Автор Гілка: Збираюсь пересісти з вінди на лінукс %)  (Прочитано 23100 раз)

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
<OFFTOP>
apt-cache search <що шукаємо>
apt-cache show <щось що вас зацікавило>
apt-get install <що вам треба>
Закинув би у вибрані цитати, якби це не було настільки правильно й доречно  ;)
Тоді я=))</OFFTOP>

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Може прийду додому - гляну що то за штука.
Ну, воно зібралося і запустилося, але зробить там я нічого не зміг. Втім, флеш я теж тільки бачив, та не працював в ньому. До того ж система 64-бітна...

Відсутній Teraphim

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
  • ^_^
Ось припустимо хочу встановити останню версiю GAIM. Яку тут http://gaim.sourceforge.net/downloads.php обрати i як встановлювати (бажано поступово пояснити).
Дякую :)

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Ніяку.
Якщо в sources прописано все що треба,
apt-get install gaim

Відсутній Teraphim

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
  • ^_^
Ніяку.
Якщо в sources прописано все що треба,
apt-get install gaim

а як прописати в sources? :)))
ЗЫ! Як встановити украiнську? :-D
« Змінено: 2007-04-04 00:23:16 від Teraphim »

Відсутній Teraphim

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
  • ^_^
PPS: Пропоную переiменувати тему в "Тисяча i одне дурне запитання" :D

Praporshic

  • Гість
Ніяку.
Якщо в sources прописано все що треба,
apt-get install gaim

а як прописати в sources? :)))
До речi - я тут встановлюю програму з .rpm i не можу зрозумiти як в термiналi переходити з директорii в директорiю
ЗЫ! Як встановити украiнську? :-D
Під убунту - rpm? Пан знається на збоченнях. Під убунту треба .deb

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
http://www.ubuntu.com/community/ubuntustory/components
http://ubuntusoftware.info/repos.html
http://www.debianadmin.com/ubuntu-edgy-eft-complete-sourceslist-repository-list-file.html
P.S. Тільки у вас не edgy, а dapper.
P.P.S. Опс, ви не вказали, що в вас за версія - якщо 6.06, то dapper, а якщо 6.10 - то edgy
P.P.P.S. Після змін до sources.list: apt-get update
P.P.P.P.S. А ще є така штука як apt-cdrom add
« Змінено: 2007-04-04 08:18:11 від ISBear »

Відсутній Nickispeaki2

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 86
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
дорвався до клави! ;-)

відразу так... рекомендую ставити Лінуксмінт - якщо відразу хочеться працювати, а не дізнаватися , що і як ставити.....


Там на сайті http://linuxmint.narod.ru написано ЧОМУ (щоб не повторюватися і не напрягати шановних, що не дуже люблять Убунту)

_офтоп_
назви тему Віндовс вс Лінукс і отримай шаленну популярність
/_офтоп_

мову краще відразу вибирати при інсталяції українську, а ще тут якось писалося, що ще треба буде й індикатор клавіатури поставити (правою кнопочкою мишки)

ну і....
я от так подумавши, вимушений сказати, що все-таки таки треба починати перехід на лінукс з... віндовса! поставити собі всі ГНУ проги і юзати! (десь у мене навіть диск валяється, так і називається ГНУВІН 2.2  :o )  диск старезний, але запустивши його якось раз, я був дуже приємно здивований, що під вінду ДУЖЕ багато прог, що є під лінуксом стандартом.

а розпочинати можна так:
вогнелис
ОО
абіворд, гнумерік
гімп
.......
фрідум  ;D
фрісів

список ДАЛЕКО не повний, але він зробить Ваш перехід на Лінукс майже непомітним! А якщо ще десь нашкрябать Лінуксові теми для ХР!  :o

Praporshic

  • Гість
дорвався до клави! ;-)
Це помітно.

відразу так... рекомендую ставити Лінуксмінт - якщо відразу хочеться працювати, а не дізнаватися , що і як ставити.....

Хм... а я зазвичай чомусь раджу у таких питаннях ASP/ALT/Mandriva....


Там на сайті http://linuxmint.narod.ru написано ЧОМУ (щоб не повторюватися і не напрягати шановних, що не дуже люблять Убунту)
Кхм... якщо вже пани не можуть собі сторінку зробити, то довіри до того дистра немає. Принаймні в мене..
До убунти ставлюсь нормально - непоганий клон дебіана, до тогож, корисний.

Відсутній Nickispeaki2

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 86
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Обрав дістр. Убунту
Як встановлювати софт?
Я розумію що Ви ВЖЕ обрали дистр. АЛЕ.
Місяць надовбавшись із Убунту...
Я знайшов Мінт. Там вже все налаштовано і працює (принаймні у мене так сталося!) Це про швидкість налаштування. інакше забезпечено довге копирсання в командному рядку (а це, повірте, ЗНАДОБИТЬСЯ Я теж так починав - всіх діставав, як те, як інше, намагаючися все зробити тільки мишкою, аби тільки не думати і не чіпати клавіатури. БА! зараз через всього лишень 4 місяці, я розумію, що часто з клавіатури працювати краще і швидше! ;- ) - сам не вірю що я це пишу . кінець лірично-філософського відступу.)

