Автор Гілка: Проект змін до правил  (Прочитано 14898 раз)

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #30 : 2007-12-19 11:36:42 »
Flame:
Тек, я починаю співчувати депутатам. Все-таки феодальна демократія - весела штука...

Михайло Даниленко

  • Гість
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #31 : 2007-12-19 18:58:35 »
Пропоную поки зупинитися хоч на чомусь, й затвердити правила у тому вигляді, до якого ми дійшли.

Нова технологія бану поки необкатана, а оскільки нові речі в житті часто використовуються зовсім не так, як здається при їх створенні - пропоную почекати й подивитися на нього в дії.

Отож, англійський варіант?

Михайло Даниленко

  • Гість
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #32 : 2007-12-23 03:45:08 »
Агов! :)

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #33 : 2007-12-25 23:26:10 »
Так, це чернетка - моя англійська жахлива, тому прошу мовознавців переглянути цю штуку. Намагався змінювати якмога менше.



Overview

This is the site of Ukrainian-speaking community interested in free application software and OS development.

When making a reply or starting a new topic, please follow the rules listed below:

On-Topics Here
  • Open source Unix-like OSes (e.g., GNU/Linux, {Free,Net,Open}BSD, Hurd, Darwin)
  • Open source (or free) software (there is too many of it to be listed here)
  • Translations of program messages and technical documentation into Ukrainian.
A piece of software is considered "open source" if it is distributed on the terms of any OSI (Open Source Initiative) approved license (http://www.opensource.org/ ).

Issues of using closed-source software in open-source environments (like VMWare on Linux), as well as using open-source software in closed-source environments (like Cygwin on Windows) are considered on-topic and OK.

Discussion Rules

1. There are two languages accepted here -- Ukrainian and/or English. Using any other languages in postings is violation of forum rules and will be dealt with accordingly.
1.1. When poster feels a quotation must be given in a language other than mentioned previously as allowed ones, it may -- provided that:
  • It is properly marked up with [ quote ] tags so that it can be recognized as a quotation, and
  • at least brief translation into one of allowed languages is provided.
1.2. Due to frequent use of Russian by newcomers and ambiguous reaction from old members, postings in Russian from newcomers will be translated with Перекладачка if, at the time of moderator's review, there will be already two or more on-topic replies. Postings in other languages (including Chinese) will be removed.

2. Keep in mind that you are in polite environment -- so please be nice to others.
2.1. Take care to spell-check your message before posting it to the forum. Ignoring this continuously is the violation of this rules.
2.2. Usage of obscene language is strictly prohibited here.
2.3. You may not create a topic (or make a reply) which promotes national, cultural or religious enmity.
2.4. Flooding and spamming is prohibited here.
2.5. Forbidden posting of links to unacceptable or amoral content - pоrnography, violence and specific medical-anatomical details.
2.6. Using pictures, that are not related to topic of respective thread is prohibited. In particular, use of pictures, that have content, specified by 2.5. is severe forbidden.

3. Try not to use color too heavy in postings - this can make them harder to read. In addition, usage of red and similar colors is reserved for moderator's warnings and other important information.

4. You may not create the same topic in different forum sections. All of such topics will be deleted, and their authors will get a warning.

5. Discussions which grow into flamages and personal insults, will be locked.

6. Violators of these rules will be punished; punishments differ from warnings to banning the person from postings. The reasons for such punishments will be explained. Anonymous postings, that violate these rules, can be silently removed or edited, without providing the reasons.

7. There is a section for discussing issues which are off-topic for other sections and overall forum: "Всячина::Балачки".

8. It is recommended to make personal talks through private messages system.

9. Do not ever publish serial numbers, crack software and links to warez resources. The same is for virus, worm and trojan software.

10. It is usually considered rude to publish personal details of other members if they did not agree to that. In particular, this concerns emails without antispam distortions.

11. Any pressure on, shame of or public debating with moderator are forbidden. If you have questions, send private messages. The tone of the message will be taken into account.

12. Any moderator action can be appeal with administrator or, if no adequate reaction was given by administrator, with domain name owner (man whois). Domain name owner can choose any other person to solve the problem (except moderators and administrators). The arbitrament of the domain name owner (or chosen person) is unappealable.

About nicknames

1. Using obscene nicknames is forbidden.

2. It is recommended (although, it is not strict requirement) to use your real name and surname as nickname.

3. Blaming others for their nickname, avatar or signature is forbidden. Political and religious conflicts are off-topic on this forum.

4. If you think, that someone's nickname is obscene, alert moderator about that. Anyway, public discussion of acceptability of any part of someone's profile is forbidden.

