Автор Гілка: Кому допомога віжливіша?  (Прочитано 6975 раз)

Відсутній gagarin

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 88
  • Карма: +0/-0
  • KILL BILL!! :)
Суть мого питання в наступному.
Візьмемо, скажімо 3-х людей:
1 - Системний адмін, людина, яка володіє англійською і дуже швидко навчається всьому, що пов'язане з комп'ютерами. Щось чув і про лінукс (але займається адмініструванням виключно віндовс мережі).
2 - Людина, для якої зайомство з комп'ютером почалося і закінчилося Віндовз. Тобто крім віндовз вона нічого не бачила.
3 - Лінуксоїд, який має чималий досвід у адмініструванні змішаних мереж(і вндовс і лінукс і все що тільки можливо). Можливо, є перекладачем і дуже впливовою людиною тут, на linux.org.ua

Нехай кожени з них задав тут у форумі питання, яке стосується лінукса.
1-й задав питання, яке сформульоване дуже гарно, з нього видно, що людина досвідчена.
2-й задав питання, з якого видно, що в нього досвід у нього відсутній і для того щоб йому відповісти, треба дати йому деяку базову інформацію і вже виходячи з неї - відповідь на його питання.
3-й Чітко виклав питання, пробував сам багато варіантів вирішення проблеми, їх усі привів.

Так от, кому(а також як і чому) з цих трьох людей(тільки чесно), ви би відповіли?
Я хочу поставити питання важливості відповідей тим чи іншим учасникам форуму.
Кому важливіше давати відповідь - тим хто нічого не знає, тим хто знає хоч щось, чи тим, хто сам кого завгодно навчить?
« Змінено: 2005-05-02 14:48:51 від dr-jazz »
Ото воно так! (c)

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Кому допомога віжливіша?
« Відповідей #1 : 2005-05-03 02:46:30 »
Тим, хто не лінивий. Такий потрапляє до першої або третьої категорії. В другій нелінивих не буває, бо вони хоч щось спробують пошукати самотужки.

А то як поставлять питання "Поставив лінукс, нічого не знаю, що робити далі?", то єдиною логічною відповіддю буде хіба "вдавитись". Ще такого роду перли зустрічаються там, де тусуються пхп-кодери, в мене після них завжди настрій паршивий і хочеться комусь міцно потиснути горло.

З.І. Давати базову інформацію повинен давати не я запитувачеві, а він мені -- думки читати я не наймався, видушувати цю інформацію по краплині теж не наймався, та й те, що я буду шлюзом Google для когось, це теж не факт.

Цитата
Кому важливіше давати відповідь - тим хто нічого не знає, тим хто знає хоч щось, чи тим, хто сам кого завгодно навчить?

Тут я б трохи інакше висловився -- відповідати я б хотів на цікаві для мене запитання. Тобто на менш тривіальні, для яких RTFM не є відповіддю. При цьому мені вже по барабану, хто і з яким досвідом їх задає (ну нє, якщо то приваблива представниця прекрасної статі, то в мене й самого можуть виникнути запитання ;-), але тут ми трохи відхиляємось від теми...).
« Змінено: 2005-05-03 02:50:30 від JaFd »

Відсутній gagarin

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 88
  • Карма: +0/-0
  • KILL BILL!! :)
Re: Кому допомога віжливіша?
« Відповідей #2 : 2005-05-03 21:50:06 »
Відповіді у стилі RTFM, на мій погляд не завжди можна давати навіть не дивлячись на те, яке було запитання.
З Х-ів не все можна налаштувати, а після вінди не дуже й вкладається в глову, як це все може працювати з консольки.
Якщо займатися балачками між собою, і плювати на тих хто може й лінивий, то у Лінукса майбутнє не дуже зоряне.
Тому друга категорія не менш важлива.
Бо вони купують те що їм кажуть бо вірять професіоналам на слово.

Особисто я навіть не знаю до якої катагорії віднести себе.
Комп'ютер у мене з'явився 2,5 роки тому.
Але я вважаю, що я вже доріс до лінукса.
Але я не програміст і не володію вільно англійською...
Може мені просто не витрачати свій час не вивчення Лінукса, бо я не маю шансів у ньому розібратися.

Щодо пхп-кодерів, то я справді колись щось писав на пхп. Але не розумію, при чому тут Лінукс...

