Автор Гілка: Ми далеко не єдині  (Прочитано 25578 раз)

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Ми далеко не єдині
« : 2005-08-12 22:30:00 »
Міністерство освіти і науки республіки Татарстан та Microsoft підписали "Стратегічну угоду  про співробітництво в області розвитку сучасних інформаційних технологій у системі освіти" (це ж тре придумати таку фігню...).

Я думаю, ціль даної угоди зрозуміла... Але, як на мене доволі цікаві "цілі" наводять представники Microsoft та вище згаданого міністерства Татарстану:

 - забезпечення вільного володіння інформаційними технологіями випускниками державних навчальних закладів;
 - підвищення рівня забезпеченості державних навчальних закладів у плані інформатизації навчального процесу;
 - розробка методичних матеріалів для використання у навчальному процесі;
 - підготовка і перепідготовка педагогів в області "комп'юторної грамотності";

Таке відчуття, ніби вирішити усю цю фігню не можна завдяки відкритим технологіям... Себто, як бачимо, люди дядька Біла не не жарт взялися за унеможливлення створення конкуренції для них на теренах країн, де працівники міністерств освіти, науки та інформатизації "добре знають свою справу".

Praporshic

  • Гість
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #1 : 2005-08-12 23:06:23 »
До речі, такі країни де "добре знають совю справу" це колишні радянські республіки. А політична машина СРСР ще досі дається в знаки і так буде довго. Звикли що все регулюється наказом "згори" от і маємо.

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #2 : 2005-08-13 01:10:08 »
До речі, є такий собі "The Committee to Fight Microsoft" ("Комітет порятунку від Microsoft"), який є спробою організувати анти-Microsoft'івський рух.

Однією із останніх його справ є бойкот Windows Vista: за словами "лідера" комітету, Енді Мартіна (Andy Martin), вони будуть блокувати вихід чергової версії вікон у судовому порядку до тих пір, доки Microsoft не надасть гарантій того, що Vista не має "уразливостей у плані безпеки" :). Пояснив пан Мартін своє рішення наступним чином: "Біл Гейтс продає завідомо дефектні продукти, а потім хоче, щоб ми грали роль "піддослідних кроликів", доки він виправляє дефекти і уразливості коду. Це спекуляція проти масового споживача. Жодна американська компанія не продає на стільки дефектну продукцію".

Отакої.......

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #3 : 2005-08-13 10:20:24 »
... республіки Татарстан та Microsoft...

До речі, такі країни де "добре знають совю справу" це колишні радянські республіки. А політична машина СРСР ще досі дається в знаки і так буде довго. Звикли що все регулюється наказом "згори" от і маємо.

НІ! Це країни де зробили "народну революцію" і встановили бушократію і де правлять люди з певної організації... Чи я помиляюсь?
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #4 : 2005-08-13 12:37:02 »
hse, у вас кумедна звичка збиватися на політику :)

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #5 : 2005-08-13 13:25:30 »
hse, у вас кумедна звичка збиватися на політику :)

Так! Саме політика держави визначає з якими компаніями "співпрацювати" в галузі освіти, яке програмне забезпечення використовувати в державних органах освіти. І що на прикладі колишніх радянських республік бачимо? В тих де відбулись перевороти і як наслідок втратили суверенітет безальтернативно мусять всюди ставити вінду і всіх хто хоть якось старається допомогти освіті, захистити інформаційний суверенітет своєї країни просто витравлюють з неї (Україна, Грузія, Татарстан...), а в тих де бушократи не встановили свій режим державні органи влади впроваджують в школах GNU/Linux. І в котрих країн є майбутнє?
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #6 : 2005-08-13 13:29:03 »
... А політична машина СРСР ще досі дається в знаки і так буде довго....

Що хочите сказати, що Гамерика свої ресурси вкладала, щоб повернути в цих республіках стару політичну машину СРСР для впровадження їхньої вінди? ;D
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #7 : 2005-08-13 13:43:20 »
Так! Саме політика держави визначає з якими компаніями "співпрацювати" в галузі освіти, яке програмне забезпечення використовувати в державних органах освіти.
 І що на прикладі колишніх радянських республік бачимо? В тих де відбулись перевороти і як наслідок втратили суверенітет безальтернативно мусять всюди ставити вінду і всіх хто хоть якось старається допомогти освіті, захистити інформаційний суверенітет своєї країни просто витравлюють з неї (Україна, Грузія, Татарстан...), а в тих де бушократи не встановили свій режим державні органи влади впроваджують в школах GNU/Linux. І в котрих країн є майбутнє?
І як це ви ще слово "Так" не виділили жирним та оранжевим?
Пане hse, я не берусь обговорювати ваші політичні уподобання, але все ж якщо ви й надалі збираєтесь писати такі повідомлення, то як мінімум заяви про втрату країнами суверенітету, тотальної заборони "не-віндовз" чи впровадження лінукс потрібно підтверджувати посиланнями, а то виходить як про сумнозвісний закон, про котрий ви так голосно волали, але слідів котрого так і не знайшлося.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #8 : 2005-08-13 14:31:47 »
До речі, такі країни де "добре знають совю справу" це колишні радянські республіки. А політична машина СРСР ще досі дається в знаки і так буде довго. Звикли що все регулюється наказом "згори" от і маємо.

