Автор Гілка: Законопроект про вільний софт  (Прочитано 8440 раз)

k_ilya

  • Гість
у Верховній Раді України зареєстрований законопроект депутата Олійника про використання відкритого ПЗ в державних організаціях і організаціях державної форми власності.

Слідкуємо за просуванням законопроекту....

Можна прийти і помахати помаранчевими і пінгвінячими прапорцями  ;D

http://www.rada.gov.ua:8080/pls/zweb/webproc4_1?id=&pf3511=12883
« Змінено: 2005-05-25 11:39:47 від lvm »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: законопроект про вільний софт
« Відповідей #1 : 2005-05-24 19:17:43 »
Я вже аналізував цей законопроект - він дуже сирий і скоріше за все не дасть бажаного ефекту, навіть якщо його приймуть. Але будем радіти якщо приймуть хоч щось.
[Fedora Linux]

Відсутній root_x

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 225
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: законопроект про вільний софт
« Відповідей #2 : 2005-05-24 22:59:41 »
ага, вони тiльки й приймають... ;D
« Змінено: 2005-05-24 23:01:01 від root_x »

Відсутній Володимир Вінницький

  • Новачок
  • *
  • дописів: 16
  • Карма: +0/-0
Re: законопроект про вільний софт
« Відповідей #3 : 2005-05-24 23:16:35 »
я думаю, що не приймуть, бо не дарма Ющенко зустрічався з Білом Гейтсом та ще призначив його своїм радником. Рука богоізбраних і тут давить за шию українців...

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Re: законопроект про вільний софт
« Відповідей #4 : 2005-05-25 01:45:38 »
...помаранчевими...
Я не із яників. Але хиба тут подібне дозволено?

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: законопроект про вільний софт
« Відповідей #5 : 2005-05-25 10:39:06 »
Я не із яників. Але хиба тут подібне дозволено?
Що саме? Жарти про помаранчеві прапорці?
Читайте документацію - вона кермує.

uranium

  • Гість
Re: законопроект про вільний софт
« Відповідей #6 : 2005-05-25 10:56:22 »
я думаю, що не приймуть, бо не дарма Ющенко зустрічався з Білом Гейтсом та ще призначив його своїм радником. Рука богоізбраних і тут давить за шию українців...

До чого тут давить - не давить. Білл - це найбагатша людина світу, успішний бізнесмен, в якого є що повчитися.
Його слово в багатьох випадках більше значить, ніж вереск мільйона таких, як ми.
Чому б такого не брати за радника?
І кого брати? Володю Лісівку? ;-) Чи ще когось із ЛОУ?
Спробуйте, може якраз.

Відсутній pioneer

  • Новачок
  • *
  • дописів: 20
  • Карма: +0/-0
Re: законопроект про вільний софт
« Відповідей #7 : 2005-05-25 11:31:31 »
А що в ньому сирого? І що ми можемо зробити для покращення цього законопректу?
Tarkovski Serge

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: законопроект про вільний софт
« Відповідей #8 : 2005-05-25 12:42:15 »
До чого тут давить - не давить. Білл - це найбагатша людина світу, успішний бізнесмен, в якого є що повчитися.
Його слово в багатьох випадках більше значить, ніж вереск мільйона таких, як ми.
Абсолютно вірно, ніхто й не заперечує.
Чому б такого не брати за радника?
Тому що він буде радити не те, що потрібно нам, а те що потрібно йому. Наприклад використовувати пропрієтарний софт.
І кого брати? Володю Лісівку? ;-) Чи ще когось із ЛОУ?
Залежить, що за проблема буде вирішуватись. Білл Гейтс не є універсальним спецом, він вміє тільки, даруйте, лайно продавати. І в цьмоу рівних йому немає. Але ж окрім продажі лайна в житті держави є ще маса інших нагальних проблем, де до прикладу Володимир може допомогти більше, аніж БГ.

Цитата
А що в ньому сирого? І що ми можемо зробити для покращення цього законопректу?
Справді, що там поганого. Щоправда, я не юрист і закон хіба що перечитав, особливо не вдумуючись (біда якась з нетом, а я ніби як мережевий адмін, чи як воно там звучить), але все ж нічого поганого там не надибав. Роз'ясніть, будь ласка.
« Змінено: 2005-05-25 12:51:41 від miwa »
Читайте документацію - вона кермує.

uranium

  • Гість
Re: законопроект про вільний софт
« Відповідей #9 : 2005-05-25 12:51:22 »
Тому що він буде радити не те, що потрібно нам, а те що потрібно йому. Наприклад використовувати пропрієтарний софт.

На те є не один радник. Він є один із багатьох.

