Автор Гілка: Відновлення Grub  (Прочитано 2858 раз)

keithfay

  • Гість
Відновлення Grub
« : 2014-05-06 16:47:16 »
Привіт!
Я довго намагався вирішити проблему самотужки, однак у мене нічого не вийшло, і я прошу вашої допомоги, форумчани.
Я встановив Debian Wheezy на свій ноутбук і ще планував поставити туди Windows, встановлювач Debian порадив мені записати систему в кінець жорсткого диску, я так і зробив. На початку залишив 300ГБ простору для вінди.
Вінду вирішив запускати на віртуальній машині, а місце вирішив розмітити під ext4 для файлів.
Запустив програму Disk Utility і, власне, створив розділ у форматі ext4.
Після перезавантаження завантажується Grub, але після фрази "GRUB Starting", відбувається знову перезавантаження і так в циклі.
Я подумав, що витер завантажувальний запис із MBR або зробив щось подібне погане, що стерло якісь важливі файли Grub. І пробував його перевстановити або відновити за різними мануалами (проблема поширена).
Найбільше я зосереджувався на цьому мануалі:
http://www.av8n.com/computer/htm/grub-reinstall.htm Я виконав кроки 1-6 із нього, та у мене виникла проблема на останньому кроці:
Цитата
7. Reinstall grub: grub-install --root-directory=/x $drive
grub-install не була встановлена, тому я встановив її за допомогою aptitude install grub, а потім запустив цю ж команду і отримав:
Цитата
The file /x/boot/grub/stage1 not read correctly.
Виявляється ця помилка теж поширена: https://wiki.archlinux.org/index.php/GRUB_Legacy#.2Fboot.2Fgrub.2Fstage1_not_read_correctly
На моїй системі fdisk -l /dev/sda повертає наступне:
Disk identifier: 0x00084390

   Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
/dev/sda1       763684864   960557055    98436096   83  Linux
/dev/sda2       960559102   976771071     8105985    5  Extended
/dev/sda5       960559104   976771071     8105984   82  Linux swap / Solaris
, для sda1 і так вказаний ідентифікатор 83, тому я просто не знаю що робити.

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Відновлення Grub
« Відповідей #1 : 2014-05-06 17:16:30 »
Ніфіга не знаю, але можу порекомендувати спробувати supergrubdisk.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній f1g4r0

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 160
  • Карма: +0/-0
  • Vita sine libertate, nihil!
Re: Відновлення Grub
« Відповідей #2 : 2014-05-06 18:12:35 »
може шось для себе корисного знайдете ТУТ

+
правду кажучи, трохи дивні "маневри" з розділами  - навіть саме планування встановлення вєнди паскудить справи  :)  :)  :)

+ також можете подивитись /etc/fstab ,
   можливо при додаванні розділу змінились ціфєрки розділіів, котрі монтуються... або взагалі переведіть їх в UUID
*[ Ніхто крім нас ] *                        //Arch + dwm + SVD

keithfay

  • Гість
Re: Відновлення Grub
« Відповідей #3 : 2014-05-06 21:02:56 »
Пофіксив!!
=) Перевстановив Debian, трошки шкода, там уже чимало налаштував.
Але я і знайшов як цю проблему вирішити:
1. Рухатись треба цим мануалом: http://www.av8n.com/computer/htm/grub-reinstall.htm, це те по суті те, що Ви, figaro, вказували в пості #11 тут.
2. Якщо у Вас (як і у мене) grub-install відсутня, то її треба встановити: aptitude install grub.
3. Якщо після виконання команди grub-install --root-directory=/x $drive ви отримаєте помилку
Цитата
/boot/grub/stage1 not read correctly
, то спробуйте це рішення або це рішення.
У мене якраз була проблема, описана в другому рішенні, однак після виконання mke2fs я отримав повідомлення про те, що я неправильно використовую команду, а часу, щоб розбиратись зараз обмаль, тому я залишу це на потім. Рішенням для мене стало перевстановлення Debian, але я був дуже близький до розв’язання проблеми. Тож якщо комусь доведеться зіткнутись із подібною проблемою, то скоріш за все інструкції наведені вгорі допоможуть.

Хоча, певно, найкраще рішення пропонує xuser13.
« Змінено: 2014-05-06 21:06:49 від keithfay »

Відсутній andreylviv

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
  • Мандрівник айтішник
Re: Відновлення Grub
« Відповідей #4 : 2015-07-10 11:50:45 »
Щоб сумістити на одній машині вінду і лінукс - краще спочатку встановлювати віндовс, залишаючи вільне місце на диску під лінукс. Тоді проблем з загрузчиком не буде ;)