В тому то і річ, що спочатку всі нічого не знають :)
Ото воно так! (c)

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Кому допомога віжливіша?
« Відповідей #3 : 2005-05-04 01:19:14 »
Цитата
Відповіді у стилі RTFM, на мій погляд не завжди можна давати навіть не дивлячись на те, яке було запитання. З Х-ів не все можна налаштувати, а після вінди не дуже й вкладається в глову, як це все може працювати з консольки.
Йдеться не про тих, кому щось невідомо на перших порах, а про тих, хто вважає, що форуми -- це безкоштовний техсаппорт, на якому їм просто зобов'язані відповісти, причому слухняно пережовувати по триста разів вже й так пережовані речі.

RTFM дається не голослівний. Дається або посилання, або в якому man'і це описано. Далі лишається тільки ввімкнути думалку і працювати нею, вона ж не токмо шапку носити росла. Якщо думалка вмикатись не хоче, то ще раз кажу, що жодному з нас за це не платять. І ніхто нікому ніц не винен.

Три літа тому мені сказали те саме. Я не пам'ятаю, хто то був, але я йому вдячний до глибини душі. Бо навчився лапати рибу, а не їсти її з рук.

Висновок? Ніхто мені нічого не винен, я нікому нічого не винен. Відповідаю на цікаві для мене запитання. На нецікаві для мене відповідає хтось інший. Just for the fun of it.

Цитата
Щодо пхп-кодерів, то я справді колись щось писав на пхп. Але не розумію, при чому тут Лінукс...
Я не мав на увазі лінукс, а приклади спільнот, де часто задають питання (з підручника інформатики), на які принципово відповідати не хочеться. Тобто: очікується, що людина повинна мати тямку щодо основних понять програмування, а  вона не розуміє, яким чином працює if, і пише якусь інформаційно-пошукову систему. Начитався. Ситий.

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Кому допомога віжливіша?
« Відповідей #4 : 2005-05-04 02:20:08 »
(У мене слабість флудити) :)
« Змінено: 2005-05-04 06:57:07 від tech »

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Кому допомога віжливіша?
« Відповідей #5 : 2005-05-04 12:20:46 »
А ну признавайся, що ти там флудив! :))

Відсутній VojToshik

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 91
  • Карма: +0/-0
Re: Кому допомога віжливіша?
« Відповідей #6 : 2005-05-04 18:23:26 »
Я даю відповіді на ті питання, на які я можу відповісти, але в той же самий момент я теж не люблю розжовувати і класти все готову до рота  ;D
Isn't it folly that lack of girls' attention makes our life senseless?

Відсутній gagarin

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 88
  • Карма: +0/-0
  • KILL BILL!! :)
Re: Кому допомога віжливіша?
« Відповідей #7 : 2005-05-04 23:54:08 »
А хіба Лінукс і програмування - це не споріднені речі?

З.І. Хоча те, що пан Федевич каже, що за три роки можливо все що треба вивчити - мене трохи заспокоює.

Тоді нехай!
Але із чого треба починати? Припустимо, я купив собі Лінукс(скажімо МайЛінукс) і у мене в кармані залишилось ще 80 гривень(чимало, але й небагато).
Чи є якась справді корисна література, яку можна за ці гроші придбати?
Чи може краще поповнити рахунок у провайдера і флудити форуми з надією, що хтось у чомусь допоможе?
Особисто я придбав собі 2 книжки:
Джеймс С. Армстронг "Секрети UNIX"
Девід Бендел "Використання Лінукс"

Здається, не попав :)
От я і задаю тупі запитання у форумах :)
Ото воно так! (c)

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Кому допомога віжливіша?
« Відповідей #8 : 2005-05-05 02:07:37 »
А що, "Секрети UNIX" не осилив? ;) Вона ніби непогана...

Є ще "Інструментальні засоби Unix" (Unix Power Tools), від O'Reilly. Книжка не просто чудова, це одна з найкращих книг, котрі я читав, хоч там рік видання був "той іще". Зате дізнався багато цікавого й певні речі стали куди зрозумілішими.

Є в перекладі російською, видавництва "Пітер", якщо не помиляюсь. Така величенька книжка з моцною електродрелькою на обкладинці. Коли дивився востаннє, з тих 80 грн. можна було мати здачу десь 10 чи 12 грн., але то у Львові.

ЗІ. Я сподіваюсь або замовити мовою оригіналу, або дочекатись появи перекладу четвертого видання. Хоча й друге досить актуальне. Після його прочитання не пропадеш, навіть якщо життя посадить за якийсь старезний SCO Unix. Та й уроки "школи виживання" там дуже непогані.
« Змінено: 2005-05-05 02:09:47 від JaFd »

Відсутній Андрій Головинський

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
Re: Кому допомога віжливіша?
« Відповідей #9 : 2005-05-06 14:50:37 »
Значно важливішим є робота людини над собою.
Цінним є не результат, а пройдений шлях.
В цьому контексті відповідати на тривіальні запитання - це значить свідомо
шкодити людині, хоча вона сама цього і не розуміє.

