Автор Гілка: Складання повноважень  (Прочитано 21225 раз)

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
upgrade wiki
« Відповідей #15 : 2007-07-06 16:39:11 »
Додав те, що продумали за останньої зустрічі (m31, adiel, mike) в нашому офісі на листку A3, на wiki.  В кого є чого сказати -- кажіть.

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Re: Складання повноважень
« Відповідей #16 : 2007-07-06 18:01:45 »
Щодо об'єднання ресурсів
Ідея об'єднати ресурси мені видається цілком здоровою і логічною. Сенсу дублювати інформацію я не бачу. ІМХО, як приклад того що має бути в результаті можна з деякими застереженнями взяти сайти (прохання дивитися тільки на технічну реалізацію, на вміст сайтів не звертайте уваги) "Українська правда" та серію сайтів Леді Ю. "Ідеальна Країна і тд.". Тут на одному двигуні працює кілька сайтів, що різняться в першу чергу кольоровою гамою в оформленні. Тоді можна спокійно рознести проекти по "різним сайтам", залишивши їх під одним дахом.

Щодо адміністрування
Я вдячний товариству за те, що рекомендували мою персону на посаду адміністратора. Чесно кажучи, не сподівався, але приємно.

Приймати обов'язки адміністратора ресурсу я не буду - в мене просто не вистачить часу для робіт над lou. Я більше розробник, а адмініструванням займаюся, коли припече  :)

Я б на цю посаду рекомендував би rangel або Михайла Даниленка (звісно ж якщо вони погодяться).
Хіба що вдвох. Для контрасту. :)
P.S. І балансу. ;)
Ідея погратися в доброго і злого модераторів загалом цікава, але для lou буде краще, якщо я залишуся просто користувачем  :)
Roman Suprotkin

Praporshic

  • Гість
Re: Складання повноважень
« Відповідей #17 : 2007-07-06 18:42:00 »
Ну ось маємо першу проблему. Рекомендовані особи самі не мають часу на ведення проекту, особливо у окремому вигляді. Виходить що ідея об'єднання ресурсів - хіба що не єдиний вихід.

Ідея погратися в доброго і злого модераторів загалом цікава, але для lou буде краще, якщо я залишуся просто користувачем  :)
Судячи з юзерпики себе Ви вважали претендентом на злого ;)
« Змінено: 2007-07-06 18:46:12 від Praporshic »

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Тут на одному двигуні працює кілька сайтів, що різняться в першу чергу кольоровою гамою в оформленні. Тоді можна спокійно рознести проекти по "різним сайтам", залишивши їх під одним дахом.
Перепрошую -- картинку бачили?  http://fly.osdn.org.ua/~mike/img/typo3/typo3-osdn-sites.png

2 prapor: юзерпика?  хм, треба запам'ятати ;)

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Складання повноважень
« Відповідей #19 : 2007-07-06 21:06:04 »
Ідея погратися в доброго і злого модераторів загалом цікава, але для lou буде краще, якщо я залишуся просто користувачем  :)
Ну, адміністратор може взагалі не займатися модераторською роботою... Для цього є модератори.
Я мав на увазі, що з технічної точки зору я б може й підійшов - я наразі перекладаю ЩоДО й приймаю активну участь у його зневадженні, отже, в його нутрощах розбираюся з кожним днем все краще... Та й час в мене є.
Але адміністратор це й дещо більше - по-перше, це людина, що визначає напрямок руху проекту а також істина в останній інстанції (ну, якщо не брати до уваги хостера). З цієї сторони я наврядчи є гарним вибором. По-перше, я консерватор, мене на ЛОУ все влаштовує як є, тільки поновити двигун та довести до пуття переклад, може додати якісь моди, може дійсно зробить щось з новинами... По-друге, я не готовий бути суддею, мене надто легко переконати у чомусь (хоча на моїй пам'яті на ЛОУ потреби в ньому й не виникало). По-третє (випливає з першого), зазвичай треба мати якісь нові ідеї щодо розвитку пректу. З цим в мене туго...
P.S. PHP не знаю, й нові для мене технології засвоюю довго, отже при переході на typo відпадає й технічна частина.
P.P.S. Я б сам скоріше обрав пана Сергія чи noddeat'а - вони мають досвід практичного керування форумом. Або DalekiyObrij'а - його неупередженість та логічність думки завжди мене вражала. Хоча вони, мабуть, відмовляться за браком часу.

