а, так, то нічого страшного. після запуску LHC буде стільки даних, що вистачить із головою для завантаження усіх кластерів у світі.
І чи це безпечно (в розумінні, щоб хтось не приватизував результати обчислень)?
Цитата Першою відмінністю кластеру НТУУ «КПІ» є додаткова система з 128 ядрами, тобто з 16-ма восьмиядерними процесорами Intel Xeon E534 (2,33 ГГц, 8 Гб оперативної пам'яті та диском ємністю 500 Гб у кожному), на якій встановлено операційну систему MS Windows Server 2008 HPC Edition. Таким чином, вперше в Україні користувачам, які звикли до ОС Windows і відповідних прикладних програм, надається можливість застосовувати паралельні обчислення за допомогою програми розпаралелювання MS MPI 2.0.1551.жах який. і що ж, мені цікаво, використовується для «паралельних обчислень» користувачами, що «звикли до відповідних прикладних програм». Невже Матлаб?
Першою відмінністю кластеру НТУУ «КПІ» є додаткова система з 128 ядрами, тобто з 16-ма восьмиядерними процесорами Intel Xeon E534 (2,33 ГГц, 8 Гб оперативної пам'яті та диском ємністю 500 Гб у кожному), на якій встановлено операційну систему MS Windows Server 2008 HPC Edition. Таким чином, вперше в Україні користувачам, які звикли до ОС Windows і відповідних прикладних програм, надається можливість застосовувати паралельні обчислення за допомогою програми розпаралелювання MS MPI 2.0.1551.
Мене цікавить, навіщо Windows HPC Edition, і що реально під ним використовується.
в Україні — ні. про випадки крадіжки результаті я знаю, щоправда, на рівні чуток.
А мені знайомі жалілись, що в них спіонерили дані молекулярно-динамічні обчислення і видали за свої.
http://www.developers.org.ua/archives/cb/2008/06/03/hpccall/#comment-13838http://www.developers.org.ua/archives/galych/2008/05/22/parallelize-or/#comment-...http://www.opennet.ru/openforum/vsluhforumID3/45259.html#11
Цитатаhttp://www.developers.org.ua/archives/cb/2008/06/03/hpccall/#comment-13838http://www.developers.org.ua/archives/galych/2008/05/22/parallelize-or/#comment-...http://www.opennet.ru/openforum/vsluhforumID3/45259.html#11ну, то можу повторити тезу, що я не розумію, що дають терафлопси на секунду. за посиланням написано, що люди з’єднали звичайним ethernet-ом десктопні компи, і в них вийшов кластер в top500. очевидно, що цей кластер не є ефективним знаряддям для паралельних обчислень, бо в нього дуже повільний зв’язок між вузлами. але терафлопсів у нього багато. ну то десь то саме, що побудувати атомний реактор для живлення одного єдиного будинку, де старі радянські дроти горять, коли всі мешканці вмикають по електрочайнику. теоретично будинок має потужність у сотні мегават. практично — не можна увімкнуть електрочайник та обігрівач одночасно.
/me приблизно оцінив можливості обладнання, за яке несе відповідальність, та прийшов до висновку, що об’єднавши його у числодробильний кластер отримав би щось потужніше. Але ніхто ж не дасть....
Лише можна здогадуватися що ви працюєте в банку.Як що всі філії банків та "вмуровані" банкомати з'єднати в кластер...
ну не знаю, не знаю. дивіться, тому, хто порахував щось, треба дані обробити (post-process), злити в графіки, написати статтю, вислати її. при чому обробка відбувається вже на своєму компі.
2prapor: створення високопродуктивного обчислювального кластеру це дуже нетривіальна задача, навіть за наявності потужного обладнання, бо часто будь-яке вузьке місце в цій складній системі зводить нанівець потужність інших компонент.