5. Final decision about acceptability of nickname will be made by moderator. The owner of nickname and requesting person will be informed privately with argumentation. Such decision is unappealable.

Punishments

(*) - small violation, unintended off-topic, violation because of unawareness of the rules.
[+] - major violation, second violation of the same rule.
[!] - banning from posting with specifying of reason.

[+] = (*)(*)(*)
[!] = [+][+][+]


This is default moderatorials, they exist from FIDO ages.

Punishment can be removed for good deeds (efficient advice or proposal, interesting topic, etc). The amount of removed punishment is proportional to deed quality.

Enjoy!
« Змінено: 2007-12-26 04:50:11 від ISBear »

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #34 : 2007-12-26 02:17:01 »
Михайло, не ображайтесь, але цей варіант трохи того, правити треба=)) Хоча й сам я не мовознавець, м'яко кажучи...

Холєра, останні кілька днів катастрофічно не вистачало часу... на вихідних спробую привести все до тями і таки вивісити, якщо раніше ніхто не осилить, але навряд чи раніше.

Михайло Даниленко

  • Гість
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #35 : 2007-12-26 02:22:23 »
Не ображаюсь, сам знаю ;)

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #36 : 2008-07-02 15:29:18 »
Не знаю, чи варто вносити це до правил форуму як рекомендацію...

Я останнім часом завис на форумах любителів пневматичної зброї (якщо когось цікавить, де мене носило :)). Там є традиція вказувати в підписі свій арсенал.

Думаю, що аналогічна рекомендація включення в підпис дистру була б корисною. Тим більше, що в багатьох учасників форуму дистр у підписі прописаний і так.

Хоча... Є в мене думка, що більшість користувачів читають правила лише коли їм їх цитують модератори :(
Roman Suprotkin

Praporshic

  • Гість
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #37 : 2008-07-02 17:01:45 »
Таки не варто.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #38 : 2008-09-27 22:25:59 »
У зв'язку із цим жахом і недавніми подіями дійшов до висновку, що, іноді, відвідувачі, побачивши пост з порушенням Правил і, не дочекавшись модератора, починають займатися цією діяльністю самі, що і призводить до вищевказаних наслідків. Тому пропоную додати правила, що регулюють такі нюанси. Зміст такий:
  • Зауваження щодо порушеня правил роблять модератори. Якщо вам не подобається той чи ніший допис - напишіть їм (модераторам) про це, краще відразу, не через тиждень.
  • Якщо допис стосується вас - не відповідайте, під роздачу потрапить опонент, але не ви.
Звичайно, це треба сформулювати більш-менш офіційно.
« Змінено: 2008-09-27 22:26:50 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #39 : 2008-09-27 23:19:30 »
  • Зауваження щодо порушеня правил роблять модератори. Якщо вам не подобається той чи ніший допис - напишіть їм (модераторам) про це, краще відразу, не через тиждень.
  • Якщо допис стосується вас - не відповідайте, під роздачу потрапить опонент, але не ви.
Категорично проти. Наслідок перший - навіть дуже ввічлива вказівка на порушення прирівнює того, хто її дав, до порушника. Я, звичайно, не маю на увазі мій сьогоднішній троллінг - але він прекрасно підпадає під дію пункту 2. Згідно правил, такі анонімні дописи повинні бути видалені, і, згідно тих же правил, це можна робити без жодних пояснень.

Наслідок другий - факт порушення правил в кожному окремому випадку визначається саме модератором, але запропонований підхід унеможливлює вплив на думку модератора до прийняття рішення, і робить його надто суб'єктивним. Спроби застосування підходу "на вимогу громади..." стають неможливими. Дивіться попередній пункт. Пане Owl, чи претендуєте особисто ви на бездоганність суджень?

Наслідок третій - модератори не завжди присутні на форумі. Таким чином, наприклад, спроби користувачів закрити рота якому-небуть хаму - незалежно від результату - стають порушенням. Дивіться пункт перший.

Наслідок четвертий - немає чіткої грані між вказівкою на порушення правил і проханням бути коректнішим під час гарячої дискусії. Дивіться пункт другий.