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Тут на одному двигуні працює кілька сайтів, що різняться в першу чергу кольоровою гамою в оформленні. Тоді можна спокійно рознести проекти по "різним сайтам", залишивши їх під одним дахом.
Перепрошую -- картинку бачили?  http://fly.osdn.org.ua/~mike/img/typo3/typo3-osdn-sites.png
Бачив.
Якби ви були б добрі надати ще трохи текстових пояснень... З Typo3 я не знайомий. Можливо я просто не уважно читав попередні пости?
Roman Suprotkin

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Складання повноважень
« Відповідей #21 : 2007-07-07 16:39:36 »
я, на жаль, таки не зможу за двох причин:
1) брак часу - (окрім роботи) є декілька відкритих проектів, які заберуть ще не один місяць до завершення
2) я таки не адміністратор за фахом, і як правильно зазначив пан gvy, цю посаду краще обіймати людині що займається схожими функціями

P.S. хочу висловити велику подяку Володимирові за підтримку і розвиток цього ресурсу протягом багатьох років, сподіваюсь на нових проектах у нього будуть не менші досягнення
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Складання повноважень
« Відповідей #22 : 2007-07-07 17:03:34 »
Моя позиція така:

1. Сайт створений для української групи перекладачів Лінукс.
Цитата
% % .UA whois
% Domain Record:
% =============
domain:     linux.org.ua
remark:     linux national translation team
remark:     33000
remark:     Ukraine, Rivne
remark:     A. Melnika st. 6/74
admin-c:    IS310-UANIC
tech-c:     IS310-UANIC
nserver:    ns.linux.org.ua
nserver:    ns.secondary.net.ua
changed:    HOST-UANIC 20060629141230
source:     UANIC

2. Остаточне слово залишається за власником доменного імені linux.org.ua (тому що він завжди може припаркувати сайт в іншому місці). Робота адміна - виконувати технічну роботу по супроводу сайту. Зміна цілі існування сайту не в компетенції адміна чи модератора.

3. Особисто я проти об'єднання - мені життя в приймаках дуже зв'язує(-вало) руки. Я, особисто, маю (мав) велике бажання сплигнути на виділений платний сервер де я мав би більше можливостей щось зробити.

4. Я не маю бажання когось обирати. Я втомився.
[Fedora Linux]

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Складання повноважень
« Відповідей #23 : 2007-07-07 17:48:46 »
Моя позиція така:
1. Сайт створений для української групи перекладачів Лінукс.
так, це хороший аргумент, але з іншого боку хочу зауважити, що у форумі переклади займають лише дві теми з десь двох десятків і кількість повідомлень в них є (вже) аж ніяк (на жаль) не є провідною для цього сайту (окрім того з'явились зовсім дещо сторонні, як для зазначених цілей та малоактивні теми BSD та OpenSolaris)...
ці суттєві для сайту гілки можна зафіксувати лише українською...
що в нас є окрім цього? документація - її звичайно треба лишити суто-українською, але з іншого боку так само, як і новини вона не має програти, якщо буде лежати у такому самому двигуні, як аналоги російською, зроблені учасниками linux.kiev.ua за умови(!) що користувач може вибрати перегляд лише українських версій новин і документації...

