Автор Гілка: Re: Допомога новачкам  (Прочитано 15105 раз)

vasiakopernikov

  • Гість
Хочу установити Debian. Але є труднощі :-X
1-Архітектура alpha - це шо (в мене інтел тому вибрав і386)
2- Для того щоб установити його потрібен DVD1 чи всі 5?
3- Debian - це операційна система
« Змінено: 2010-08-03 09:27:48 від Re. »

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #1 : 2010-06-05 00:13:22 »
0 - Такі питання будь ласка до технічних гілок - там є для новачків. Тут, в балачках, трошки інша тематика.
1 - alpha вам не треба. Або i386, якщо старіший процесор, або amd64, якщо Dual Core чи щось сучасне.
2 - Для початку достатньо 1 DVD. Якщо доступ до інтернету постійний - для початку достатньо 1 CD, все інше буде докачуватися автоматично при потребі.
3 - Так, але для початківців вона не дуже (я чомусь, виходячи із запитань так подумав, може це не так, тоді пробачайте). Краще щось із списку Ubuntu/Mandriva/SuSE.
« Змінено: 2010-06-05 00:14:26 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Andrew_postoffice

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #2 : 2010-06-23 18:41:39 »
Хлопці я шойно приєднався і ВЕЛИКА просьба допоможіть!!
Коротко - пропозиція про непогану роботу проте слід з сервер 2003 (MS) звичайно перйти на Лінукс.
Самі розумієте інше мислення.  З чого ВИ запропонуєте почати?
Термін зіжатий!

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #3 : 2010-06-23 19:00:19 »
Хлопці я шойно приєднався і ВЕЛИКА просьба допоможіть!!
Коротко - пропозиція про непогану роботу проте слід з сервер 2003 (MS) звичайно перйти на Лінукс.
Самі розумієте інше мислення.  З чого ВИ запропонуєте почати?
Термін зіжатий!
М-да. Яке запитання — така й відповідь.


P.S. Невдалу назву теми дав, тепер індексується ґуґлом. :-X
« Змінено: 2010-06-23 19:01:54 від Re. »

Відсутній Andrew_postoffice

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #4 : 2010-06-23 21:04:39 »
Дякую і на тім.
PS А яка тема мала бути :-/

Хандога Даниїл

  • Гість
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #5 : 2020-03-10 00:16:03 »
Доброго усім часу доби!!!Я вже досить давно задумувався над переходом на Лінукс, а особливо зараз коли підтримка Віндовс 7 скоро скінчіться. Моє питання полягає у підборі Дистрибутива заточеного під роботу з ним людьми з порушеннями зору. Так, наприклад, я маю низьку гостроту зору і це зумовлює складнощі при взаємодії з інтерфейсом ПК (усе дуже і дуже дрібне). Зараз на Віндовс 7 я використовую програму Екранна лупа і бачив таку на лінукс, проте в віндовс в Лупі є кілька можливостей які допомагають при роботі з ПК: кілька функцій які додатково змінюють фокус лупи в залежності від того в яке місце вставлений курсор вставки тексту. Цікавить питання чи є подібні функції в Лінукс, якщо так, то в яких дистрибутивах, робочих оболонках і програмах.Також, якщо хтось стикався, потрібна читалка під Лінукс яка б могла використовувати синтезатор RHvoise. В ньому вже давно є підтримка української мови -- 2 голоси: Анатоль і Наталя. На вінді я користуюсь програмою "Балаболка" і її можна встановити за допомогою Вайну на Лінукс, але -- це крайній варіант якщо нічого не знайдеться. Якщо хтось зможе дати поради -- буду радий.
« Змінено: 2020-03-16 10:53:18 від Re. »

