Опитування

Який Windows у вас стоїть паралельно з *nix?

Win9x(WinMe)
2 (0.3%)
WinNT
0 (0%)
Win2000
5 (0.9%)
WinXP
156 (27.3%)
Win2003
7 (1.2%)
Windows Vista
7 (1.2%)
Win2008
4 (0.7%)
Windows 7
189 (33%)
Ніякий
133 (23.3%)
Тільки Windows, без *nix.
69 (12.1%)

Проголосувало: 67

Автор Гілка: Який Windows у вас стоїть паралельно з *nix?  (Прочитано 50899 раз)

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Цікаво, на скільки % побільшає користувачів Linux, якщо побороти піратство?  :)
Хоча, платити треба не тільки за ОС та софт до нього. Якщо зібрати вартість натиреної музики та фільмів, що лежать в багатьох сотнями гіг, то вартість вийде не меншою. Тому не розумію людей, які "користують Лінукс, щоб не бруднити руки у контрафактну вінду" (є один такий знайомий)
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Soft

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 100
  • Карма: +0/-0
  • Чому саме Лінукс?
Цікаво, на скільки % побільшає користувачів Linux, якщо побороти піратство?  :)

Це вам ніколи не вдасться.
http://alifesoft.livejournal.com/19111.html

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Та я і не намагаюся. Навіть не займаюся пропагандою Лінукса, хоча на роботі багато ВПЗ типу Inkscape, iTest та іншого, яке часто роздаю на флешки.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Soft

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 100
  • Карма: +0/-0
  • Чому саме Лінукс?
Та я і не намагаюся. Навіть не займаюся пропагандою Лінукса, хоча на роботі багато ВПЗ типу Inkscape, iTest та іншого, яке часто роздаю на флешки.

Я теж використовую багато вільного ПЗ, але як операційну систему використовую Windows.

З появленням Win7 у Linux щезли майже все переваги, і хоча Win7 потребує для нормальної роботи від 2Гб пам'яті(але краще 4) це також вже не проблема.

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Цей віндовс - це зло. Скажу чесно. Я то сайтами займаюсь. Заходжу до однієї леді. І ситуація...
Віндовс - одні глюки і віруси час від часу вирубається. Ну мені то що, їхні проблеми. Показую сайт. Ну вона ІЕ відкриває, сайт перекосило, сам ІЕ тормозить - одні лаги.
А яке щастя було б з убунтой. Все налаштовано - брайзер ФФ ні вірусів ні лагів. Мрія.

Відсутній Soft

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 100
  • Карма: +0/-0
  • Чому саме Лінукс?
Цей віндовс - це зло. Скажу чесно. Я то сайтами займаюсь. Заходжу до однієї леді. І ситуація...
Віндовс - одні глюки і віруси час від часу вирубається. Ну мені то що, їхні проблеми. Показую сайт. Ну вона ІЕ відкриває, сайт перекосило, сам ІЕ тормозить - одні лаги.
А яке щастя було б з убунтой. Все налаштовано - брайзер ФФ ні вірусів ні лагів. Мрія.

Це все дуже залежить від того хто встановлював та налаштовував вінду. Після моїх налаштовувань як і XP так і Win7 працюють по 2-3 роки без проблем. Дуже рідко доводить переставляти у другий раз (частіше залізо 2-3 роки не витримує).

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
З появленням Win7 у Linux щезли майже все переваги, і хоча Win7 потребує для нормальної роботи від 2Гб пам'яті(але краще 4) це також вже не проблема.
Ну, мені в Linux подобаються репозиторії - натиснув кнопку, пішов попив кави, повернувся, а все оновлене - ОС та весь софт. Треба нову програму - в більшій половині випадків гуглити не треба, лише пошукати у БД менеджера пакунків. Він мені її сам скачає, сам поставить, сам підготує до роботи.
Ще мені подобається відкрита система перекладів - можна легко прискорити процес появи інтерфейсу рідною мовою для нових програм, що, інколи, роблю, якщо софтина невелика.
Ще мені подобається можливість обирати компоненти при встановленні, а не лізти потім в панель керування та вилучати непотрібний MSN Explorer та зупиняти непотрібні для мене служби. Ну і система питає, куди свій GRUB ставити, на відміну від Вісти, яку колись ставив і яка втелющила свій завантажувач на інший хард. Я його вийняв і, сюрприз, отримав неробочий комп.
В KDE4 мені подобається централізована система хоткеїв, коли система стежить, щоб не було однакових в різних програмах. Не всі програми ще це підтримують, але багато популярних.
Це мої причини, чому я користуюся Linux. Ні про BSODи, ні про віруси, про піратство, ні про інші напасті я не писав - бо то проблеми юзера та його совісті, а не ОС.