в будь-якому випадку, в мене є враження, що подальший розвиток цього ресурсу буде залежати від того чи знайдеться людина, яка буде адмініструвати і розвивати цей ресурс, як це робили Ви, Володимире, інакше в нього буде лише два шляхи: або лишатися зафіксованим в поточному стані без жодного розвитку і сподіватися, що стояння на місці не є смерть ресурсу (на фоні розвитку інших), або об'єднатися з linux.kiev.ua та root.od.ua зі спробою лишити свої корисні і характерні риси в новому ресурсі і поширити спільні (неперекладацькі) гілки на всю Україну...

окрім того хочу висловити думку, що, хоча адмін і не має права змінювати цілі існування сайту (хоча сам ресурс ці цілі, встановлені на початку, вже добряче змінив), його наявність, час, натхнення, уподобання і бачення майбутнього буде, як на мене, визначальним...

для деякої наочності шкоди обмежень хочу нагадати історію відкритого журналу "Локаль", який тут досить давно обговорювався і який вмер так і не народившись, і не останню чергу в цьому зіграло категоричне обмеження мови, що фактично звело до 1-2 потенційних авторів, які, звичайно, не змогли б підтримувати такий ресурс... на противагу цьому, журнал root.od.ua працює, приймає статті обома мовами (навіть з мого спілкування з редактором заохочує статті українською, щоб збільшити їхню присутність) і збирається стати невіртуальним виданням... мораль в цій історії, як я її бачу, в тому, щоб (по аналогії) витрачати більше часу на написання статей українською мовою в існуючий журнал, який залюбки їх надрукує, ніж створенням чогось з ідеальними цілями, винятково україномовного, але чого, що не буде жити, бо обмеження зводять коло активних учасників до пари-трійки людей...
Fedora 35 (x86-64)

dusoft

  • Гість
Re: Складання повноважень
« Відповідей #24 : 2007-07-07 18:46:17 »
Власне, для того щоб щось робити далі, треба визначити обов'язки. Тобто що повинна буде робити людина яка замінить тут Володимира. Я вважаю варто розглядати окремо це питання і питання подальшого розвитку порталу(сайту:)). Фактично, обговорення об'єдання ресурсів тут - це офтоп. Якщо є такі ідеї, то створіть відповідну гілку, де лаконічно буде пояснено навіщо це потрібно, що це дасть, і як це можливо здійснити технічно і нетехнічно.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Складання повноважень
« Відповідей #25 : 2007-07-07 20:34:10 »
з одного боку, я згоден, що визначити напрямок роботи і обов'язки - це передумова вибору адміна, з іншого хочу зазначити, що якщо сайт піде шляхом об'єднання, напрямок і обов'язки можуть кардинально змінитися...
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Складання повноважень
« Відповідей #26 : 2007-07-08 19:41:55 »
Моя позиція така:
1. Сайт створений для української групи перекладачів Лінукс.
так, це хороший аргумент, але з іншого боку хочу зауважити, що у форумі переклади займають лише дві теми з десь двох десятків і кількість повідомлень в них є (вже) аж ніяк (на жаль) не є провідною для цього сайту (окрім того з'явились зовсім дещо сторонні, як для зазначених цілей та малоактивні теми BSD та OpenSolaris)...
Коли ще працювали po-tools кількість обговорень (щоправда поштою, так як переклади скидувалися туди) була значно більшою. Проблема в незручності майданчика, в його непристосованості для роботи перекладачів а не у відсутності бажаючих обговорювати ці проблеми.

Цитата
ці суттєві для сайту гілки можна зафіксувати лише українською...
А не простіше просто обговорювати теми які вимагають російску мову на сусідньому сайті, такому як linux.kiev.ua?

Цитата
окрім того хочу висловити думку, що, хоча адмін і не має права змінювати цілі існування сайту (хоча сам ресурс ці цілі, встановлені на початку, вже добряче змінив), його наявність, час, натхнення, уподобання і бачення майбутнього буде, як на мене, визначальним...
Угу. Уподобання водія автобусу є визначальними при виборі шляху руху. Похорони відбудуться в суботу.

