Автор Гілка: apache2+drupal  (Прочитано 8870 раз)

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
apache2+drupal
« : 2010-05-07 15:59:41 »
Привіт

Зацікавила мене така тема, як "мініблог" чи розміщення галереї на якомусь хостингу (чи можливо в майбутньому свій сайтик). Для цього треба створити веб сторінку, але я не веб-майстер. Вичитав щось про конструктор drupal і аналоги. Ну, хоча б потренуватися цікаво на локальній машині. Ну, встановив apache2, ну встановив drupal (з синаптика). А що ж далі? Ніде не пише. Шукаю, шукаю, опис по ньому є, скріншоти веб-морди drupal-а приводяться, ну а як його запустити щоб побачити візуально ту веб-морду ніде не пише. Ні в програмах ні через термінал той drupal не запускається. Чому так складно і не вказано як то його запустити? Може хтось знає як, то підкажіть, хоч це.

П.С. Приводжу один з скріншотів з інтернету. То як добитись щоб це запустилось?
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній yvh

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 56
  • Карма: +0/-0
Re: apache2+drupal
« Відповідей #1 : 2010-05-07 17:17:45 »
Перенести drupal з (скоріше за все) /usr/share/drupal в /var/www/html, запустити apache і бравзером зайти на localhost.
« Змінено: 2010-05-07 17:26:03 від egghead »

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: apache2+drupal
« Відповідей #2 : 2010-05-07 18:35:44 »
Перенести drupal з (скоріше за все) /usr/share/drupal в /var/www/html, запустити apache і бравзером зайти на localhost.

так як я не знав спочатку, що до чого, робив по інструкції з apache2, заходив на locallhost, там було "привітання" типу It work чи як (англ не знаю), тобто воно працює. А от на рахунок drupal, не знаю. До речі, нема drupal в /usr/share/, є тільки в одному місці /etc/drupal/
cat /dev/ass > /dev/head

romi

  • Гість
Re: apache2+drupal
« Відповідей #3 : 2010-05-07 19:09:50 »
Переносьте Drupal в /var/www/localhost/htdocs/

romi

  • Гість
Re: apache2+drupal
« Відповідей #4 : 2010-05-07 19:11:33 »
А взагалі-то, на мою думку, ставити СMS із репозиторіїв - збочення.

romi

  • Гість
Re: apache2+drupal
« Відповідей #5 : 2010-05-07 19:13:53 »
Ну і MySQL чи PostgreSQL не забудьте встановити

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: apache2+drupal
« Відповідей #6 : 2010-05-07 19:34:37 »
Перше - apache2 типово має /var/www за DocumentsRoot, але це можна поміняти в /etc/apache2/httpd.conf
Приклади цього конфігу знаходите в /usr/share/doc, спробуйте глянути тут російською пояснення до опцій.
У визначену теку кладемо розпакований з архіву Drupal.
Далі слід встановити PHP5 (хоча, якщо ви ставили із репозиторію, то пакетний менеджер потурбувався за це) та MySQL чи PgSQL. Drupal вимагає, щоб в php.ini опція register_globals була вимкнена, в Debian типово воно так.
Далі слід підготувати порожню базу даних. Довідка по командах тут.
Після цього пробуємо зайти на http://localhost/, чи де воно у вас. Якщо все налаштоване вірно, Drupal покаже інсталятор і проінструктує про подальші дії.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній yvh

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 56
  • Карма: +0/-0
Re: apache2+drupal
« Відповідей #7 : 2010-05-07 21:36:50 »
Vendetta, якщо не вдається знайти, можете просто зтягнути з drupal.org останню версію в архіві - різниці ніякої.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: apache2+drupal
« Відповідей #8 : 2010-05-07 21:49:30 »
А, забув уточнити з приводу порожньої БД. Потрібно не забути створити користувача, під яким Drupal звертатиметься до бази. І він вас про це запитає на одному із етапів інсталяції.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: apache2+drupal
« Відповідей #9 : 2010-05-07 22:13:49 »
Перше - apache2 типово має /var/www за DocumentsRoot, але це можна поміняти в /etc/apache2/httpd.conf
Приклади цього конфігу знаходите в /usr/share/doc, спробуйте глянути тут російською пояснення до опцій.
У визначену теку кладемо розпакований з архіву Drupal.
Далі слід встановити PHP5 (хоча, якщо ви ставили із репозиторію, то пакетний менеджер потурбувався за це) та MySQL чи PgSQL. Drupal вимагає, щоб в php.ini опція register_globals була вимкнена, в Debian типово воно так.
Далі слід підготувати порожню базу даних. Довідка по командах тут.
Після цього пробуємо зайти на http://localhost/, чи де воно у вас. Якщо все налаштоване вірно, Drupal покаже інсталятор і проінструктує про подальші дії.