Цитата
Які аналоги таким програмам є у лінуксі:
вже писали. але, гадаю, можна і повторитися.
фотошоп=гімп. Краще (щоб не спиняти вінду ;-) ) відразу поставить його під вінду. Він і під вінду теж є. Заодно, коли, нарешті будете під Лінуксом, то однією рідною прогою буде більше. :-)

аська=гаім.(теж, є , здається, під віндовс)
Вінамп.... Користуюся ТІЛЬКИ відеопрогравачем тотем (на жаль, поки під вінду немає) із всіма кодеками + (аж сльозу пустив) вогнелис із мультимедійними плагінами. - СТОЯТЬ ВЖЕ у Мінті...
Що дозволяло (до цього часу)  дивитися майже всі диски, відео, флеши, квіктайми, ріал, .. чого там ще? тб (так, телебачення я дивлюся в інеті частіше, ніж в реальному житті) . згадав, щось не пішло. Але ! дивіться на досить поважним список ЩО ЙДЕ.

неро=к3б, райтер гноум Бейкер  writer Gnome Baker

Цитата
Соррі за дурні запитання,
це тобі треба дякувати. ;-) дуже приємно бачити, що лінукс комусь цікавий. ;-)

Цитата
але хотілося б швидко усе необхідне налаштувати, що б не було призупинення роботи і щоб не потягнуло назад на вінду :) :) :)

 ;D
« Змінено: 2007-04-11 02:31:51 від Nickispeaki2 »

Відсутній Nickispeaki2

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 86
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Там на сайті http://linuxmint.narod.ru написано ЧОМУ (щоб не повторюватися і не напрягати шановних, що не дуже люблять Убунту)
Кхм... якщо вже пани не можуть собі сторінку зробити, то довіри до того дистра немає. Принаймні в мене..
До убунти ставлюсь нормально - непоганий клон дебіана, до тогож, корисний.

так, із сайтом (моїм, на народі) поки що ніяк. Але ж можна зайти на офіційний сайт хлопців із Мінта - www.linuxmint.com і там є форум, на якому можна отримати підтримку англійською мовою. до речі, я і розпочав створення сайту, бо люблю все на рідній мові. Так от , якщо треба щось дізнатися - шукаю українською, потім російською, аж потім англійською. Коли треба ну дуже швидко, то можу відразу на аглійський або російський форум (так бува швидше) але зазвичай так: українська, російська, англійська. Тому і написав лінк на український сайт, а не на англійський....

А про убунту і Мінт... Так начебто ясно все... Убунту - гроші вкладуються(у Марка Шатлворта близько до півмільярда... не Біл, але ж!  8-) ), диски розсилаються БЕЗКОШТОВНО, реклама.  Мінт - лишень готовий до роботи із всіма забороненими (чи як там? ;-) ) але такими життєво необхідними кодеками...  І підтримка у мінта, ясна річ на порядок ( а може два? ) слабша, та й розробників, раз, два та й всьо.  :-/

« Змінено: 2007-04-11 02:44:18 від Nickispeaki2 »

Відсутній Nickispeaki2

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 86
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
До убунти ставлюсь нормально - непоганий клон дебіана, до тогож, корисний.

маленьке уточнення - Мінт зібраний із убунту. ;-)

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
так, із сайтом (моїм, на народі) поки що ніяк.

[Оффтоп звичайно]
Ви б, щановний NikispeakiХ, хоча б лічильника на сайт поставили... Хоч самі знатимете, ск народу прийшло на Ваш сайт за прозрінням і просвітленням  ;D

PS Особливо порадував форум. Я плакав крокодилячими слізьми :'( :'( :'( :'( :'(
[/Наофтопився]

Загалом, ІМХО, встановлення систем штибу Ubuntu/Mandriva/Asp/Alt/Mint(зі слів NickispeakiX) - це можливість погратися з GUI і розказати всім який ти кул хацкер і що в тебе стоїть (смисловий наголос на слові ЩО, а не на СТОЇТЬ  :)).
Далі все працює і радує, поки не поламається.
Варіанти розвитку ситуації*:
  • ппц і здрастуйте віконця
  • ліземо в нет/до знайомого гуру - ремонт, GOTO *
  • ліземо в нет/до знайомого гуру - ремонт, починаємо думати про причини, наслідки, В.І. Леніна і його геніальну фразу про корисність навчання, що мала на меті спонукати лінуксоїда-початківця до пошуків нового дистрибутиву.
Roman Suprotkin

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Фолите, шановні. Видно ж, що питав новачок. Як він вашим командним рядком користуватиметься "з ходу"? В Ubuntu є графічна морда до apt-a, досить зайти в головне меню (аналог віндового "Пуску") і там пошукати щось типу "Встановлення пакунків". І всьо буде чьотко: там пошук є, поділ на категорії, описи — і все у приємному віконці з кнопочками.

Ось припустимо хочу встановити останню версiю GAIM. Яку тут http://gaim.sourceforge.net/downloads.php обрати i як встановлювати (бажано поступово пояснити).
Дякую :)
Встановлювати останню-найостаннішу версію будь-якої цікавої програми зовсім не обов'язково. І з точки зору безпеки, і з точки зору стабільності, і з точки зору швидкості краще встановлювати ту версію, яка є в дистрибутиві. Тим більше, що це робиться в багатьох дистрах Лінукса значно простіше, ніж у Вікнах: зайшов у програму оновлення (про командний рядок, де це ще простіше, мовчу, бо вище вже про це писали, хоч і зовсім незрозуміло), вибрав програму, поставив галочку і сказав "Гаразд". І все. Перевантажуватися не треба.

Особливість Ubuntu полягає в тому, що там дуже мало (з точки зору лінуксоїда, звичайно) програм. Офіційна позиція розробників: одна область застосування — одна програма. Однак, не все втрачено, оскільки Ubuntu — це клон Debian-а. Якщо немає товстого каналу в інтернет, купуєте останню стабільну версію Debian-а (напр., тут), і далі див. перший абзац цього допису.
« Змінено: 2007-04-12 20:34:45 від Campana »