Цитата
для деякої наочності шкоди обмежень хочу нагадати історію відкритого журналу "Локаль", який тут досить давно обговорювався і який вмер так і не народившись, і не останню чергу в цьому зіграло категоричне обмеження мови, що фактично звело до 1-2 потенційних авторів, які, звичайно, не змогли б підтримувати такий ресурс... на противагу цьому, журнал root.od.ua працює, приймає статті обома мовами (навіть з мого спілкування з редактором заохочує статті українською, щоб збільшити їхню присутність) і збирається стати невіртуальним виданням... мораль в цій історії, як я її бачу, в тому, щоб (по аналогії) витрачати більше часу на написання статей українською мовою в існуючий журнал, який залюбки їх надрукує, ніж створенням чогось з ідеальними цілями, винятково україномовного, але чого, що не буде жити, бо обмеження зводять коло активних учасників до пари-трійки людей...
Журнал Локаль здох через відсутність редактора. Якби Локаль виходила навіть раз на рік з двома статтями - журнал можна було б вважати живим.
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Складання повноважень
« Відповідей #27 : 2007-07-08 20:08:35 »
Якщо когось цікавить моє бачення подальшого розвитку сайту, то на мою думку слід перейти із статичної на потокову модель роботи. Найвідоміший приклад потокової моделі: інститут.

Погодьтеся, що якщо до п'ятого курсу підсадити першокурсників то користі не буде ні для тих ні для тих, а в нас зараз відбувається саме так. Старим писакам не цікаво в сотий раз розказувати як налаштувати клавіатуру в КДЕ (ЧаПи робити будем?) а новачкам не цікаво вдаватися в деталі перекладу слова "application".

Можливий варіант розвитку - це зайнятися реальною роботою і почати вести якісь гуртки де б люди спільно щось робили чи вчилися. Заводити для таких людей спеціальний форум, де ніхто крім них не може писати (а може й читати, якщо це навчальна група). Можливі варіанти - переклад якоїсь програми (той же ж  багатостраждальний ООо чи FF), вивчення особливостей адміністрування Генту, написання якоїсь проги чи навчання програмування на shell.

Такий підхід до справи зможе перетворити сайт з тусовки в реальну силу, яка щось здатна зробити.

Я, особисто, можу вести гурток по навчанню програмуванню на shell/perl/java - це те що мені зараз цікаво. Якщо комусь цікаво, то створіть якусь гілку і записуйтеся там. Якщо буде хоч одна людина то заняття почнуться у вересні.

На цьому прощаюсь, у мене відпустка від комп'ютерів. Лікар заборонив мені наступні півтора місяці (хотів на два) підходити до комп'ютера.
[Fedora Linux]

zzandy

  • Гість
Re: Складання повноважень
« Відповідей #28 : 2007-07-08 22:02:03 »
... в сотий раз розказувати як налаштувати клавіатуру в КДЕ (ЧаПи робити будем?)

Мав вільну годинку, наваяв документ по цьому питанню, содіваюся, він буде корисним.

Налаштування перемикання розкладки в KDE на DLOU ->
http://docs.linux.org.ua/dlou/index.php/Налаштування_перемикання_розкладки_в_KDE
« Змінено: 2007-07-08 22:05:29 від zzandy »

Відсутній iip))

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 277
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач KDE, openSUSE...
Re: Складання повноважень
« Відповідей #29 : 2007-07-09 02:42:24 »
Моя позиція така:
1. Сайт створений для української групи перекладачів Лінукс.
Я також проти зміни правил цього форуму щодо мови. Вживання української на форумі дає змогу "випробувати" українські терміни на практиці, а багатьом ще й допомагає звикнути до них; це часто стає поштовхом до використання українських комп'ютерних термінів (а не рос. чи англо-суржику) в побуті.
"You should not be satisfied with being a victim, nor with being a survivor. You should aim to be a conqueror." "Now, go do the right thing!" Dr. Laura