Edit:
У Win7 x64 мені не подобаються розміри. Якого, питається, свіжовстановлена система займає ~15ГБ? На сучасних хардах це, ніби, не проблема, але такий-же Linux займе 5 ГБ з невеликим набором софту. А на решту 10 ГБ краще засмоктати зайвий BDRip з торентів.
« Змінено: 2011-01-21 21:52:48 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній wosh

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 66
  • Карма: +0/-0
Привіт, усім!!! На роботі стоїть лінукс, працюю теж в основному з лінуксом, дома в зв"язку з "дубовим інтернетом" і батьками стоїть ХР і Win7 x64.
Win7 --- надто багато примочок від яких, можливо через необізнаність, він мені не подобається (наприклад, меню пуск, хочу класичне  :) ).  Win7 має досить багато проблем з правами на системні папки і на реєстр.
XP -- в основному залишив тому що інколи забавки ставлю (чогось не люблю користуватися ні wine ні віртуалками, з wine в знайомих було багато проблем, тому й не експирементую) і ХР менше питань задає, ніж Win7.
Linux -- нема мороки з вірусами, свого часу на роботі по мережі їх вагон гуляло. Дуже гарно і легко можна все налаштувати відповідно до потреб. Не треба колупатися в реєстрі. Всі конфіги переважно там де їм і місце, а не невідомо де.
Хоча Win7 це як завжди нове, довго приживається, колись з ХР ті самі проблеми були, так само всі критикували і не спішили переходити з 2000 :)

P. S. Завжди вигідніше писати під щось платне...
« Змінено: 2011-01-21 22:52:02 від wosh »
Не люблю "страну совєтов", краще конктретно і по суті, а все решта знає гугл...

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Цікаво, на скільки % побільшає користувачів Linux, якщо побороти піратство?  :)
ні на скільки. OEM-версії коштують копійки, а зараз і так важко знайти ноут без операційної системи. А от популярність вільних програм на Windows (GIMP, OpenOffice) побільшає. Це видно на прикладі Польщі: там піратство не знищене, але суттєво менше, ніж в Україні, зокрема в компаніях воно відсутнє. Відповідно, Польща є лідером у Європі за кількістю встановлених OpenOffice-ів. Ну і ще, відповідно, люди економлять гроші і не поспішають оновлювати софт: багато хто сидить на Windows XP і Office 2003 чи навіть старішому.

Цитата
Ні, в мене відкритий Windows. Звідси:
Відкритий — це евфемізм до «крадений»? Ну, ви просто написали, що Лінукс — для бідних, відтак Windows — це для людей з достатком, в яких є гроші на ліцензію. Чи я щось не так зрозумів?
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Soft

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 100
  • Карма: +0/-0
  • Чому саме Лінукс?
Цитата
Ні, в мене відкритий Windows. Звідси:
Відкритий — це евфемізм до «крадений»? Ну, ви просто написали, що Лінукс — для бідних, відтак Windows — це для людей з достатком, в яких є гроші на ліцензію. Чи я щось не так зрозумів?

Ні, Windows  це для розумних, котрі з усіх наявних можливостей обирають найліпшу (як піратську Вінду). Все одно ти ж 22 сезони ліцензійних Сімпсонів коштують набагато більш ніж 400$. То яка різниця між великою крадіжкою і трохи більшою ніж велика?

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Я крав сімпсонів. Нема мені прощення.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Soft, геніально! Ми всі тут дурні не розумні, бо відмовилися користувати піратську вінду. Згоден, серед нас є елементи, що з криками "Майкрософт - зло, Вінда - маздай!" обливають її та все власницьке ПЗ відходами життєдіяльності. Але є люди, що мають адекватні причини користуватися саме Linux, свої я назвав. Мені не важко потягти Win7 за вказаним вами посиланням (та і є десь в загашнику, ставив, пробував), але не бачу на то причин.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Soft

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 100
  • Карма: +0/-0
  • Чому саме Лінукс?
Soft, геніально! Ми всі тут дурні не розумні, бо відмовилися користувати піратську вінду. Згоден, серед нас є елементи, що з криками "Майкрософт - зло, Вінда - маздай!" обливають її та все власницьке ПЗ відходами життєдіяльності. Але є люди, що мають адекватні причини користуватися саме Linux, свої я назвав. Мені не важко потягти Win7 за вказаним вами посиланням (та і є десь в загашнику, ставив, пробував), але не бачу на то причин.

Як серверну частину то в викоританні Лінукс набагато більше переваг, навіть для GPU обчислень (OpenCL мультисистемний). Але для багатофункціонального домашнього десктопа вінда все ж таки більш підходить. Хоча для офісного користування вони на рівних.
« Змінено: 2011-01-22 18:05:12 від Soft »

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
О! Потихеньку підходимо до консенсусу. Уже не для бідних чи багатих, не для розумних та дурних, а для конкретного застосування.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Взагалі то тут розмова йшла про не знати що.
Віндос - гібрид ОС і стільничного середовища. Лінукс - ОС. На десктопах ми бачимо пику Гнома чи Кедів, а Лінукс собі тихенько і непомітно працює ;)
Може сюди перевести спір: Віндовс проти стільничних середовищ, поширюваних з Лінуксом?
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.