Вже давно хочу стрибнути з парашютом. А які розцінки на цю розвагу? Та що потрібно для цього?
Сезон 2005 року тільки но розпочнеться через тиждень.
В Україні діє декілька авіаційних спортивних клубів (АСК), які у середовищі парашутистів звуться "дропзони" (від англ. dropzone).
Досі точні розцінки невідомі, але приблизно перший самостійний стрибок обійдеться 100-130 гривень.
Далі - дешевше, але то вже для спортсменів, які є членами клубу. (взагалі у скайдайвінгу чим далі - тим цікавіше, але то вже інша тема).
Особливого здоров'я для виконання першого стрибка не потрібно, навідь наявність окулярів не є проблемою (хоча зручніше мабуть було б використати контактні лінзи).
Біля Києва діють дропзони:
1. Чайка (Центральний АСК України)
2. Бородянка (смт Бородянка, Асоціація "Параскуф")
3. Прогрес (с. Прогрес Чернигівської обл.)
Розцінки для первачків найбільші на Чайці та найменші на Прогресі (але туди їхати з годину по Чернигівській трасі)
Що потрібно... насамперед дізнатись як доїхати до обраної вами дропзони.
Прибути первачку тре зрання, бажано на 9-10 ранку.
Далі - йти до маніфесту, там записують бажаючих.
Першоразнику дають анкету, страховий поліс, він сплачує послуги. Швидкий огляд лікаря та розпис у його книзі про добрий стан здоров`я - напередодні не тре вживати алкогольних напоїв та інших наркотичних чи психотропних речовин (однак працювати з Linux напередодні можна
).
Далі розпочинається тригодинний інструктаж, на якому досвідчені інструктори розповідатимуть вам що саме і як тре робити, та як себе поводити у будь-яких випадках.
Ну звісно - практичне відпрацювання відокремлення парашутиста від літака, поведінка у повітрі та дії під час призімлення. Все просто, зрозуміло, бо обкатано роками.
Бажано взяти з собою змінний комплект одягу із жорсткої тканини (наприклад, армійська уніформа, або джинсовий костюм, якщо не шкода) та обрати таке взуття, що щільно тримається на стопі (добре зашнуровані кросовки або ботинки із високими берцями).
Далі першоразників снаряжають парашутною системою (це може бути Д-5, Д-6 або Д-1-5У), яка складається із ранця основного парашута, запасного парашута, підвісної системи (ременів, що все це кріплять на парашутисті), та страхуючих приборів (це обов`язково!).
Проводиться передстартовий огляд снарядження іншим інструктором, після чого команду парашутистів розміщують у літаку.
Далі - довгоочікуване небо та безмір нових емоцій та вражень
Ну от так коротенько...
Якщо ще є запитання - будь-ласка.