Автор Гілка: Порадьте дистрибутив Linux  (Прочитано 11450 раз)

Відсутній serhij

  • Новачок
  • *
  • дописів: 12
  • Карма: +0/-0
Доброго дня!
Прохання: Порадьте дистрибутив Linux для переважно офісного використання. (Для досвідченого користувача "Віндовса", який до цього справи з Linux не мав). Дякую.

Відсутній terminataaar

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
  • i'm programmmer )))
Re: Порадьте дистрибутив Linux
« Відповідей #1 : 2012-10-26 15:39:35 »
http://ualinux.com/ubuntu-oem

lubuntu - якщо комп старий або важлива швидкість та простота
ubuntu - стандартний вибір
kubuntu - якщо потрібні графічні навороти, стільниця з "лєталкамі-пєрдєлкамі" та круті спєцеффекти (як в голівудському кіно)
Цяй + мп3 + код = хоросьо )))

Відсутній serhij

  • Новачок
  • *
  • дописів: 12
  • Карма: +0/-0
Re: Порадьте дистрибутив Linux
« Відповідей #2 : 2012-10-26 21:14:56 »
Дякую. Вже друга порада поставити Убунту. Так що задумався. :-) Але, не написав відразу, - цікавить також подібність до Віндовса (якщо це можливо) - задумуюсь про перехід на Лінукс також кількох компів, за якими працюють не дуже досвідчені користувачі Вінди... Також прошу порадити толкову книгу по Лінуксі - бо вибір дуже великий і без досвіду роботи і за обмеженого часу не хочеться "перелопачувати" великі обсяги літератури в пошуках зрозумілого і адекватного варіанту.

Відсутній terminataaar

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
  • i'm programmmer )))
Re: Порадьте дистрибутив Linux
« Відповідей #3 : 2012-10-26 22:27:17 »
в літературі пораджу лише так: якщо Вам достатньо десктопних функцій лінукса - то читайте КОНКРЕТНО про той дистрибутив - який обираєте ("своя рубаха бліже к тєлу") - наприклад для Ubunt'И - http://help.ubuntu.ru/
Цяй + мп3 + код = хоросьо )))

Відсутній serhij

  • Новачок
  • *
  • дописів: 12
  • Карма: +0/-0
Re: Порадьте дистрибутив Linux
« Відповідей #4 : 2012-10-26 23:31:11 »
Дякую. Поки що думаю вистачить і десктопних властивостей (хоч для цього спочатку ще треба поставити лінукс:-)) а далі - побачимо.

r00t x

  • Гість
Re: Порадьте дистрибутив Linux
« Відповідей #5 : 2012-10-27 15:43:12 »
Я б радив би ставити будь-що тільки не бубунту.

Відсутній serhij

  • Новачок
  • *
  • дописів: 12
  • Карма: +0/-0
Re: Порадьте дистрибутив Linux
« Відповідей #6 : 2012-10-27 20:34:56 »
Чим погана бубунта? :-) Порадьте щось інше.

idontremember

  • Гість
Re: Порадьте дистрибутив Linux
« Відповідей #7 : 2012-10-27 21:12:41 »
Можливо хтось із тутешніх здивується, але радити щось, насильно примушувати користувачів обирати ЩОСЬ - то для мене (особисто для мене(!)) являється великою відповідальністю.

Чому-чому?  Тому що майбутній життєвий шлях залежить від вибору* (зверніть увагу: я не пишу "правильного\вірного чи неправильного\невірного вибору"). Я не хочу вдаватись в деталі філософії, а краще відразу скажу\напишу ЧОМУ я не раджу обирати убунту.

Якщо ви оберете убунту для початку знайомства зі всесвітом Вільного ПЗ, то ви ризикуєте залишитись на рівні віндового користувача (на рівні обізйани)- еволюція омине вас. Ви не зможете поглиблено дізнатись що таке Лінукс-світ. Убунту не вчить думати**.

Що обрати - вирішувати тільки вам.  АЛЕ щоб ви не обрали я даю пораду якої дуже бажано дотриматись: Через півроку або два тижні або один-три місяці вам ОБВЯЗКОВО необхідно спробувати інший дистрибутив! НЕ ІНШУ ВЕРСІЮ того дистра, яким ви будете користуватись, а ЗОВСІМ інший дистр. Для чого? Для того щоб відчути різницю, самому оцінити переваги, самому зрозуміти недоліки дистрибутивів.