НІ! Це країни де зробили "народну революцію" і встановили бушократію і де правлять люди з певної організації... Чи я помиляюсь?
Ні, тут Ви маєте рацію!

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #9 : 2005-08-13 14:34:21 »
hse, гаряча голова, Гамерика не така вже однобока, якою ви собі її уявляєте. Той самий Linux та BSD саме тут в більшості своїй розробляються. Саме "галімая" Гамерика дала народження Unix явищу. Подумайте про це.
В цій самій Гамериці, Linux ще не є "mainstream". Він дійсно завойовує позиції, але тут так само як і в решті світу, все ще домінує Віндовс. Важко боротися з інерцією, до того ж більшість суспільства є "комп'ютерними ідіотами", тому схильні вживати те що легше і (як на Західні стандарти) не надто дорого.
Ну просто жалко вимагати від людей які не можуть з п'ятого разу ввести правильно гасло, що не відображається на екрані, вживати Linux.
З цим доведеться змиритись.
Мені до вподоби "елітність" Юнікс-подібних і аж ніяк не приваблює тенденція спрощувати Linux до ідіотичного стану Windows, коли деякі дистрибутиви вже навіть не виводять на екран повідомлення завантаження системи, замінюючи його гарненькою картинкою.  Одним  із базових принципів Юнікса є те що основним користувацьким інтерфейсом являється командна лінія.  Другим фундаментальним принципом є KISS (впевнений що ви знаєте це означає), чого вже не скажеш про новітні графічні середовища.
Тобто, в усьому є й свій позитивний момент.
Наша справа, покищо, нагромаджувати і систематизувати знання (українська документація - в жалюгідному стані) також знаходити нових Neo і давати на вибір "blue pill" чи "red pill" :)

Щодо "глобальної політики", одне слово: буря в стакані. Я би дуже хотів щоб Америка була настільки зацікавлена в нас, наскільки вас це хвилює.
« Змінено: 2005-08-13 15:05:07 від tech »

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #10 : 2005-08-13 15:37:44 »
І як це ви ще слово "Так" не виділили жирним та оранжевим?
Мене попередили, що "за рижі абзаци буде бан"  ;)
Так -нормальне українське слово, яке ніхто не може привласнити, чи запатентувати його використання навіть, якщо воно пишиться червоними літерами на помаранчевому тлі.
А "бушократичний режим" не виділив помаранчевим кольором бо в даному випадку це стосується всіх минулих і майбутніх КОЛЬОРОВИХ революцій (ми в свому нещасті не єдині).

Пане hse, я не берусь обговорювати ваші політичні уподобання,
я - безпартійний,  уподобання -GNU 8-)
але все ж якщо ви й надалі збираєтесь писати такі повідомлення, то як мінімум заяви про втрату країнами суверенітету, тотальної заборони "не-віндовз" чи впровадження лінукс потрібно підтверджувати посиланнями, а то виходить як про сумнозвісний закон, про котрий ви так голосно волали, але слідів котрого так і не знайшлося.
Тоді два закони дуже фігові для нас просунули один що стосується дисків інший саме програм. Я обов'язково зсилку та витяг з цих законів запощу в балачці. Це важливо, як казав О. Б. "Кримінальний кодекс треба поважати".
До речі пропозиція: на дошці всячина повісити ще один розділ "Нормативні акти" де темами стануть закони, постанови, інструкції що регламентують діяльність в сфері ІТ, в першу чергу українські ну і як приклади, як треба чи не треба робити, інших країн.
« Змінено: 2005-08-13 17:43:49 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #11 : 2005-08-13 15:46:33 »
hse, гаряча голова, Гамерика не така вже однобока, якою ви собі її уявляєте. Той самий Linux та BSD саме тут в більшості своїй розробляються. Саме "галімая" Гамерика дала народження Unix явищу. Подумайте про це. .... з цим згідний ....
 Я би дуже хотів щоб Америка була настільки зацікавлена в нас, наскільки вас це хвилює.
Звичайно не однобока. А от на рахунок твердження "Гамерика дала народження Unix явищу" хочу уточнити не сьогоднішня Гамерика, сьогоднішня знищує культуру і середовище в якому і зародився UNIX WAY в розумінні до 80-х минулого століття.
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #12 : 2005-08-13 16:25:26 »
а то виходить як про сумнозвісний закон, про котрий ви так голосно волали, але слідів котрого так і не знайшлося.
Волав, чув, але самого тексту закону, який підписали п. Литвин, Ющенко досих пір не бачив.
Ось їх чернетки:
http://www.rada.gov.ua:8080/pls/zweb/webproc4_1?id=&pf3511=22956


