Автор Гілка: Лекція по ЛінуксМінт на мех-маті  (Прочитано 10298 раз)

Відсутній Nickispeaki

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 84
  • Карма: +0/-0
  • Бог поможе! ;-)
Сьогодні, 21 лютого о 14-00 в аудиторії 41 на мех-маті Київського університету відбудеться лекція на тему "Лінукс вс Віндовс". Запрошуються всі бажаючі. Бажаючих щось сказати в підтримку Лінукс і ВПЗ,  прохання попердньо звязатися зі мною, Приходьком Миколою. 8 066 375-26-43.

Сайт: http://www.linuxmint.narod.ru
« Змінено: 2007-02-21 05:27:00 від Nickispeaki »
Стану досконалим! :-)

Praporshic

  • Гість
Re: Лекція по ЛінуксМінт на мех-маті
« Відповідей #1 : 2007-02-21 09:12:38 »
Не сприйміть за образу, але чи не зарано Вам лекції читати? Особисто я за таке не взявся б. Головне прохання, щоб не було зайвих проблем, підготуйте більш-менш реальні матеріали. Без фанатизму, бо він дуже властивий новачкам (по собі знаю). Краще одразу сказати про недоліки сучасного ВПЗ аніж потім терпіти поразку від аргументів його (ВПЗ) супротивників.

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Лекція по ЛінуксМінт на мех-маті
« Відповідей #2 : 2007-02-21 10:56:58 »
1) попередньо?!  Миколо, та хто ж о шостій ранку прокидається та кидається на LOU, щоб прочитати повідомлення та спланувати робочій день отак з'їздити на виставок послухати незрозуміле протиставлення? :(

2) Сергій скоріш правий -- якщо можна судити по постингах тута, краще _не_ кидайтеся читати лекції чи писати статті по популярних журналах.  Повірте людині, яка останнє проходила наприкінці минулого тисячоліття ;)

3) "плюс ПОВНА МУЛЬТИМЕДІЙНІСТЬ! Це значить вбудована підтримка МР3, МР4, ДВД, Реалпеєр 10, квік-тайм, флеш 9, ... " -- тобто можна одразу приходити із судовим виконавцем, бо з тим же RP10 Ви туди варєзу поклали?

Хлопці, хто ще хоче "свій власний дистрибутив" -- краще спитайте тих, хто вже в це набавився, що можна _корисного_ зробити.  Нещодавно спілкувавсь із мехматцями у lic145, то ось людина, яка колись бувала в мене на факультативі з Linux в 145, збирається цього тижня із друзями знов зайти до нашого офіса -- подивитись, поспілкуватись, щось самим спробувати.

Подивимось, що вийде -- може й буде такий собі internship.  Принаймні ще в одного студента, що в нас працює, в резюме вже буде рядочок про "монтажні роботи по найпотужнішому кластеру в Україні". ;-)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Лекція по ЛінуксМінт на мех-маті
« Відповідей #3 : 2007-02-21 17:58:30 »
3) хммм....але необхідність щось звідкісь качати, щоб слухати mp3 тощо реально напружує. Не знаю, що там з правом, але Україна поки що, слава богу, не правова держава. Ось що пишуть про цей дистро виробники, цікаво:

Цитата
Linux Mint is based on Ubuntu and compatible with it.

Release cycle:

    * Ubuntu has a fixed 6 months release cycle
    * Linux Mint's release cycle is faster (from 1 to 2 months) and depends on what innovations were made rather than on a predefined schedule

Philosophy:

Ubuntu tends to follow the "free software" philosophies and for this reason do not include "dirty" software (patented or proprietary technologies for instance).

We believe in freedom. All our development and work is released as free software and we're glad to contribute our source code. We also prefer to use open source software rather than their proprietary equivalents. However we don't believe in banning or boycotting proprietary software. If a proprietary component has no suitable open source alternative and is needed to produce an elegant desktop we do include it. For this reason we include things like the Flash plugin for instance.  
  
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Nickispeaki

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 84
  • Карма: +0/-0
  • Бог поможе! ;-)
Re: Лекція по ЛінуксМінт на мех-маті
« Відповідей #4 : 2007-02-21 22:02:54 »
Не сприйміть за образу, але чи не зарано Вам лекції читати? Особисто я за таке не взявся б. Головне прохання, щоб не було зайвих проблем, підготуйте більш-менш реальні матеріали. Без фанатизму, бо він дуже властивий новачкам (по собі знаю). Краще одразу сказати про недоліки сучасного ВПЗ аніж потім терпіти поразку від аргументів його (ВПЗ) супротивників.

