Автор Гілка: Debian Lenny  (Прочитано 32033 раз)

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Debian Lenny
« Відповідей #135 : 2009-05-18 12:45:37 »
Нормальний інсталятор. Параметр expertgui, обираємо українську мову і повна свобода дій. Що в ньому може бути незрозумілим? (gui та expertgui дають можливість робити скріншоти)
І не apt-file update, а, мабуть, apt-get update.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній nickat

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 587
  • Карма: +0/-0
  • Debian user
Re: Debian Lenny
« Відповідей #136 : 2009-05-18 18:53:30 »
Ну, по-перше звісно ж інталятор. Не в образу буде сказано, але найгірший з усіх мною спробуваних... Заплутаний і незрозумілий інтуїтивно. Відсутність початкових налаштувань обладнання взагалі "вбиває"  :(

Про інтуїтивність інтерфейсу вже багато було сказано.  Найбільш мені подобається вислів: "єдиний по-справжньому інтуїтивний інтерфейс -- це мамкіна тітька".  Все інше -- справа звичок та досвіду.  Для мене, наприклад, інсталятор Дебіен -- самий інтуїтивний за всі інші, але зізнаюсь, що крім Дебіена та дериватів я останніми роками нічого не встановлював.

Яке обладнання і що саме в ньому ви хотіли налаштувати під час інсталяції?  Мені дійсно цікаво, бо у мене такої потреби не виникало.

Відсутні налаштування самого завантажувача, такі як наприклад час показу завантажувального меню, а встановлював я цей параметр вже потім вручну.

Це теж справа смаку.  Я, наприклад, очікую від інсталятора стабільної роботи та коректно встановленої системи.  А час показу меню -- це для мене така дрібниця, що можна і після встановлення налаштувати.  Всього, що може знадобитися налаштувати у інсталятор все одно не запхнеш.

Сама установка триває страшенно довго. Якщо я раніше наводив в якості переваги Лінукса над Вікнами швидкість інталяції, то у випадку з Дебіаном цього аж ніяк не скажеш (на жаль).

Це залежить від того що ви саме встановлювали.  Напевно вибрали Desktop, от він вам і встановлював все, що тільки може знадобитись для десктопа.

Ще я й досі не зміг підключитися до інету  >:( , що взагалі жахливо!!! Бо приміром на SUSE таке підключення налаштовується вже під час інсталяції.

Дебіен теж під час інсталяції мережу налаштовує, через DHCP, або питає у користувача.  У всякому разі в expert-mode.

Файл /etc/resolve.conf чомусь названий /etc/resolveconf (без крапки). Я спробував якось його перейменувати й видалив ненароком...

/etc/resolvconf -- це не файл, а директорія, що створюється однойменним пакетом.   /etc/resolv.conf теж присутній але генерується автоматично програмою resolvconf.  Тому налаштування DNS краще робити в /etc/network/interfaces за допомогою dns-nameservers.

Перевірити до яких пакунків відноситься той чи інший файл можна командою
dpkg -S <path_to_the_file>

Наприклад:
$ dpkg -S /etc/resolvconf
resolvconf, avahi-daemon: /etc/resolvconf


Тобто перевстановлення resolvconf (aptitude reinstall resolvconf) повинно повернути /etc/resolvconf.

Позитивним звісно є й те, що вже відразу після установки можна слухати будь-яку музику й переглядати фільми

що потребує встановлення додаткових пакунків і відповідно впливає на тривалість інсталяції. :)

Щодо мережі, створіть окрему гілку, спробуємо розібратися.

Головне не здаватися відразу, Дебіен любить перевіряти "чесність намірів".  Якщо пройдете перевірку, то потім напевно не пошкодуєте.  :)
Best regards,
nickat

Відсутній red@cat

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
Re: Debian Lenny
« Відповідей #137 : 2009-05-18 19:54:11 »
... інталятор. Не в образу буде сказано, але найгірший з усіх мною спробуваних... Заплутаний і незрозумілий інтуїтивно. Відсутність початкових налаштувань обладнання взагалі "вбиває"  :(
Мені так не здалося. Між іншим, я теж починав з SuSE, а прийшов кінець кінцем до Debian і не можу сказати, що при цьому щось втратив. А щодо розуміння роботи системи - то дуже багато чого здобув.

Сама установка триває страшенно довго. Якщо я раніше наводив в якості переваги Лінукса над Вікнами швидкість інталяції, то у випадку з Дебіаном цього аж ніяк не скажеш (на жаль).
Це залежить від обраного способу інсталяції. Інсталювати можна з DVD - тоді інсталятор, побачивши таке щастя, заходиться встановлювати все, що він вважає корисним, з цього диску. А корисного на одному DVD вміщується ой як багато! А DVD-ROM - штука ой яка повільна! І якщо ставити з неї мало не тисячу пакетів, то мало не здасться. Але можна записати образ диску (CD або DVD) на жорсткий диск і запустити інсталятор з USB-флешки - тоді інсталяція рухатиметься значно веселіше.

