Автор Гілка: PR Лінукса  (Прочитано 9781 раз)

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: PR Лінукса
« Відповідей #15 : 2005-10-26 11:34:07 »
може вона хоч і геніальна, але утопічна
Десь я щось читав про утопію і про те, що саме нею є опенсорс...
З.І. До речі, то часом не з вами ми по пиво на Трухановому острові (другий день ОСДНівки) ходили? ;о)
сам здогадався, чи підказав хтось?  ;) допитливий який  :D
Сам 8-)

До речі. Якщо у брошурці буде навчальний план та якийсь папірець з печаткою, де написано, що Лінукс рекомендовано до вивчення у школах, та ще й з посиланнями на якісь статті/закони/укази, то, наскільки я встиг познайомитись з цією кухнею, успіх такого пакунка у навчальних закладах буде значно суттєвішим.
Навчальний план на основі існуючого можна зробити за кілька годин; якісь укази мали б бути; залишилось зліпити це все до купи.

Цитата
Сам дистрибутив скласти, це досить кропітка робота яка може заняти, принаймні, пів року часу. Буде дистрибутив, можете подумати про PR (publick relations)
Я б все-таки обстоював ту думку, що якщо взятись "всім селом", то й дистрибутив можна швидше зліпити і PR-ом вартувало б вже починати займатись. З мого особистого досвіду - відправлені у лютому статті у журнал "Мій компютер" були надруковані у травні-липні, а гонорар за них я отримав на Різдвяні свята.

НМД зараз не вистачає координатора та якогось плану/стратегії.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній yan4ik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: PR Лінукса
« Відповідей #16 : 2005-10-26 14:06:56 »
Десь я щось читав про утопію і про те, що саме нею є опенсорс...
:)
До речі. Якщо у брошурці буде навчальний план та якийсь папірець з печаткою, де написано, що Лінукс рекомендовано до вивчення у школах, та ще й з посиланнями на якісь статті/закони/укази, то, наскільки я встиг познайомитись з цією кухнею, успіх такого пакунка у навчальних закладах буде значно суттєвішим.
Навчальний план на основі існуючого можна зробити за кілька годин; якісь укази мали б бути; залишилось зліпити це все до купи.
Це все так, але... ДЕ саме написано, що лінукс рекомендовано у школах?
Пропоную до наступного вівторка "зліпини" навчальний план! Давно збиралася сходити в школу і подивитись чому вчать на уроках інформатики мою дитину, бо в минулому році я від них відмовилась, всупереч намаганням завуча школи переконати мене в тому, що цього робити не можна. От і є бажання в цьому році зробити щось подібне. До речі, навчальний план я в минулому році так і не побачила. Ні типового, ні затвердженого для даної конкретної школи... Мені показали якусь брошурку з рекомендаціями  >:(
От і буде що їм нав"язати ;) Бо за моїм прикладом багато батьків повідмовлялися від уроку інформатики, а це невигідно для школи, бо той урок "за додаткову батьківську плату".
Цитата
Сам дистрибутив скласти, це досить кропітка робота яка може заняти, принаймні, пів року часу. Буде дистрибутив, можете подумати про PR (publick relations)
Я б все-таки обстоював ту думку, що якщо взятись "всім селом", то й дистрибутив можна швидше зліпити і PR-ом вартувало б вже починати займатись. З мого особистого досвіду - відправлені у лютому статті у журнал "Мій компютер" були надруковані у травні-липні, а гонорар за них я отримав на Різдвяні свята.

НМД зараз не вистачає координатора та якогось плану/стратегії.
Село згодне взятися? І стратегія не була б зайвою. Піаром вже зайнялася! Один знайомий вже готовий спробувати юзерфрендлі дистрибутив!  ;)
Але для школи в якій він працює (точніше для адміна місцевого) досить багато вимог: "под линуксом его любимые игрушки не пойдут :))) Космические рэйнджеры, Дисайплз, Нид фор Спид. " А знайти підхід до адміна - це досить важлива частина  роботи ;))))
« Змінено: 2005-10-26 14:10:37 від yan4ik »

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: PR Лінукса
« Відповідей #17 : 2005-10-26 14:36:35 »
Цитата
Але для школи в якій він працює (точніше для адміна місцевого) досить багато вимог: "под линуксом его любимые игрушки не пойдут :))) Космические рэйнджеры, Дисайплз, Нид фор Спид. " А знайти підхід до адміна - це досить важлива частина  роботи ;))))
Ця вимога пишеться на диктофон і несеться до директора закладу. Директор чує з уст адміна, як той проводить свій робочий час, і з криком "єдрьона мать, бєздєльнік хрєнав!" шукає іншого... Або вживає заходів до поточного.

Присутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3763
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: PR Лінукса
« Відповідей #18 : 2005-10-26 14:40:22 »
Стривайте, поясніть мені будь ласка ідею з початку.
Отже, мета: створення чергового українського дистрибутиву на базі Кнопікса, котрий в свою чергу базується на Дебіані, та його максимальний піар?
Скоріше лікування панічного жаху перед Лінуксом з його допомогою. Наважитися вставити компакт у компактовод і запуститися з нього значно легше, ніж розбивати диск на розділи і т.ін.

Цитата
Якщо так, тоді власне маю лише одне запитання: хто координуватиме цю справу? Куди звертатись за черговим шматком роботи та звітувати про її виконання? Володимире?

Згідно з теорією безлідерних груп (аля "Пора"), кожен учасник проекту повинен уявляти все завдання повністю і самостійно приймати рішення, самостійно координуючи свої дії з іншими учасниками.

Інакше кажучи, я вам не головнокомандуючий. :-)
[Fedora Linux]

Присутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3763
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: PR Лінукса
« Відповідей #19 : 2005-10-26 14:48:27 »
2. читачам коп"ютерних газет і журналів, це вдала думка, але ж ці читачі мабуть вже якось пов"язані з комп"ютерною технікою та ПЗ і зробили свій вибір.
Природня цікавість змусить їх запуститися з диску хоча б разок. А далі вже як повезе.

Цитата
(якщо почну писати відповідь на 3 пункт, мабуть мене поб"ють  ::) )
3. я б хотіла розглянути докладніше.  маю деякий досвід роботи у ВНЗ. Дуже хочу посприяти поширенню ВПЗ!! але просто не знаю як :(
Якщо надсилати, то кому? В канцелярії, як правило, сидять жінки похилого віку, або дівчата дуже далекі від програмного абезпечення взагалі, тому все, що приходить на адресу ВНЗ сортується "наобум". Я просто дуже ясно уявляю шлях цього поштового пакету...
Канцелярія->Ректор->Проректор з науково-дослідної роботи-> Декан факультету, який пов"язаний з інформаційними технологіями->шухляда столу декана
в кращому випадку -> якийсь завідувач лабораторіями або лаборант...до якого ніхто не буде прислухатися, я який може використати цей дистр тільки у себе вдома, бо на робочому місці "не положено"  >:(   але це вже позитивний результат! чи не так? але ж цього малувато буде..
Не факт, що ректор потурбується і вирішить спитати в проректора, що ж то було...
Не факт, що проректору буде якесь діло до цього диску, та він зверне на нього увагу...
Те саме про декана...
ЯК зробити, щоб змінити цей шлях?
хто зна. :-/
Живий компакт можуть використовувати принаймні для демонстрації того, що існують альтернативні ОС-ки. Якщо на диск покласти цікаві програми (планетарії, навчальні програми) та нормально розрекламувати їх у брошурці та покласти їхні піктограмки на стільницю, то багато вчителів можуть зацікавитися. Головне не ОС-ка а напрацьовані рішення. Якщо вчитель знатиме, що якщо дістати цей компакт, вставити у привід і настинути цю кнопку щоб в результаті отримати планетарій, то він це робитиме.
[Fedora Linux]

Відсутній yan4ik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: PR Лінукса
« Відповідей #20 : 2005-10-26 15:41:43 »
Ця вимога пишеться на диктофон і несеться до директора закладу. Директор чує з уст адміна, як той проводить свій робочий час, і з криком "єдрьона мать, бєздєльнік хрєнав!" шукає іншого... Або вживає заходів до поточного.
злий ти!

Присутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3763
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: PR Лінукса
« Відповідей #21 : 2005-10-26 16:20:02 »
Хто знає, чим можна зверстати PDF-ку подібну до цієї: http://www.nait.ca/pdf/IntViewbkUkrainian.pdf ?

[Fedora Linux]

Присутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3763
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: PR Лінукса
« Відповідей #22 : 2005-10-26 16:33:46 »
Найшов цікаве положення: http://isp.polynet.lviv.ua/invfiles/Polozh_zakup_hard-soft_2005.doc
Цитата
3.      ВИМОГИ ДО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

3.1.      Вимоги до програмного забезпечення регламентуються наказом Міністерства освіти і науки України № 903 від 2 грудня 2004р. "Про затвердження Правил використання комп'ютерних програм у навчальних закладах" та відповідним наказом №69-1-10 від 28 лютого 2005 р. по Національному університету “Львівська політехніка”. Зокрема, при придбанні комп'ютерних програм ліцензійні примірники комп'ютерних програм або примірники програм вільного користування мають бути забезпечені документацією, що підтверджує правомірність їх використання згідно з ліцензією або ліцензійним договором, або іншим договором щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності чи належність до комп'ютерних програм вільного використання. Примірники комп'ютерних програм, що реалізуються на дисках для лазерних систем зчитування (CD-дисках), обов'язково мають бути марковані контрольними марками. У разі закупівлі комп'ютерних програм окремо від комп'ютерної техніки примірники комп'ютерних програм за своїми технічними характеристиками повинні відповідати конфігурації комп'ютерної техніки, на якій вони будуть використовуватися. За інших однакових об'єктивних технічних і якісних характеристик слід віддавати перевагу україномовним версіям комп'ютерних програм.
3.2.      Операційні системи які будуть використовуватися на серверах:
Novell NetWare 5.0, 5.1, 6.5; Microsoft Windows 2000, 2003 Server, FreeBSD 4.7, 4.9, 5.0, 5.2; SuSE 8.2/Enterprise Server 8.0; RedHat Advanced Server 2.0, 3.0, Mandrake Linux , SUSE Linux, RedHat Linux, Fedora Core Linux.
3.3.      Операційні системи які будуть використовуватися на робочих станціях:
Microsoft Windows 2000 Professional, Microsoft Windows XP Professional, FreeBSD 4.7, 4.9, 5.0, 5.2; Mandrake Linux , SUSE Linux, RedHat Linux, Fedora Core Linux.
[Fedora Linux]

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: PR Лінукса
« Відповідей #23 : 2005-10-26 18:04:22 »
Найшов цікаве положення: http://isp.polynet.lviv.ua/invfiles/Polozh_zakup_hard-soft_2005.doc
Цікаво було б дізнатися, що в житті з того вийшло.

Присутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3763
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: PR Лінукса
« Відповідей #24 : 2005-10-26 19:57:34 »
Найшов цікаве положення: http://isp.polynet.lviv.ua/invfiles/Polozh_zakup_hard-soft_2005.doc
Цікаво було б дізнатися, що в житті з того вийшло.

Переважна кількість серваків крутилася на юніксах ще коли я там вчився.

Мене більше цікавить де взяти папірець для Fedora Core, наприклад. :-)
[Fedora Linux]

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: PR Лінукса
« Відповідей #25 : 2005-10-26 20:43:52 »
Мене більше цікавить де взяти папірець для Fedora Core, наприклад. :-)
Гадаю, треба роздрукувати ліцензію, яка розміщена на диску встановлення, чи про що мова?

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: PR Лінукса
« Відповідей #26 : 2005-10-26 20:46:21 »
Хто знає, чим можна зверстати PDF-ку подібну до цієї: http://www.nait.ca/pdf/IntViewbkUkrainian.pdf ?

Може, Шкрябусом (Scribus)? Я не бачу там таких складних елементів, котрі б вимагали надприродного або архіскладної верстки. Там навіть переноси не використовуються, через що правий край занадто вже драний. (Хінт: переноси не означають "рівняти по ширині", вони просто дозволяють уникнути сильних перепадів у довжинах рядків.)