Як на рахунок пропозиції: Нормативні акти
« Змінено: 2005-08-13 17:42:53 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #13 : 2005-08-13 21:19:22 »
Панове.

Прив'язувати політику до руху Open Source -- це очевидне безглуздя. Ще раз хочу повторити -- нам ніхто нічого не винен, особливо держава. І скільки б ви не волали, держава все одно вчинить по своєму. Задайтесь простим питанням -- чи загальне поширення Linux в світі викликане впровадженням згори? Відповідь ви знаєте. Open Source завойовує все нові позиції тому, що він вочевидь є кращим інших варіантів. Хочете, щоб якнайшвидше це відбулось і в Україні -- давайте зробимо його ще кращим. Давайте зробимо, щоб саме переваги та рішення Open Source змусили державу скористатись послугами його спільноти.

Щодо політичного відтінку, то прошу зауважити, що "темні" угоди властиві абсолютно всім політичним формаціям, а якщо однією стороною в цій угоді виступає компанія, з капіталом, що співрозмірний з національним бюджетом, то, вибачте, і "бушократія" і "великороссия" і будь-що інше перед такою спокусою не встоїть. Так, наприклад, Росія тісно співпрацює з Microsoft, зокрема, має інститут по дослідженню кодів Windows і, маю підозру, зовсім не з метою впевнитись у забезпеченні конфіденційності її користувачів.

Тобто, на мою думку, займатись перепльовуванням та з'ясуванням питань "а чому це дядьки не зробили так як я хотів" -- безглуздий шлях. Спробуйте вилізти на верхівку гори, покричати в небо, тоді впевніться, що в світі від ваших потуг нічого не змінилось і займайтесь своїми справами. Ефект буде точно таким самим.
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Ми далеко не єдині
« Відповідей #14 : 2005-08-13 22:24:41 »
Панове.
Прив'язувати політику до руху Open Source -- це очевидне безглуздя. Ще раз хочу повторити -- нам ніхто нічого не винен, особливо держава. І скільки б ви не волали, держава все одно вчинить по своєму. Задайтесь простим питанням -- чи загальне поширення Linux в світі викликане впровадженням згори? Відповідь ви знаєте. Open Source завойовує все нові позиції тому, що він вочевидь є кращим інших варіантів. Хочете, щоб якнайшвидше це відбулось і в Україні -- давайте зробимо його ще кращим. Давайте зробимо, щоб саме переваги та рішення Open Source змусили державу скористатись послугами його спільноти.
Ну як Вам пояснити, розумієте є така рія як статистика от ми стараємось проаналізувати кореляцію ступеню впровадження OpenSource в державах від категорії людей що при владі, ну і робимо висновки...
Щодо політичного відтінку, то прошу зауважити, що "темні" угоди властиві абсолютно всім політичним формаціям, а якщо однією стороною в цій угоді виступає компанія, з капіталом, що співрозмірний з національним бюджетом, то, вибачте, і "бушократія" і "великороссия" і будь-що інше перед такою спокусою не встоїть. Так, наприклад, Росія тісно співпрацює з Microsoft, зокрема, має інститут по дослідженню кодів Windows і, маю підозру, зовсім не з метою впевнитись у забезпеченні конфіденційності її користувачів.
Щодо першої частини уточню: таємні тому що частина грошенят осідає в кишенях "чесних", "прозорих" та "моральних". Про другу хто встоїть: Українські Патріоти, які люблять свою країну і непродадуть її інформаційний суверенітет.
Тобто, на мою думку, займатись перепльовуванням та з'ясуванням питань "а чому це дядьки не зробили так як я хотів" -- безглуздий шлях. Спробуйте вилізти на верхівку гори, покричати в небо, тоді впевніться, що в світі від ваших потуг нічого не змінилось і займайтесь своїми справами. Ефект буде точно таким самим.
??? Тут я думаю всім ясно "чому це дядьки не зробили так як я хотів", так що нічого зясовувати не потрібно :)
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.