Автор Гілка: Лінукс на ноутбуках ?!  (Прочитано 8590 раз)

Відсутній Dimitryus

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 51
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #30 : 2008-12-15 02:43:16 »
Ну, я хотів саме дізнатись, як наприклад перевірити наявність встановленого драйвера ? Чи як правильно встановлювати драйвери ... особливо коли їх треба збирати з "тар.зіп". Просто тут є деякі проблеми. Я поставив драйвер графічний, з консолі, а в графічному режимі, при перевірці встановлених драйверів його не показує. =( А як перевірити з консолі, що там стоїть я незнаю. =(

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #31 : 2008-12-15 08:46:08 »
Ну, я хотів саме дізнатись, як наприклад перевірити наявність встановленого драйвера?
Драйвери до якого саме пристрою (виробник, модель)?
Чи як правильно встановлювати драйвери ... особливо коли їх треба збирати з "тар.зіп".
В драйверах, що розповсюджуються таким чином, як правило, є файл README або INSTALL, в якому написано щось на кшталт:
./configure
make
make install
Ну і коментарі до цього всього.
Я поставив драйвер графічний, з консолі, а в графічному режимі, при перевірці встановлених драйверів його не показує. =( А як перевірити з консолі, що там стоїть я незнаю. =(
Ще потрібно зауважити, що драйвери (тим більше на графіку) працюють у вигляді модулів ядра. Наприклад, для відео від NVIDIA після встановлення за допомогою nvidia-*.run можете скомандувати lsmod | grep nvidia, якщо воно щось виведе у відповідь - значить модуль ядра завантажений.
Ще один нюанс - графічний драйвер має бути вказаний у /etc/X11/xorg.conf. Той-же nvidia-*.run робить це сам, попередньо вас про це спитавши. Для АТІ це робиться окремою командою aticonfig.
P.S.
Назви модулів ядра для ATI - вільні - ati, radeon, rage128. Фірмовий - fglrx. NVIDIA: вільний - nv, фірмовий - nvidia. Intel - не знаю, SIS фірмових взагалі не має.
« Змінено: 2008-12-15 08:51:07 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Dimitryus

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 51
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #32 : 2008-12-15 15:05:30 »
Ну, я хотів саме дізнатись, як наприклад перевірити наявність встановленого драйвера?
Драйвери до якого саме пристрою (виробник, модель)?
Чи як правильно встановлювати драйвери ... особливо коли їх треба збирати з "тар.зіп".
В драйверах, що розповсюджуються таким чином, як правило, є файл README або INSTALL, в якому написано щось на кшталт:
./configure
make
make install
Ну і коментарі до цього всього.
Я поставив драйвер графічний, з консолі, а в графічному режимі, при перевірці встановлених драйверів його не показує. =( А як перевірити з консолі, що там стоїть я незнаю. =(
Ще потрібно зауважити, що драйвери (тим більше на графіку) працюють у вигляді модулів ядра. Наприклад, для відео від NVIDIA після встановлення за допомогою nvidia-*.run можете скомандувати lsmod | grep nvidia, якщо воно щось виведе у відповідь - значить модуль ядра завантажений.
Ще один нюанс - графічний драйвер має бути вказаний у /etc/X11/xorg.conf. Той-же nvidia-*.run робить це сам, попередньо вас про це спитавши. Для АТІ це робиться окремою командою aticonfig.
P.S.
Назви модулів ядра для ATI - вільні - ati, radeon, rage128. Фірмовий - fglrx. NVIDIA: вільний - nv, фірмовий - nvidia. Intel - не знаю, SIS фірмових взагалі не має.
О, дуже дякую ! Ось це я й хотів дізнатись (ствердитись в свому розумінні). В мене саме "НВідіа". Будуть ще питання, писатиму ... а так поки розбиратимусь.
Але от наприклад, якою командою можна взнати, чи в якому файлі, про інші драйвери інших пристороїв ? Просто в "ВІндовсі" можна було передивитись всі присторої і дравери до них. Встановлені вони чи ні. А як тут це зробити ?

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #33 : 2008-12-15 15:45:17 »
Які саме пристрої? Звук? alsaconf. Всі завантажені модулі ядра дивимося командою lsmod. Кажіть конкретно пристрій, бо універсального рецепту немає. (Хоча, в Мандріві по-моєму є централізована панель керування, де все є. Що у вас за дистр?)
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Dimitryus

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 51
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #34 : 2008-12-15 16:10:47 »
В мене якраз Mandriva була. Є там така панель, але вона мені сильно не допомагає. Краще б я якусь літературу прочитав, про налаштування "жиліза". Хочу дізнатись, чи стоїть у мене дравер на звукову карту, відеокарту, веб-камеру, мікрофон, материнської плати.
Будь ласка, якща можете, дайте інформацію (чи "талмудик" якись).
Зараз стоїть OpenSUSE.
« Змінено: 2008-12-15 16:12:16 від Dimitryus »

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1926
  • Карма: +4/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #35 : 2008-12-15 16:57:41 »
в Мандріві є drakconf, запускаєте і йдете у розділ заліза, там має бути перелік пристроїв і для кожного вказано драйвер
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Dimitryus

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 51
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #36 : 2008-12-15 17:06:11 »
А в OpenSUSE ?

Praporshic

  • Гість
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #37 : 2008-12-15 17:18:42 »
А в OpenSUSE ?
Достеменно не пам’ятаю як воно зветься, але у YaST у відповіному розділі є уся потрібна інформація.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3630
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #38 : 2008-12-15 19:27:50 »
В мене якраз Mandriva була. Є там така панель, але вона мені сильно не допомагає. Краще б я якусь літературу прочитав, про налаштування "жиліза". Хочу дізнатись, чи стоїть у мене дравер на звукову карту, відеокарту, веб-камеру, мікрофон, материнської плати.
Будь ласка, якща можете, дайте інформацію (чи "талмудик" якись).
Зараз стоїть OpenSUSE.
Вам хочеться чогось дивного. Втім для бажаючих дивного: натисніть Alt+F2, наберіть kinfocenter, насолоджуйтесь (для повноти вражень можна натиснути F1).

P.S. Не розумію, що не сподобалося у Центрі керування Mandriva (знімок додається)? Втім, на смак всі фломастери різні.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1926
  • Карма: +4/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #39 : 2008-12-15 19:57:08 »
P.S. Не розумію, що не сподобалося у Центрі керування Mandriva (знімок додається)? Втім, на смак всі фломастери різні.
Off-topic:
щось у знімку параметри об’єкта не зовсім зрозумілі, ну в model можна "Наоми Кемпбелл" поставити, ну position_fix — це дуже гут, а от де "hair_color", "eye_size" i  "pantihose style"? ;)
Fedora 35 (x86-64)