінятися, бо sda - системний, але, як на практиці?

Словом, ось така загадка... Буду вдячний за поради і думки щодо цього...

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: фокус з вінчестерами
« Відповідей #1 : 2010-11-17 19:39:11 »
Чим реалізоване те клонування?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній kalina

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 57
  • Карма: +0/-0
Re: фокус з вінчестерами
« Відповідей #2 : 2010-11-18 00:24:09 »
Є два ідентичні вінта (фірма, розмір) котрі дзеркально синхронізуються (щось типу рейда, але не рейд)
То чому було не зробити софтрейд й не морочити голову ні собі, ні людям ?

Цитата
Питання: якщо поміняти ролі вінтам, тобто дзеркало поставити яко робочого, а той, що був системний, як клон, то чи поміняються буковки позначення їх в системі? Тобто sda - системний, а sdb - клон (так зараз), чи при їх заміні "місцями" буковки і відповідність залишаться такими ж чи поміняються (sda стане sdb і навпаки з іншим вінтом чи як)?

Якщо винт залишиться один - він буде sda незалежно від того, до якого порту SATA він підключений. Якщо їх буде два - йменування буде йти в порядку зростання номера порту. Але чи буде воно грузитись - залежить від вашої реалізації дзеркала. Підозрюю, що навряд.

Відсутній marker

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Re: фокус з вінчестерами
« Відповідей #3 : 2010-11-18 13:26:46 »
Чим реалізоване те клонування?

dd if=/dev/sda of=/dev/sdb


Цитата
То чому було не зробити софтрейд й не морочити голову ні собі, ні людям ?

яке питання - така і відповідь - тому що гладіолус... а якщо серйозно, то вінта тоді ще не було, коли ставили систему, а коли додали, то вже якось про це і не думали, просто зробили клон

Цитата
Якщо винт залишиться один - він буде sda незалежно від того, до якого порту SATA він підключений. Якщо їх буде два - йменування буде йти в порядку зростання номера порту. Але чи буде воно грузитись - залежить від вашої реалізації дзеркала. Підозрюю, що навряд.

от не люблю настільки пихатих людей, що капець... якого ви тут вимахуєтеся... щодо одного вінта я і без вашого "вумного" поста знаю... а питання полягає в існуванні двох... а щодо робочості дзеркала - то воно працює і вантажиться з нього... перевіряв... геній, блін знайшовся...

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: фокус з вінчестерами
« Відповідей #4 : 2010-11-18 21:40:06 »
Ну, якщо їх фізично поміняти місцями, то звичайно, позначення поміняється. Сталим залишаться хіба Volume ID, якщо на в grub.conf, ні в fstab вони не вказані - то повинно працювати.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній kalina

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 57
  • Карма: +0/-0
Re: фокус з вінчестерами
« Відповідей #5 : 2010-11-18 23:08:15 »
питання полягає в існуванні двох...
Я й про два написав. Вибачайте, якщо незрозуміло. Як про це ще простіше написати - не знаю... Намалювати - талантів не вистачить.

Цитата
а щодо робочості дзеркала - то воно працює і вантажиться з нього...
ну якщо робити дзеркало за допомогою dd - то звичайно. Якщо диски абсолютно ідентичні і без bad-блоків.

Цитата
геній, блін знайшовся...
Та ні, який там геній. Я б до такого не додумався, навіть якщо б про Sofware RAID нічогісінько не знав. Зробив би примітивно, rsync/tar/cpio. А от dd - це вже дійсно геніально.