Автор Гілка: Експлуатація акумулятора ноутбука...  (Прочитано 2038 раз)

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Не знаю, чи стосується ця тема даної гілки, але... Та і лінукса вона не стосується. Але тема корисна, бо мені невідома. Вже минув рівно один рік, як я придбав ноутбук. Експлуатацією, а тим більше, правильною експлуатацією акумулятора ноутбука я не цікавився. З того, що прочитав в неті, зрозумів, що 1 раз в 1-3 міс. потрібно проводити повний цикл (розрядження-зарядження). Виходить, повний цикл я не проходив жодного разу, а тільки коли операційна с-ма сама вимикала, а вона вимикає десь коли 3-5%. Та і не знав і не знаю, як правильно поводитись, коли ноутбук годинами (днями) в роботі і при цьому під’єднаний до електромережі. Чи це правильно? Чи може потрібно вмикати в електромережу тільки тоді коли заряд критичний?
Якщо ноутбук під’єднаний до електромережі, система починає заряджати акумулятор тоді, коли його рівень падає десь 95%. Це добре чи погано? А це стається через декілька днів. Чи не можна налаштувати, щоб "заряджання" вмикалось коли рівень десь 40-50%? Мабуть так було б краще. В BIOS такого нема. Ще вичитав, що в BIOS`ах буває такий пункт, як "калібрування". В мене нема нажаль, хоча мабуть це не критично. Пишуть, щоб розрядити повністю, треба зайти в BIOS, коли заряд буде низьким і так залишити поки не вмре.
Чому я створив цю тему... Бо не слідкував за "правильністю експлуатації акумулятора" і помітив падіння ємності. Зараз показує 95% (добра). А ще два-три міс. тому було 100% (відмінна). Насторожило те, що це відбулось не поступово, а раптово, за ці 2-3 міс зі 100% до 95% все на один відсоток падала. Стільки часу минуло з дня придбання і тут за такий короткий термін... Ну, було один раз, минулого літа, ємність на десяту відсотка впала, але воно виправилось після зарядки і більше не турбувало. Може таки пройти 1-2 повні цикли розряджання? При низькому заряді зайти в біос і дочекатись поки вимкнеться остаточно і тоді, система, що знаходиться в акумуляторі, відкоректує похибки і може щось зміниться. А може і ні, якщо неправильно експлуатував чи це вже вікове старіння в акумулятора.
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній tivasyk

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 156
  • Карма: +0/-0
читаємо для початку (рос. текст) — ймовірно, на більшість питань одразу знайдуться відповіді.
«it’s quite easy if you don’t know how» (c) douglas adams