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #6 : 2020-03-10 09:15:27 »
Доброго усім часу доби!!!Я вже досить давно задумувався над переходом на Лінукс, а особливо зараз коли підтримка Віндовс 7 скоро скінчіться. Моє питання полягає у підборі Дистрибутива заточеного під роботу з ним людьми з порушеннями зору. Так, наприклад, я маю низьку гостроту зору і це зумовлює складнощі при взаємодії з інтерфейсом ПК (усе дуже і дуже дрібне). Зараз на Віндовс 7 я використовую програму Екранна лупа і бачив таку на лінукс, проте в віндовс в Лупі є кілька можливостей які допомагають при роботі з ПК: кілька функцій які додатково змінюють фокус лупи в залежності від того в яке місце вставлений курсор вставки тексту. Цікавить питання чи є подібні функції в Лінукс, якщо так, то в яких дистрибутивах, робочих оболонках і програмах.Також, якщо хтось стикався, потрібна читалка під Лінукс яка б могла використовувати синтезатор RHvoise. В ньому вже давно є підтримка української мови -- 2 голоси: Анатоль і Наталя. На вінді я користуюсь програмою "Балаболка" і її можна встановити за допомогою Вайну на Лінукс, але -- це крайній варіант якщо нічого не знайдеться. Якщо хтось зможе дати поради -- буду радий.
Наскільки мені відомо, спеціалізованих дистрибутивів немає. Засоби доступності не змінювалися роками, тому актуальним є підручник, який я переклав ще бозна коли:


https://nb.fedorapeople.org/cvsfedora/web/html/docs/accessibility-guide/f13/uk-UA/html-single/


Вільних синтезаторів українською немає (гроші виділяють на що завгодно, окрім потрібного). CoolReader і ICE Book Reader добре працюють із SAPI Windows у wine (перевірено). Якщо метою є читання довгих текстів, можна скористатися рушієм Google для перетворення на MP3 із наступним прослуховуванням:


https://github.com/hungtruong/Google-Translate-TTS
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Хандога Даниїл

  • Гість
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #7 : 2020-03-10 11:31:44 »
Добрий день. Дякую. Дуже здивований з приводу RHvoise: адже на сайті є можливість встановити його на Лінукс.З приводу дистрибутиву здивований, але тим цікавіше.Дякую.https://github.com/Olga-Yakovleva/RHVoice/wiki/Building-on-Linux-%28Russian%29 -- Інструкція з компіляці синтезатора в лінукс російською мвою.https://github.com/Olga-Yakovleva/RHVoice/wiki/Building-on-Linux -- та сама інструкція, але англійською.

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #8 : 2020-03-10 11:39:25 »
Доброго усім часу доби!!!Я вже досить давно задумувався над переходом на Лінукс, а особливо зараз коли підтримка Віндовс 7 скоро скінчіться. Моє питання полягає у підборі Дистрибутива заточеного під роботу з ним людьми з порушеннями зору. Так, наприклад, я маю низьку гостроту зору і це зумовлює складнощі при взаємодії з інтерфейсом ПК (усе дуже і дуже дрібне). Зараз на Віндовс 7 я використовую програму Екранна лупа і бачив таку на лінукс, проте в віндовс в Лупі є кілька можливостей які допомагають при роботі з ПК: кілька функцій які додатково змінюють фокус лупи в залежності від того в яке місце вставлений курсор вставки тексту. Цікавить питання чи є подібні функції в Лінукс, якщо так, то в яких дистрибутивах, робочих оболонках і програмах.Також, якщо хтось стикався, потрібна читалка під Лінукс яка б могла використовувати синтезатор RHvoise. В ньому вже давно є підтримка української мови -- 2 голоси: Анатоль і Наталя. На вінді я користуюсь програмою "Балаболка" і її можна встановити за допомогою Вайну на Лінукс, але -- це крайній варіант якщо нічого не знайдеться. Якщо хтось зможе дати поради -- буду радий.

В дефолтній Убунті (з Gnome) є Orca, яка йде там з коробки.
https://help.ubuntu.com/stable/ubuntu-help/a11y-screen-reader.html
https://help.gnome.org/users/orca/stable/

Тільки я не певен, що Орка підтримує українську.

Щодо лупи, то можна користуватися Zoom'ом.