Залежить, що за проблема буде вирішуватись. Білл Гейтс не є універсальним спецом, він вміє тільки, даруйте, лайно продавати. І в цьмоу рівних йому немає. Але ж окрім продажі лайна в житті держави є ще маса інших нагальних проблем, де до прикладу Володимир може допомогти більше, аніж БГ.

Це ваша, надіюсь, скромна думка. Бо 90% людей так не думає.
В кінці-кінців, ніхто вам не боронить ставати радником Президента. Я ще раз кажу, чому не пробуєте? Думаю, що просто не зможете відповісти на перше питання: "Чого ви добилися такого, що тепер можете Президента консультувати?"

З.І.: Варіант доярок і комбайнерів у Верховній Раді ми вже проходили...


Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: законопроект про вільний софт
« Відповідей #10 : 2005-05-25 13:10:46 »
Це ваша, надіюсь, скромна думка. Бо 90% людей так не думає.
Звісно, що моя, і звісно, що скромна :)

Ви можете з впевненістю сказати, про що думає 90% людей? А з іншого боку, думка 90% людей не обовязково буде вірною. До прикладу, кілька століть назад 99.999% людей були глибоко переконані, що Земля плоска.

В кінці-кінців, ніхто вам не боронить ставати радником Президента. Я ще раз кажу, чому не пробуєте? Думаю, що просто не зможете відповісти на перше питання: "Чого ви добилися такого, що тепер можете Президента консультувати?"

З.І.: Варіант доярок і комбайнерів у Верховній Раді ми вже проходили...

Тобто, політикою повинні займатись політики, бізнесом - бізнесмени, а програмуванням - програмісти? Тим паче, що сам Президент неодноразово заявляв про відокремлення політики від бізнесу?
Тоді повністю згоден. І просто висловлюю турботу про те, що БГ буде давити на Юща використовувати M$ софт на державному рівні. І все.
Щодо того, що я зробив - небагато. Я взагалі мало знаю, мало досяг і мало можу. Що не заважає мені бути задоволеним життям і собою ;)
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Іван Тегза

  • Новачок
  • *
  • дописів: 16
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Законопроект про вільний софт
« Відповідей #11 : 2005-05-25 14:04:54 »
Я теж не надто добре розумію, що в цьому проекті  доброго, а що не дуже. Але, якщо хтось більше в цьому розбирається і має конкретні зауваження чи доповнення, то варто було б їх оформити і передати
хоча б автору законопректу Борису Олійнику. Крім того, варто було б з ним звязатись, переговорити, якщо це в принципі можливо, то можна було наприклад організувати щось на зразок громадських слухань у ВР, у всякому разі, я думаю що при обговоренні проекту депутати могли б заслухати кількох експертів. Про ці процедури можна уточнити в автора законопроекту. Можливо з цього нічого не вийде, але спробувати варто. Якщо будемо сидіти склавши руки і жалітись, що держава нічого не робить, то вже точно нічого не зміниться. Знову ж таки, це питання потрібно якимись чином підняти в ЗМІ, щоб воно набуло хоч якогось розголосу. Можливо через партії (якщо хтось з нас має до них відношення), громадські організації і т.д. В суспільстві потрібно формувати громадську думку, інакше це буде зроблено тою ж Майкрософт, та їх прислужниками (співзаробітчанами) на свою користь.  >:(
Люби, учись, мовчи, прощай і шлях продовжуй.

Відсутній ZhouckA

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
  • Lamers Must Die!
Re: Законопроект про вільний софт
« Відповідей #12 : 2005-05-25 14:59:49 »
Ой давно ж це тягнеться... Ще з 2002 року...
На Біла гнати не треба - МС зробило для популяризації компуторів та програм, по їх наближенню до мільйонів і мільярдів користувачів набагато більше, аніж купа лінуксоїдів на чолі з параноїком Столманом . Слухали б ми їх (а не Біла) - сиділи б у консолі з віконцями з псевдографіки. Якась купка працювала б з Маками.
У МС дуже багато дійсно якісних продуктів. Ви кажете, що ваші не гірше? Ну флаг вам в руки, шукайте і доводьте користувачам, що вдома можна користуватися лінухом. Ні, це в принципі можливо. Проте ви забуваєте, що саме лінь є рушієм прогресу. Людина не буде морочити собі голову з лінухом, витрачати свій час (який для багатьох коштує багато грошей) на вивчення невідомої системи. Зробіть так, щоби для користування лінухом треба було знати менше, ніж для роботи на віндовз, тоді користувачі (звичайні) може до вас і перейдуть. Програмістам, адмінам - по барабану. Вони зможуть програмувати/адмініструвати на чому завгодно. Їх (і мене) переконувати не треба.
Слава Україні!