Ще я й досі не зміг підключитися до інету  >:( , що взагалі жахливо!!! Бо приміром на SUSE таке підключення налаштовується вже під час інсталяції.
...
Допоможіть тільки інет налаштувати будь ласка!
Щодо інтернету, раджу скористатися програмою kppp, яка повинна бути в вашому дистрибутиві - у вас же діалап, як ви пишете. Працює вона дуже непогано - перевірено особисто і неодноразово. Прочитайте документацію до неї - в частині налаштувань системи. І прочитайте FAQ, котрий входить до документації, там теж є корисна інформація, наприклад, щодо змісту файлу /etc/host.conf.
А ще, оскільки у вас саме Дебіан, уважно прочитайте файл /usr/share/doc/kppp/README.Debian - там знайдете нюанси налаштування kppp для Дебіана. Зокрема, зверніть увагу на те, що для запуску kppp в Дебіані користувач мусить належати до групи "dip".
І все має запрацювати.
« Змінено: 2009-05-18 22:08:42 від red@cat »

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Re: Debian Lenny
« Відповідей #138 : 2009-05-18 22:15:51 »
Нормальний інсталятор. Параметр expertgui, обираємо українську мову і повна свобода дій. Що в ньому може бути незрозумілим? (gui та expertgui дають можливість робити скріншоти)
Ви інсталятор системи openSUSE бачили?

І не apt-file update, а, мабуть, apt-get update.
Я намагався знайти файл resolv.conf в пакунках, тому мені потрібно було виконати саме apt-file update.
openSUSE + KDE

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Re: Debian Lenny
« Відповідей #139 : 2009-05-18 22:34:01 »
Але можна записати образ диску (CD або DVD) на жорсткий диск і запустити інсталятор з USB-флешки - тоді інсталяція рухатиметься значно веселіше.
А от оцей момент цікавий...  ::) Можна докладніше щодо цього?

Яким чином в інсталяторі при установці вкзати образ, записаний на вінчестер?

І як записати інталятор на флешку, чи хоча б на CD (за відсутності DVD-привода)?

P.S. З Інетом з’єднався досить просто за допомогою wvdial  :)
gnome-ppp теж працює нормально, а от kppp чомусь "зациклюється" (з’єднується, роз’єднується і знову так по колу, тобто таке враження, що з’єднання просто не фіксується).
« Змінено: 2009-05-18 22:44:19 від Sandr »
openSUSE + KDE

Відсутній red@cat

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
Re: Debian Lenny
« Відповідей #140 : 2009-05-18 23:09:40 »
Яким чином в інсталяторі при установці вкзати образ, записаний на вінчестер?

І як записати інталятор на флешку, чи хоча б на CD (за відсутності DVD-привода)?
Інсталятор для usb флешки (usb stick), який би відповідав архітектурі вашого комп'ютера, можна взяти за адресою
http://www.debian.org/devel/debian-installer/
Тут же є посилання на сторінки з документацією.
Інсталятор для usb флешки знаходиться в каталозі hd-media і йому, за задумом розробників, вказувати нічого не потрібно, він все має знаходити сам. Отже: закачуєте потрібні вам файли, читаєте документацію, копіюєте образ першого інсталяційного диску на флешку або на жорсткий диск, робите завантажувальну флешку з інсталятором (все це детально описано в документації).
Після цього вставляєте флешку в роз'єм, перезавантажуєте комп'ютер, вказуєте йому флешку як перший завантажувальний пристрій і чекаєте результатів. Інсталятор після запуску має проглянути всі жорсткі диски комп'ютера, включно з зовнішніми і вашою флешкою, знайти образ інсталяційного диску і розпочати встановлення, як звичайно. Це в теорії. Практика показала, що це не зовсім так. Принаймні, при інсталяції мого Debian Lenny 5.0.0 виявилося, що текстовий інсталятор добре починає, але швидко в'яне: знаходить образ на диску лише з другого заходу, але потім усе одно перериває інсталяцію через "відсутність диску в пристрої CDROM" (???). Графічний - з cубдиректорії "gtk" - доводить справу до кінця. Так само, наскільки я пам'ятаю, надійно працює інсталятор з образу флешки boot.img.gz. Зараз, щоправда, викладений вже оновлений реліз Debian Lenny 5.0.1 і тут я нічого сказати не можу - не перевіряв.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Debian Lenny
« Відповідей #141 : 2009-05-19 09:51:09 »
Ви інсталятор системи openSUSE бачили?
Бачив, щоправда 9-ї версії. Ну, задає трошки менше запитань. Ну. не вимагає писати expertgui desktop=kde. Але-ж це не складно?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній red@cat

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
Re: Debian Lenny
« Відповідей #142 : 2009-05-25 21:37:54 »
... викладений вже оновлений реліз Debian Lenny 5.0.1 і тут я нічого сказати не можу - не перевіряв.
Перевірив. Текстовий інсталятор працює. Все OK. Образ першого CD був записаний на розділі жорсткого диску з файловою системою ext2. Так само можна розташувати цей образ і на флешці, але тоді він читатиметься повільніше.

Відсутній Tarasyk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 68
  • Карма: +0/-0
Re: Debian Lenny
« Відповідей #143 : 2010-01-03 12:56:45 »
Я читав, що хлопці з Debian ледве встигли зробити хоч цей інсталятор, коли спробував, він виявився для мене ще кращим ніж в Ubuntu(зокрема дуже сподобались опції авто - встановлення окремого розділу /home, вибір конфігурації системи(Desktop, Server, ...)).Встановлення не викликало труднощів, хоч я себе відношу до "зелених" в Лінуксі. :exclamation [smiley=hlop.gif]

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Debian Lenny
« Відповідей #144 : 2010-01-03 16:31:07 »
Встановлення не викликало труднощів, хоч я себе відношу до "зелених" в Лінуксі. :exclamation [smiley=hlop.gif]
+1
Якщо уважно читати інструкції та довідки, то і Gentoo просто ставиться.
Я колись, будучи навіть не зеленим, а світло-смарагдовим в Linux, отримав від свого першого драгдилера англомовне Slackware 10.1. Попри прогнози поставив з першого разу, попросту читаючи, що пише інсталятор.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.