Потім ви самі схочете "приміряти" декілька дистрибутивів... і аж ппооттіімм зробите свій власний свідомий вибір.

---
* - мова не про завтрашні вибори :)
** - Убонтоїди пробачте, я нехо нікого ображати.
---
начебто все вірно написав  :-/
« Змінено: 2012-10-27 21:42:02 від idontremember »

idontremember

  • Гість
Re: Порадьте дистрибутив Linux
« Відповідей #8 : 2012-10-27 21:38:53 »
Чим погана бубунта?
Я не вказую чим вона хороша а чим погана - я вже вище написав що чому і до чого.

І я навіть жодного разу не бачив її живою  ;D, але все ж таки якісь висновки можу робити.

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Порадьте дистрибутив Linux
« Відповідей #9 : 2012-10-27 22:00:28 »
"Давай їсти

- не хочу
-тоді спати
-не хочу
тоді працювати
набридло
ти ж ніколи не працював
а мені наперід набридло"

Нікого не нагадує?

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Порадьте дистрибутив Linux
« Відповідей #10 : 2012-10-27 22:01:06 »
Дякую. Вже друга порада поставити Убунту. Так що задумався. :-) Але, не написав відразу, - цікавить також подібність до Віндовса (якщо це можливо) - задумуюсь про перехід на Лінукс також кількох компів, за якими працюють не дуже досвідчені користувачі Вінди... Також прошу порадити толкову книгу по Лінуксі - бо вибір дуже великий і без досвіду роботи і за обмеженого часу не хочеться "перелопачувати" великі обсяги літератури в пошуках зрозумілого і адекватного варіанту.

кубунта - кеди дуже подібні :)

Відсутній serhij

  • Новачок
  • *
  • дописів: 12
  • Карма: +0/-0
Re: Порадьте дистрибутив Linux
« Відповідей #11 : 2012-10-27 22:05:35 »
Дякую за поради. Поки що для мене найголовніше - максимально легкий перехід з віндовса на лінукс.

r00t x

  • Гість
Re: Порадьте дистрибутив Linux
« Відповідей #12 : 2012-10-27 23:47:40 »
"Давай їсти

- не хочу завжди хочу!
...
Нікого не нагадує?
:-/ ні не нагадує. Хоча ... здається це щось з якогось мультфільму...(?)

Юлия Торина

  • Гість
Re: Порадьте дистрибутив Linux
« Відповідей #13 : 2012-10-28 11:16:54 »
...
Я написав так як я вважаю буде правильно. Не варто обмежувати себе одним дистрибутивом!

Відсутній terminataaar

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
  • i'm programmmer )))
Re: Порадьте дистрибутив Linux
« Відповідей #14 : 2012-10-28 13:03:26 »
порада про декілька дистрів гарна - але форум для того і є щоб пропонувати..... для початку убунти достатньо: тому що вона легко встановлюється і легко сприймається для користувачів "віндовс"..... ми б змогли більш чітко сформулювати свої рекомендації, якщо б знали відповідь на питання: ЧОМУ саме Ви збираєтеся переходити з Віндовс на Лінукс?

якщо ізза платності ліцензій і основна потреба легко перескочити з віндовс на лінукс (як для Вас так і для співробітників) з "коробки" (тобто встановив і полетів) - то Ubuntu,
якщо розширити свій власний кругозір за допомогою графічних помічників потицяти різні цікаві опції - то http://fedoraproject.org/,
якщо стати лінукс маніяком - то http://www.slackware.com/
якщо з десктоп-не-віндовс це перший крок до серверів - то навіть http://www.freebsd.org/

P.S. на фірмі 8 компів, 4 принтери, Веб-сервер з СУБД, 1С-Прєпріятіє (з під лінуксу через термінальний серв) - всі убунти (ізні дистрибутиви - кому що важливо - наприклад диспетчеру з бухом і менеджером - швидкість і простота - Лубунта, директору спецеффекти - Кубунта, мені - щось середнє - Убунта (гном), сервер - Убунту-сервер) І ЛШЕ один Віндовс - ізза "налоговой" - OPZ потребує ліцензію віндовс - бо потребує ІнтернетЕксплорер.... АЛЕ Виришувати звістно Вам ))) тому може не витраайе час на перебір різних версій/збірок - най це роблять адміни - нам за це гроші платять - а займайтеся своєю роботою )))
Цяй + мп3 + код = хоросьо )))