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Законопроект про вільний софт
« Відповідей #13 : 2005-05-25 16:24:49 »
В повітрі пахне провокаціями, флеймами, політикою... Йдіть-но краще осюди.

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Законопроект про вільний софт
« Відповідей #14 : 2005-05-25 20:38:43 »
Пора флейму. ;D
Цитата
Ой давно ж це тягнеться... Ще з 2002 року...
На Біла гнати не треба - МС зробило для популяризації компуторів та програм, по їх наближенню до мільйонів і мільярдів користувачів набагато більше, аніж купа лінуксоїдів на чолі з параноїком Столманом .
В деякій мірі ви праві, Віндовс було створено з думкою про "пересічного користувача", дійсно  завдяки Віндовсу дуже багато можуть користуватись комп'ютером без спеціальних технічних знань. Одночасно, не всі люди є "пересічними", дехто не відчуває дискомфорту у читанні посібників, є просто диваки яким цікаво знати як все працює, цікаво мати більше контролю над системою, змінювати її як їм заманеться. MS не дає такої можливості.
Щодо параної Столмана, він боїться саме втратити цю свободу. "The question is not whether you are paranoid, the question is whether you are paranoid enough".
Цитата

 Слухали б ми їх (а не Біла) - сиділи б у консолі з віконцями з псевдографіки. Якась купка працювала б з Маками.
Помилкою багатьох являється вважати що Мікрософт започаткували графічний інтерфейс. Ні, вони його теж перейняли у Макінтоша.

X консорціум з'явився у 1984 році, Віндовс тоді ще не був настільки популярний. На відміну від Віндовса, графічний інтерфейс не вбудовується в операційну систему а лише є додатковим прошарком і Юнікс система не залежить повністю від GUI, цілком  повноціннo працює і без нього. Також з самого початку X пітримував клієнт-серверну взаємодію (Юнікси взагалі дуже дебре себе почувають в сіті), тому ви з легкістю можете запустити якусь аплікацію на віддаленому комп'ютері і бачити її на власному.
Тобто дизайн і виконання X дуже відмінні від Віндовс, аж ніяк не копія його.
Цитата
У МС дуже багато дійсно якісних продуктів. Ви кажете, що ваші не гірше? Ну флаг вам в руки, шукайте і доводьте користувачам, що вдома можна користуватися лінухом.  Ні, це в принципі можливо.
Так, деякі офісні продукти від Мікрософт доволі непогані (але зновуж постає проблема з пропрієтарними форматами). Також помилкою буде приписувати якість деяких програм що пишуться під Віндовс самому Віндовсу.
Тому, власне, Лінукс користувачі намагаються звернути увагу держави на Лінукс. Є дуже багато ПЗ яке  при базовій функціональності не є доробленим, відшліфофаним до кінця, на це потрібні додаткові зусилля і кошти. Чим більше користуються Лінуксом, тим краще він стає. Якщо деяким фірмам потрібна певна програма, вони готові заплатити розробникам за зміни і поліпшення (часто вже існуючих) проектів, і потім це вертається у громаду (навіть портується у Віндовс), то виграють всі.
В принципі, ніхто домашнім користувачам Лінукс і не нав'язує.
Цитата
Проте ви забуваєте, що саме лінь є рушієм прогресу. Людина не буде морочити собі голову з лінухом, витрачати свій час (який для багатьох коштує багато грошей) на вивчення невідомої системи.
З ваших слів, розумова лінь є чинником прогресу.
Цитата
Зробіть так, щоби для користування лінухом треба було знати менше, ніж для роботи на віндовз, тоді користувачі (звичайні) може до вас і перейдуть. Програмістам, адмінам - по барабану. Вони зможуть програмувати/адмініструвати на чому завгодно. Їх (і мене) переконувати не треба.
Так, покращувати можна до нескінченності. Чим Лінукс не стане, я надіюсь, це копією Віндовса. Якщо вам потрібний Віндовс, використовуйте Віндовс, які проблеми?
Лінукс і BSD дуже хороші в якості серверів, фаєрволів, баз даних, незамінимі як системи для навчання, якщо є терпіння вивчити й зрозуміти, то отримаєш як винагороду безплатний цікавий десктоп.
Я чомусь впевнений що адміністраторам після того як вони спробували Юнікс, просто не цікаво адмінити Віндовс, а програмістам, після того як вони відвідають comp.lang.c - прогамувати під Віндовс. (Юнікс-подібні також цікаві людьми що навколо них тусуються).
« Змінено: 2005-05-25 22:46:12 від tech »