Наслідок п'ятий - анонімні доноси. No comments.
« Змінено: 2008-09-27 23:21:10 від Cthulhu »

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #40 : 2008-09-27 23:36:51 »
Я не претендую на бездоганність суджень, але моя пропозиція була заснована на тому, що такі спроби "заткнути рота" переходять у повне неподобство, заставляючи видаляти цілі гілки, навіть, якщо їх першопочаткова тема могла-б бути цікавою.
Цитата
Я, звичайно, не маю на увазі мій сьогоднішній троллінг
І що саме цікаво - ви часто самі сприяєте цьому, знаходячись в анонімній іпостасі. І що ще цікавіше - самі були модератором, знаєте, як воно тут.
Далі - я не предендую на бездоганність моїх вищенаведених формулювань, тому виніс це на обговорення. Пропонуйте альтернативу.
І, в кінці кінців, в нас уже заборонене публічне обговорення дій модератора. Уявляєте, що було-б в протилежному випадку.
Цитата
Наслідок третій - модератори не завжди присутні на форумі.
Це не наслідок, це - фактор. Модератори тут бувають достатньо часто, зокрема я мінімум раз на день, як правило - по два-три рази. А ще є prapor. І у нас не настільки великий форум, щоб була потреба у частішому відвідуванні.
Цитата
Наслідок п'ятий - анонімні доноси. No comments.
А як-же ваша концепція репресій? Йосип Віссаріонович вже не в фаворі? ;)
« Змінено: 2008-09-27 23:44:15 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #41 : 2008-09-28 00:13:30 »
Я не претендую на бездоганність суджень, але моя пропозиція була заснована на тому, що такі спроби "заткнути рота" переходять у повне неподобство, заставляючи видаляти цілі гілки, навіть, якщо їх першопочаткова тема могла-б бути цікавою.
Не завжди. А щодо виключень - вичищайте гілки від неподобства. Як це неодноразво робив я чи prapor. В тому і є один з моїх аргументів - не варто надто багато покладати на модератора. Тим риторичним питанням я хотів показати, що ніяка точку зору не може бути абсолютною, і не варто позбавляти модератора можливості вибрати систему координат.

Бути об'єктивним і справедливим важко. Бути об'єктивним і справедливим в інформаційно-емоційному вакуумі (не маючи оцінку своїх дій громадою) практично неможливо. Моя позиція - в запропонованому ключі нічого міняти не потрібно.

І що саме цікаво - ви часто самі сприяєте цьому, знаходячись в анонімній іпостасі. І що ще цікавіше - самі були модератором, знаєте, як воно тут.
Пане Owl, звертаю вашу увагу, що ви звертаєте розмову на особистості та мій достатньо епатажний, за вашим же виразом, образ. Мої анонімні художества - це окрема тема для розмови. І хіба ж я не попереджав вас, коли запропонував передачу повноважень?

І, в кінці кінців, в нас уже заборонене публічне обговорення дій модератора. Уявляєте, що було-б в протилежному випадку.
Даний пункт правил покликаний заборонити обговорення після прийняття рішення, а не до. Ви, звісно, відчуваєте різницю.

І у нас не настільки великий форум, щоб була потреба у частішому відвідуванні.
Поки що - так. Але, якщо ваша пропозиція буде прийнята, роботи відразу стане набагато більше. Правила існують, щоб спростити життя і модераторам, і користувачам, а не для того, щоб його ускладнювати.

А як-же ваша концепція репресій? Йосип Віссаріонович вже не в фаворі? ;)
За час своєї модераторської практики я діяв виключно відкрито, можна навіть сказати - нахабно. Нерідко з порушенням правил. Єдиним епізодом, коли я таємно від громади прийняв рішення був той скандальчик з паном Лисовенком. Він мені дуже добре тоді продемонстрував, що такого робити не варто, за що я маю, в певному сенсі, бути йому вдячним. Якщо бажаєте, я вишлю вам ту переписку. Дуже повчально.
« Змінено: 2008-09-28 05:28:56 від Cthulhu »

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #42 : 2008-09-29 00:29:29 »
Будемо вважати, що переконали. Сьогодні галова не варить з кимось сперечатися, тим більше, з такою епатажною особистістю. Переписку слати не треба, пан Лисовенко мені її пересилав, кардинально змінивши моє ставлення до тої ситуації.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #43 : 2008-11-06 10:29:28 »
У нас є
Цитата
2.6. Забороняється використання в повідомленнях зображень, що не стосуються теми конкретної дискусії.
А от пункту, що забороняє публікацію повідомлень, що не стосуються теми конкретної дискусії я не знайшов. Тотбо, формально, за офтопік в гілці, якщо він підпадає під тематику форуму, покарати не можна. Пропоную пофіксити.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Проект змін до правил
« Відповідей #44 : 2008-11-06 13:31:26 »
У нас є
Цитата
2.6. Забороняється використання в повідомленнях зображень, що не стосуються теми конкретної дискусії.
А от пункту, що забороняє публікацію повідомлень, що не стосуються теми конкретної дискусії я не знайшов. Тобто, формально, за офтопік в гілці, якщо він підпадає під тематику форуму, покарати не можна. Пропоную пофіксити.

Мені здається що воно вже таке як нам треба. :-/
[Fedora Linux]