а що треба дочекатися коли ПІЗНО буде? ;-)

"не взявся б". Ну що ж. ІМХО або НМД. ;-) Комусь лекції читати, комусь інше. ;-) Звичайно, що ДОБРЕ, коли одна людина ВСЕ робить. Але чи завжди так? І чи це завжди найоптимальніший варіант? А може краще, кожен робив, те що вважає за потрібне.

Реальні матеріали. В десятку! :-)))


Фанатизм. Трішки було. Але знайшли порозуміння. Коли один завкафедри сказав, що чи не хочете Ви щось навязати. Я відповів, що НІ. І всьо якось пішло....

Недоліки. А то як же! Цікаво, що головний опонент (він 4 роки назад досліджував мммм... ну типу оцінював чи можна переходити на Лінух - тоді НІ), після лекції погодився, що можливо, таки в світі Лінукс відбулися ті зміни, котрі всі чекали... І варто серйозно подумати про перехід на ВПЗ.

Дякую за коструктивну критику.  8-)
Стану досконалим! :-)

Відсутній Nickispeaki

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 84
  • Карма: +0/-0
  • Бог поможе! ;-)
Re: Лекція по ЛінуксМінт на мех-маті
« Відповідей #5 : 2007-02-21 22:09:29 »
1) попередньо?!
2) Сергій скоріш правий -- якщо можна судити по постингах тута. Повірте людині, яка останнє проходила наприкінці минулого тисячоліття ;)

3) тобто можна одразу приходити із судовим виконавцем, бо з тим же RP10 Ви туди варєзу поклали?
краще спитайте тих, хто вже в це набавився, що можна _корисного_ зробити.  Нещодавно спілкувавсь із мехматцями у lic145, то ось людина, яка колись бувала в мене на факультативі з Linux в 145, збирається цього тижня із друзями знов зайти до нашого офіса -- подивитись, поспілкуватись, щось самим спробувати.
Подивимось, що вийде -- може й буде такий собі internship.

1) да... там ціла нескладуха вийшла! і афішу не повісили. і не ту, а потім її хтось зірвав. Аудиторію перенесли. Прийшли замість студентів викладачі і керівництво.  :o А мене не було в Києві і були дещо нагальніші справи....
2)що проходила?
3)  що КОНКРЕТНО Ви маєте на увазі? за РП10? який БЕЗКОШТОВНО можна завантажити з інета? або всі інші кодеки, плагіни і тд.? які ОФІЦІЙНО БЕЗКОШТОВНІ? у ЧОМУ тут зачіпка?!
то що ж КОРИСНОГО? ;-) і я пришов би, якби ваша ласка....
Стану досконалим! :-)

Відсутній Nickispeaki

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 84
  • Карма: +0/-0
  • Бог поможе! ;-)
Re: Лекція по ЛінуксМінт на мех-маті
« Відповідей #6 : 2007-02-21 22:15:01 »
3) хммм....але необхідність щось звідкісь качати, щоб слухати mp3 тощо реально напружує. Не знаю, що там з правом, але Україна поки що, слава богу, не правова держава. Ось що пишуть про цей дистро виробники, цікаво:

Цитата
Ubuntu tends to follow the "free software" philosophies and for this reason do not include "dirty" software (patented or proprietary technologies for instance).

We believe in freedom. All our development and work is released as free software and we're glad to contribute our source code. We also prefer to use open source software rather than their proprietary equivalents. However we don't believe in banning or boycotting proprietary software. If a proprietary component has no suitable open source alternative and is needed to produce an elegant desktop we do include it. For this reason we include things like the Flash plugin for instance.  
  
що на рахунок цього? я наприклад кілька днів тільки витратив , що змогти слухати мр3. Це враховуючи, що працював адміном ( на віндосі, де ж ще! ) десь років зо три.... А що ж про інших говорити? Про смертних "користувачів"? Пс , до речі, процентів 90 адмінів не мають справи з Лінукс... І не тільки в Україні... А процентів 20-30 ніколи вживу не пробували.... Про звичайних юзерів навіть не хочу статистики приводити.  :'(

Якщо всьо так судом переслідується і ПРОТИЗАКОННО, то чому тоді ЗАКОННО ручками викачувати і ставити кодеки?! ЧОМУ?! значить РУЧКАМИ МОЖНА?  ::) ПІД ту ж убунту і ко....