- /var/www/ змінив на /home/user/www/site1/ і це працює.
- Так, php5 i mysql встановлені.
Але ще одне - якщо встановлювати drupal через синаптік, то в кінці встановлення пропонується вести якісь паролі - вводжу, а видає помилку і закінчує без них.
Перед цим таке - в "msql administrator" створюю користувача, пароль і т.п., все нормально, але декілька разів зайти вийти - і відмовляється мене впускати. Що за глюк з цим mysql admin, не розумію.
- в php.ini register_globals вимкнена, стоїть off
Значить треба пробувати завантажити drupal з сайту і вручну.
Але на рахунок "створення бази даних", то це завал. Я і не думав що з цим drupal стільки дров буде, чим далі в ліс. Я чому за це взявся - підманув інтернет мене своїми гаслами "все просто" :)

Веб сторіночку можу в kompozer найпростішу зробити, не більше. Я не знавець html і т.п. Може порадите щось для людини яка не знає хтмл-кодів і т.п. а хоче створити сторінку(сайтик). Чи такого на сьогоднішній день ще не існує, щоб було просто як напр GIMP для любителів графіки? Нема такого щоб мишкою порозкидав елементи сайту і готово? ;)
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: apache2+drupal
« Відповідей #10 : 2010-05-07 22:18:57 »
А, забув уточнити з приводу порожньої БД. Потрібно не забути створити користувача, під яким Drupal звертатиметься до бази. І він вас про це запитає на одному із етапів інсталяції.

я створив користувача. А на етапі інсталяції треба було ввести 2 паролі і 1 пповторити(підтвердити) і чомусь не хотіло воно, скільки я не вводив. Мусів вибирати "ігнорувати" і закінчувалась інсталяція без того. Може дійсно пробувати вручну а не з синаптика, чи це без різниці? Чи може я в msql щось напартачив з користувачами чи воно напартачило. Після декількох разів не впускало мене більше через графічний "msql administrator"
cat /dev/ass > /dev/head

romi

  • Гість
Re: apache2+drupal
« Відповідей #11 : 2010-05-07 22:28:37 »
Чи такого на сьогоднішній день ще не існує, щоб було просто як напр GIMP для любителів графіки? Нема такого щоб мишкою порозкидав елементи сайту і готово? ;)
Ucoz.

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: apache2+drupal
« Відповідей #12 : 2010-05-07 22:30:20 »
Чи такого на сьогоднішній день ще не існує, щоб було просто як напр GIMP для любителів графіки? Нема такого щоб мишкою порозкидав елементи сайту і готово? ;)
Ucoz.

шось таке траплялось на очі, треба почитати
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: apache2+drupal
« Відповідей #13 : 2010-05-07 22:31:41 »
При встановленні MySQL він вас мав запитати пароль для користувача root, при чому не того root, який може rm -rf /*, а свого власного, що має необмежений доступ до всіх баз даних. Під ним ви маєте логінитися в mysql client щоб створювати нові БД та користувачів для них. Я робив це через консольний клієнт, почитавши отой довідничок, на який дав посилання.
Але на рахунок "створення бази даних", то це завал. Я і не думав що з цим drupal стільки дров буде, чим далі в ліс. Я чому за це взявся - підманув інтернет мене своїми гаслами "все просто" :)
"Все просто" - то вас манили на Ucoz, не слухайте їх.  :) Але ви можете спробувати створити навчальний сайтик на якомусь безкоштовному хостингу, тоді, для початку, відпаде потреба в розбиранні із апачем та сікіелем. А потім вже пробуватимете налаштувати веб-сервер самому.
Нема такого щоб мишкою порозкидав елементи сайту і готово? ;)
Увага! Прехід за посиланням може спровокувати приступи рвоти!Є таке.Edit:
А HTML не такий і важкий - навіть на Укозі його знання можна використати. html.manual.ru - напоганий, як на мене, довідник. Моїм студентам (тим, що навчаються  :)) для освоєння азів вистачає 4-5 практичних.
« Змінено: 2010-05-07 22:36:39 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: apache2+drupal
« Відповідей #14 : 2010-05-07 22:34:05 »
А, до речі, під віндами є Denwer - вже налаштований апач з пехапе та сікіелем. Там всі налаштування відбуваються через веб-пику, конфіги руками чіпати не треба, консолі не треба.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.