Це все знаходиться в меню Universal Access. До нього маєте доступ не лише в налаштуваннях, а й на статусній панелі у верхньому правому куті.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #9 : 2020-03-10 17:27:20 »
Добрий день. Дякую. Дуже здивований з приводу RHvoise: адже на сайті є можливість встановити його на Лінукс.З приводу дистрибутиву здивований, але тим цікавіше.Дякую.https://github.com/Olga-Yakovleva/RHVoice/wiki/Building-on-Linux-%28Russian%29 -- Інструкція з компіляці синтезатора в лінукс російською мвою.https://github.com/Olga-Yakovleva/RHVoice/wiki/Building-on-Linux -- та сама інструкція, але англійською.
Посипаю голову попелом... Справді, якщо використано speech-dispatcher, має ідеально працювати з будь-якою відповідною читалкою. Рекомендую Okular — універсальність за форматами, вбудоване масштабування до 1600%, зміна розміру шрифтів для усіх текстових форматів (EPub, TXT, FB2 тощо), гарантована підтримка читання уголос. З аналогами буде складніше — здається, у читалках з GNOME не передбачено підтримки TTS.


Дистрибутив варто встановити посучасніше. Навіть на процесорах рівня Core2 Duo можна досягти пристойного рівня швидкодії, якщо використано SSD. Встановіть щось із популярного — свіжу версію Kubuntu (19.08 або 20.04), openSUSE Leap 15.1, Mageia 7, Fedora 30 тощо.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #10 : 2020-03-10 18:06:53 »
20.04

Релізна версія планується на квітень 23. Не варто новачкам пропонувати нестабільні версії дистриб'ютивів.  :)

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #11 : 2020-03-10 18:36:29 »
20.04

Релізна версія планується на квітень 23. Не варто новачкам пропонувати нестабільні версії дистриб'ютивів.  :)
Повірте мені, вона не менш стабільна за 19.10. Зі зменшенням ручного втручання майже усі помилки перейшли у розряд помилок самих розробників програм, а значить, у Kubuntu 19.10 їх не менше, якщо не більше. Крім того, через існування щоденного різновиду цього дистрибутива (Neon) більшу частину помилок у програмах KDE ми зараз виловлюємо ще до стабільного випуску набору програм.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній denkin

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 128
  • Карма: +3/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #12 : 2020-03-10 19:25:40 »
Пане Юрію, тим не менш (за моїм вже 11 річним досвідом) реліз будь якого дистрибутива Убунту супроводжується шквалом нових проблем з невідтестованого заліза. Тож я також не раджу ніколи новачкам встановлювати навіть релізну версію одразу, радше витримати 3-4 тижні.
Xubuntu 20.04.X + Xubuntu Testing

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #13 : 2020-03-10 20:01:08 »
Пане Юрію, тим не менш (за моїм вже 11 річним досвідом) реліз будь якого дистрибутива Убунту супроводжується шквалом нових проблем з невідтестованого заліза. Тож я також не раджу ніколи новачкам встановлювати навіть релізну версію одразу, радше витримати 3-4 тижні.

Двоїню адеквата. Тільки я встановлюю нову версію не раніше ніж через півроку по релізу.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #14 : 2020-03-10 22:10:17 »
Пане Юрію, тим не менш (за моїм вже 11 річним досвідом) реліз будь якого дистрибутива Убунту супроводжується шквалом нових проблем з невідтестованого заліза. Тож я також не раджу ніколи новачкам встановлювати навіть релізну версію одразу, радше витримати 3-4 тижні.
Можливо, ви маєте рацію. Але зверніть увагу на те, що дистрибутив, в основному, встановлюють одразу після випуску. Напоротися на несумісність нового ядра (а тепер усі оновлюють ядра, коли заманеться) із драйверами NVidia, драйверами до Wi-Fi чи, просто, на несинхронізовані сховища можна у звичайний будній день посеред року.


https://uk.wikipedia.org/wiki/Упередження_виживання
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law