А Лінукс можна швидко опанувати, просто треба багато працювати.
Never argue with idiots. They just drag you down to their level, and then beat you with experience

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Кому допомога віжливіша?
« Відповідей #10 : 2005-05-07 01:08:17 »
Та отож.

А цікавих питань я останнім часом узагалі тут не бачив. Маю на увазі тематичні питання, бо політбалачки й напівфілософські дебати на грані фолу мене вже цікавлять тільки як привід пороздавати нагороди: (*), (+) і (!).

Люди іноді просто втомлюються.

dusoft

  • Гість
Re: Кому допомога віжливіша?
« Відповідей #11 : 2005-05-07 01:12:01 »
Цитата
А цікавих питань я останнім часом узагалі тут не бачив.
Може моє нове питання в "Прикладних програмах" хоч трішечки цікаве?  ::)

Відсутній Igorok

  • Новачок
  • *
  • дописів: 13
  • Карма: +0/-0
Re: Кому допомога віжливіша?
« Відповідей #12 : 2005-05-07 20:23:11 »
Як я ще початківець в Лінухі, я б краще давав відповідь 3-му, досвідченому Лінуксоїду. Адже по ходу балаканини я б сам задавав деякі цікаві мені питання і отримував би пряму і чітку відповідь.
Igorok

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Кому допомога віжливіша?
« Відповідей #13 : 2005-05-10 15:20:32 »
Йдеться не про тих, кому щось невідомо на перших порах, а про тих, хто вважає, що форуми -- це безкоштовний техсаппорт, на якому їм просто зобов'язані відповісти, причому слухняно пережовувати по триста разів вже й так пережовані речі.

Справа не в тому, що по триста разів пояснювати. Можна зробити й посилання. А справа в тому, що відповіді перетворюються в: rtfm, man, google... Це до речі дуже сильно відштовхує зацікавившихся користувачів. Так, Ви дійсно не є безкоштовна техпідтримка, але ніж вчити когось вчитися (rtfm, man, google..., тощо), краще вже такої стислої і інформативної відповіді недавати. Бо людина хоче отримати швидко відповідь, шукати самотужки відповіді на свої питання набагато довше та складніше, ніж відповісти на чуже питання яке ти досконало знаєш. І справа не в тому, що людина не хоче вмикати, як ви кажите "думалку". Може в неї ця думалка робить краще ніж у Вас, але в іншій галузі.

Доречі, Ви можете відповісти, чому спільнота користувачів ВПЗ, так вороже ставиться до людей, які шукають відповіді? А ось користовачи комерційного ПЗ дають відповіть, не зважаючи на складність питання, чи його повторювальність? Вони теж напевно не працюють в безкоштовній техпідтримці. Чому результати різні?
Linux. The future is open.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Кому допомога віжливіша?
« Відповідей #14 : 2005-05-10 15:36:01 »
Доречі, Ви можете відповісти, чому спільнота користувачів ВПЗ, так вороже ставиться до людей, які шукають відповіді? А ось користовачи комерційного ПЗ дають відповіть, не зважаючи на складність питання, чи його повторювальність? Вони теж напевно не працюють в безкоштовній техпідтримці. Чому результати різні?
Неправда ваша. Спільнота користувачів ВПЗ ставиться вороже не до людей, які шукають відповіді, а до людей які хочуть отримати відповідь не шукаючи. Вловлюєте різницю?
Так, цілком згоден, що для вихідця з пропрієтарного середовища ВПЗ є чимось дивним, незрозумілим, іноді відлякуючим. Але це тільки перше враження недосвідченої людини. Якщо ви після "Букваря" візьмете якусь енциклопедію, вона також вам не видасться привабливою, що проте не зменшує її цінності, правда?
Продовжуючи аналогію, якщо ви у досвідчених користувачів енциклопедії про щось запитаєте, вони відправлять вас до певного тому, певної сторінки замість того, щоб розжовувати вам її зміст. Доцільно? Як не дивно - так. Бо людина, якій розжували вміст сторінки завтра прийде з тим же запитанням, але з іншого боку. А людина котру відправили на конкретну сторінку або подолає її, і тоді стане досвідченішою в даній галузі; або ж піде геть і не буде забирати час, нерви та інші ресурси.
До речі, скажіть, будьласка, де на безкоштовних форумах пропрієтарних програм дають відповіть, не зважаючи на складність питання, чи його повторювальність. А то я щось таких не зустрічав.  :(
Читайте документацію - вона кермує.