Не бачу логіки!
Стану досконалим! :-)

Відсутній Nickispeaki

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 84
  • Карма: +0/-0
  • Бог поможе! ;-)
Re: Лекція по ЛінуксМінт на мех-маті
« Відповідей #7 : 2007-02-21 22:17:12 »
а лекція відбувалася ТАКИ!  :-*

неодназно .
розповім завтра! сьогодні біжу на роботу!
Дякую Юрію, що зайшов підтримати!
Разом можна і лекції по Лінуксу читати!  8-)
Стану досконалим! :-)

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Re: Лекція по ЛінуксМінт на мех-маті
« Відповідей #8 : 2007-02-21 23:26:54 »
що на рахунок цього? я наприклад кілька днів тільки витратив , що змогти слухати мр3. Це враховуючи, що працював адміном ( на віндосі, де ж ще! ) десь років зо три....
Ги. Я теж працював адміном на віндусі. І що? Коли почав колупатися з Лінуксом довелося читати доку і питати в розумних людей. А весь досвід роботи з вікнами виявився до дупи :-?

до речі, процентів 90 адмінів не мають справи з Лінукс... І не тільки в Україні... А процентів 20-30 ніколи вживу не пробували.... Про звичайних юзерів навіть не хочу статистики приводити.  :'(
Не бачу в цьому жодної трагедії. Як то кажуть: "Кесарю - кесареве"
А ви всіх хочете пересадити на Лінукс? Удачі Вам у ваших починаннях  :D


Якщо всьо так судом переслідується і ПРОТИЗАКОННО, то чому тоді ЗАКОННО ручками викачувати і ставити кодеки?! ЧОМУ?! значить РУЧКАМИ МОЖНА?  ::) ПІД ту ж убунту і ко....

Не бачу логіки!
Слова "ліцензія", "право", "юриспруденція" знайомі? Пошукайте в тлумачному словнику.

Наведу простий приклад:
Я - автор маленької, але дико корисної програмки. В принципі я не жадібний і даю її кожному, хто бажає, витягти її з мого сайта. Але я з певних причин не хочу, щоб цю програмку хтось, наприклад Ви, включав у якісь пакети програмного забезпечення.

Скажіть, я маю на це право?
Roman Suprotkin

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Лекція по ЛінуксМінт на мех-маті
« Відповідей #9 : 2007-02-22 00:42:24 »
3) хммм....але необхідність щось звідкісь качати, щоб слухати mp3 тощо реально напружує.
В ALT є все, що можливо втягнути без порушення законодавства принаймні Росії та України. Див., наприклад, #10879 [ru]

Не знаю, що там з правом, але Україна поки що, слава богу, не правова держава.
Розумієте, є софтпатенти, а є копірайт.  Й на відміну від Росії, Україна за допомогою у т.ч. п.Бернатовича вляпалася у міжнародні угоди на кшталт TRIPS, які у т.ч. визначають комп'ютерні програми як об'єкт копірайту.

Ви, мабуть, не розрізняєте /правові/ та /лоєрсько-картельні/ держави -- сша наразі ніяк не є зразком першого, але дуже яскравим -- другого.

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Лекція по ЛінуксМінт на мех-маті
« Відповідей #10 : 2007-02-22 01:03:01 »
"Якби молодість знала, якби старість могла..." (ц)

а що треба дочекатися коли ПІЗНО буде? ;-)
Нікі... хіба Ви не розумієте, що ми з Сергієм не тому кривимось, що Ще Хтось Виліз (справи на всіх достатньо), чи Оте Малятко Там Верзе (бувають "малятка" більш досвідчені й розумні) -- а тому, що поки видко людину, яка _не має_ достатнього досвіду (у т.ч. негативного), щоб ризик того, що накоїть гіршого, ніж зробить кращого, надто великий?

Якщо пам'ятаете анекдот про Ющенка, операцію та студента, який "але він був на майдані" -- отой випадок із боку студента.  Добрі наміри не замінюють якісної реалізації.

Комусь лекції читати, комусь інше. ;-)
Вам лекції професура читає чи дошколята?

Звичайно, що ДОБРЕ, коли одна людина ВСЕ робить. Але чи завжди так? І чи це завжди найоптимальніший варіант? А може краще, кожен робив, те що вважає за потрібне.
Не краще, повірте знов-таки на слово чи впевніться своїм лобом.

