Автор Гілка: LinuxMoto  (Прочитано 15495 раз)

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
LinuxMoto
« : 2007-12-08 10:41:53 »
Знаю точно, дехто з учасників користується Лінукс-смартфонами, зокрема від Моторола. Хочу почути відгуки про їх функціональність, глюки, можливості, локалізацію і т. д. Бо те що я знайшов в інеті - просто ориси з характеристиками як до будь якого іншого телефона. Може є такі апарати від інших виробників.
Просто хочу собі придбати. бажано щоб це можна було зробити в Києві. Симбіан не хочу, офтопік-мобайл - доведеться брати якщо не підійде Лінукс.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Praporshic

  • Гість
Re: LinuxMoto
« Відповідей #1 : 2007-12-09 17:11:46 »
Доки до неї не застосувати напильника, у вигляді доробленої ентузіастами прошивки, то Linux там побачити важко. В іншому - цілком задоволений. Але більше подібних девайсів з Linux в Україні офіційно не продають. Nokia N800 не має GSM/CDMA модулю - воно не телефон.

TuxRoot

  • Гість
Re: LinuxMoto
« Відповідей #2 : 2007-12-09 19:39:32 »
А щодо встановлення його на моб. телефон, а саме це в більшості смарти? це реально? чи це потребує пітримки збоку виробника? або взагалі для того  потрібно лиш перешивання ядра в телефоні?

Praporshic

  • Гість
Re: LinuxMoto
« Відповідей #3 : 2007-12-09 19:50:17 »
Я маю на увазі пристрої, що з самого початку йдуть на Linux. Власне, саме смартами вони і є. Ось тільки в Україну поставляють лише Motorola A1200e, та Nokia N800 але воно не телефон а КПК. Перешивати моторку треба щоб отримати можливість простого встановлення "рідних", а не JavaME, програм.

TuxRoot

  • Гість
Re: LinuxMoto
« Відповідей #4 : 2007-12-09 20:23:48 »
Ну це зрозуміло, а от чи є можливість їх встановлення без офіційності? Наприклад я маю смартафон і хочу туди впихнути Лінукс, а там стоїть якись Віндовс мобіле або Самбіан. Чи взагалі такий лінукс є(спеціалізований) і які є, якщо так? Бо я десь шаривши по інтернету бачив встановлену лінуху на звичайному Sony Ericsson W810i(який не являється сматафоном).

Praporshic

  • Гість
Re: LinuxMoto
« Відповідей #5 : 2007-12-09 20:39:05 »
Можете спробувати встановити туди щось на зразок GPE, але про дзвінки тоді, мабуть, доведеться забути ::)

TuxRoot

  • Гість
Re: LinuxMoto
« Відповідей #6 : 2007-12-09 21:30:36 »
Так мене ж яскраво цікавить саме зі звінками, хоча не маю смартфона, але цікавить подібна річ, бо самі розумієте в мобільні телефони ставити Вікна це взагалі неподобтство. А щодо КПК то там і так ясно що є і той самий вами вище зазначений GPE. Ну все ж порившись в інтернеті найшов то відео на YouTube. Як на мене то досить наївно, але консолька на смарти інколи потрібна річ.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3764
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: LinuxMoto
« Відповідей #7 : 2007-12-10 14:41:39 »
Можете спробувати встановити туди щось на зразок GPE, але про дзвінки тоді, мабуть, доведеться забути ::)
Ну чому, кажуть що GPE вже може обслуговувати дзвінки, див. http://dev.jerryweb.org/mkphone . Я ще не пробував збирати GPE (точніше видається якась помилка пов’язана з мережою, з якою я ще не розібрався), тому не можу сказати точно.

[Fedora Linux]

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: LinuxMoto
« Відповідей #8 : 2007-12-10 19:11:54 »
Задав запитання, люди взялися відповідати...
Просвітіть мене, нещасного, що таке GPE. І, я так зрозумів, якщо попрацювати над цим Мотором напильником то отримаємо можливість встановлення, а ще краще компіляції тарболів?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3764
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: LinuxMoto
« Відповідей #9 : 2007-12-11 19:30:54 »
Цитата
Просвітіть мене, нещасного, що таке GPE
GPE - це середовище для PDA. Є порт для мобілок GPE Phone Edition - G(PE)2.

Цитата
І, я так зрозумів, якщо попрацювати над цим Мотором напильником то отримаємо можливість встановлення, а ще краще компіляції тарболів?

Так, після перепрошивки така можливість є.

Але компілювати краще на робочій станції - вона має більше пам’яті і значно швидша (на моїй мобілці робота з флешкою жахливо повільна). Компілюванням програм під мобілку займається mkezx. Але в мене воно не працює, можливо тому що воно заточене під dpkg/apt а в мене rpm/yum. :-/
[Fedora Linux]

Відсутній Абрамчук Вадим

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 225
  • Карма: +0/-0
  • Графоман LOU третього (четвертого?) пришестя
Re: LinuxMoto
« Відповідей #10 : 2007-12-11 21:21:54 »
До речі, про моторолки. У когось є SDK або хоч щось на нього схоже? Я вже третый день кулупаю Motorola Z6. FTP, SSH сервера скоміплював, а от QT - фіга  :'(. Яке там QT? Чи можливо якось використати хедери від QT-Embed?
Debian GNU/Linux lenny/sid
MontaVista Linux (Motorola ROKR Z6). Міняю на A1200.

Praporshic

  • Гість
Re: LinuxMoto
« Відповідей #11 : 2007-12-11 22:34:41 »
Відсутність нормального SDK - головний недолік рішення від Motorola. Якщо маєте бажання та можливість - пошукайте його у MontaVista.

Відсутній Абрамчук Вадим

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 225
  • Карма: +0/-0
  • Графоман LOU третього (четвертого?) пришестя
Re: LinuxMoto
« Відповідей #12 : 2007-12-12 02:31:09 »
Хех, нормальне... Мені хоча б vi, nano та sshd збілдити, більше не хочу :-/
Debian GNU/Linux lenny/sid
MontaVista Linux (Motorola ROKR Z6). Міняю на A1200.

Praporshic

  • Гість
Re: LinuxMoto
« Відповідей #13 : 2007-12-12 11:36:38 »
sshd вже є готовий, а от що стосується vi та nano - сам шукаю...

Відсутній Абрамчук Вадим

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 225
  • Карма: +0/-0
  • Графоман LOU третього (четвертого?) пришестя
Re: LinuxMoto
« Відповідей #14 : 2007-12-12 13:37:36 »
sshd вже є готовий, а от що стосується vi та nano - сам шукаю...
nano я збілдив за допомогою toolchain з emdebian (для мене це arm-linux-gnueabi, для A1200 мабуть що arm-linux), правда, з ncurses проблема, тре налаштовувати build environment...
Хоча я зробив простіше - скомпілював bftpd (для А1200 знову-таки компілюйте самі), конфіг є у архіві з бінарником для Z6 тут: http://forum.motofan.ru/index.php?showtopic=132591
Вуаля - маємо доступ по FTP, а там вже ґномом або кедами можна правити.

До речі, usbnet у Вас нормально працює? А то у мене не хоче :'(. Думаю писати скрипт який буде піднімати інтерфейс зі сторони телефону.
« Змінено: 2007-12-12 13:38:13 від Abram »
Debian GNU/Linux lenny/sid
MontaVista Linux (Motorola ROKR Z6). Міняю на A1200.