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
PR Лінукса: пре-альфа пропозиції
« Відповідей #27 : 2005-10-28 06:13:14 »
Хм. "Затихло все" (с) ТГШ
Громаді стало нецікаво, чи все ж обдумуємо перш ніж щось мовити? ;о)
Якщо вже "теорія безлідених груп" і далі по тексту, то ось моє бачення того, що потрібно (якщо потрібно).

Треба: склепати український живчик для навчальних цілей.
Клепати на базі Knoppix’a, бо:
+ не треба самим з нуля робити живчик
+ маємо достатньо готових пакунків під Debian, на котрому базується Knoppix
Для цього потрібно:
1. Розібратись, яким чином взагалі можна робити щось на базі Knoppix’a
 * http://www.knoppix.net/wiki/Customizing_FAQ
 * http://www.knoppix.net/wiki/Category:Remastering_Knoppix
 * http://www.knoppix.net/wiki/Knoppix_Remastering_Howto
2. Визначитись із списком необхідних програм. Швидше за все потрібно буде робити два варіанти завантаження – на базі КДЕ (Гнома?) та на базі якогось віконного менеджера (IceWM?). НМД туди окрім достойних навчальних проектів (тієї ж пріснопам’ятної stellarium, що породила офігенний флейм на лорі ;о) ) обов’язково потрібно засунути повний комплект мультимедіа ((k)mplayer, menkoder з пристойним фронтендом, xmms/bmp). Ну й офіс, звісно (протестувати, чи справді 2.0 настільки повільний і якщо так – залишити бету; щось простіше – для слабших машин).
Словом, список легко складається за наявності бажання.
3. Довести локалізацію всіх програм до максимально високого рівня (це буде не так вже й складно – переважна більшість програм вже перекладена).
4. Забезпечити диск україномовною документацією. Як мінімум, це означає наявність там всього docs.linux.org.ua, при чому суттєво доповненого у порівнянні з тим, що є на даний момент; в першу чергу – українськими манами. Окрім того, ЧАПИ по лінуксу, дебіану і кноппіксу дуже б знадобились ну й пара (а краще - десяток-півтора) хороших самопальних статей, котрі б піднімали бойовий дух перед та під час освоєння нової системи.
5. Наваяти брошурку з розписуванням того, який класний диск юзер тримає в руках, та куди і що тиснути щоб переконатись в тому, що він класний. Окрім того включити до неї текст того самого наказу Міністерства освіти і науки України № 903 від 2 грудня 2004р. "Про затвердження Правил використання комп'ютерних програм у навчальних закладах" і розробленої програми, чи то пак рекомендацій шкільної/ВНЗ програми: перероблених з віндових, та альтернативних (див. http://docs.linux.org.ua/dlou/index.php/Dressura).
6. Паралельно піарити це діло.
7. Знайти кошти щоб розіслати результат, якщо він буде.

А після прочитання і осмислення взяти й подумати – ми це зможемо? Ну, скажімо переклади й локалізації нікуди не пропадуть навіть якщо бажання учасників закінчиться на півдорозі – підуть по дистрибутивах. Розуміння і знання того, як переробити кнопікс також зайвими не будуть. Основна проблема, НМД, у пунктах 6 та 7. Я їх і написав одною фразою саме тому, що без уявлення, з якого боку за них братись. Хоча, якщо будуть реалізовані перших 5, мо хтось і зацікавиться.

Ну, то що громада скаже?

Особисто я й так розігнався перекладати Debian FAQ, власне його можна буде додати до диску.
« Змінено: 2005-10-28 07:09:26 від miwa »
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: PR Лінукса
« Відповідей #28 : 2005-10-31 15:42:22 »
Питання: яку версію Knoppix на вашу думку слід використовувати?
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: PR Лінукса
« Відповідей #29 : 2005-10-31 17:05:50 »
3.9, звісно.
4.0 вже на цвд, що різко звужує коло потенційних користувачів, особливо у небагатих школах.
http://lafox.net/shop/content.php?ware_id=3158
http://ftp.iasi.roedu.net/mirrors/knopper.net/knoppix/KNOPPIX-CHANGELOG.txt
Читайте документацію - вона кермує.