Реальні матеріали. В десятку! :-)))
А що -- червоноокі вигуки "всі на лінукс"?  Так принаймні я таке у статтях вже проходив, кажу ж.  Добре, що редактор, з яким працював, сів зі мною та пояснив приблизно такими словами: "розумієш, ось я -- твій читач, який давно використовує Windows та багато чому навчився у своїй галузі.  А тут приходиш ти та кажещ, що це все фуфел..." [при тому навіть не розуміючі предметної області, не маючі в ній досвіду]

Можу покопатися та викласти ту чернетку.  До речі, й треба було б.

Фанатизм. Трішки було. Але знайшли порозуміння. Коли один завкафедри сказав, що чи не хочете Ви щось навязати. Я відповів, що НІ. І всьо якось пішло....
*sigh*

да... там ціла нескладуха вийшла!
От коли досвіду нема, то так й буває.  Приходьте он восені допомагати конференцію робити, то багато й одразу його ;-)

А мене не було в Києві і були дещо нагальніші справи....
Ото файна організація.  Думаю, самі розумієте, що подумали б і про такого "організатора" самі, й про те, про що він там думав розповідати, якщо б до Вас так хтось на курсі поставився як до відвідувача, е?

за РП10? який БЕЗКОШТОВНО можна завантажити з інета?
Ви ліцензію читали?  Знайдіть там, будь ласка, слово "redistribution" та навчіться у майбутньому робити це щвидко та без зайвих підказок.

Цитата
і я пришов би, якби ваша ласка....
Ну то приходьте (044 234-7560, Лесі Українки 8, оф. 1, увечері за попередньою домовленістю).

Сьогодні он з людинкою балакали (дав почитати та якщо вийде -- поперекладати Partition HOWTO та Multi-Disk HOWTO, поки інсталили сервера).  Може навіть щось корисне запам'ятав ;-)

Цитата
Разом можна і лекції по Лінуксу читати!
А то. ;-)

PS: тільки не думайте, що я такий розумний -- своїх перших помилок наробив вже от так.  Тому й намагаюся що вже бито -- то підказувати тим, хто на сільгоспзнаряддя біжить.  Та й слухати теж...

Praporshic

  • Гість
Re: Лекція по ЛінуксМінт на мех-маті
« Відповідей #11 : 2007-02-22 01:11:17 »
PS: тільки не думайте, що я такий розумний -- своїх перших помилок наробив вже от так.  Тому й намагаюся що вже бито -- то підказувати тим, хто на сільгоспзнаряддя біжить.  Та й слухати теж...
От тільки не треба про сільгоспзнаряддя щось розповідати, не відбирайте в мене роботу. Сільгоспзнаряддя  - це моя парафія.  ;D ;D ;D
« Змінено: 2007-02-22 01:11:47 від Praporshic »

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Re: Лекція по ЛінуксМінт на мех-маті
« Відповідей #12 : 2007-02-22 12:38:11 »
От тільки не треба про сільгоспзнаряддя щось розповідати, не відбирайте в мене роботу. Сільгоспзнаряддя  - це моя парафія.  ;D ;D ;D
Класс! Монополія на танці з граблями!
Подайте на мене в суд за порушення!  ;D
Roman Suprotkin

Praporshic

  • Гість
Re: Лекція по ЛінуксМінт на мех-маті
« Відповідей #13 : 2007-02-22 14:19:29 »
Класс! Монополія на танці з граблями!
Подайте на мене в суд за порушення!  ;D
Взагалі я мав на увазі свої 2 курси механізації с.г. і аж ніяк не танці з граблями. Більш того, танцюють з бубном а не з граблями. :P

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Лекція по ЛінуксМінт на мех-маті
« Відповідей #14 : 2007-02-22 15:09:50 »
Цитата
Розумієте, є софтпатенти, а є копірайт.  Й на відміну від Росії, Україна за допомогою у т.ч. п.Бернатовича вляпалася у міжнародні угоди на кшталт TRIPS, які у т.ч. визначають комп'ютерні програми як об'єкт копірайту.
добре, але LinuxMint - то не український дистрибутив. А підписання угоди нічого не означає, Петрівку поки що ніхто не скасував.
У Польші випускають також Amarox Linux - він Fedora based, і декларується підтримка mp3 - здається, це не суперечить праву ЄС. Мінт, здається, теж випускають у ЄС, відтак все ок. Зрештою, такого типу "порушення" - то проблеми виробників цих дистрибутивів, які мене як користувача не обходять.

Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"