Автор Гілка: Лінукс на ноутбуках ?!  (Прочитано 8589 раз)

Відсутній fermer

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Хочу придбати ноутбук класа Р2 з CD-rom & модемом і працювати під Лінукс. Чи будь-яку модель можна купувати?
Бажаєш змінити світ? Христос каже:
 "Почни з себе. Це реально. Я можу навчити...".

Відсутній iip))

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 277
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач KDE, openSUSE...
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #1 : 2005-03-06 03:29:26 »
Якщо ви уподобали Лінукс від певного виробника, то запишіть собі LiveCD (напр., Knoppix або SuSE, ...) на компакт-диск і спробуйте запустити лептоп з нього. Подивіться чи все буде розпізнано. На швидкість не звертайте великої уваги, бо з жорсткого диска працюватиме швидше. Але рекомендується мати не менше 128 МБ для більш-менш прийнятної роботи в графічному режимі.
"You should not be satisfied with being a victim, nor with being a survivor. You should aim to be a conqueror." "Now, go do the right thing!" Dr. Laura

Відсутній Андрій Головинський

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #2 : 2005-03-06 10:15:06 »
А модеми їхні підтримуються?
Never argue with idiots. They just drag you down to their level, and then beat you with experience

Відсутній Ivan Daniluk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 30
  • Карма: +0/-0
  • software engineer
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #3 : 2005-03-06 20:50:12 »
Повинно працювати. Спробуй пошукати в Гуглі таким чином: "'модель ноутбука' linux" - як правило багато стрінок існують, що так і називаються "Linux на такій-то моделі ноута".
А що за ноут? Якщо IBM Thinpad - можеш брати сміливо, IBM краще за всіх дружить з Linux'ом.  ;)
« Змінено: 2005-03-06 20:52:01 від divan »
This is like TV. I don't like TV.

Відсутній YuroN

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #4 : 2005-03-09 14:47:08 »
Вітаю народ..
У мене машина (Ноутбук) Compaq armada 1750
proc: p2 333Mhz
ram: 64
hdd: 6400 MB
video: ati 3d rage 4mb
sound:  ESS 1869
cdrom: є
fdd: є

Ось така проблема:

Стояла маздайка win98 все було ок. В швидкому побачив як на лiинуксах як працює MP4, Divx фільми причому на 233ммх без
гальм!!! Ну що ж вирішив собі поставити лiнукс:  і тут - опа, звуковуху не хоче визначати. Це було
на mandrake 10.0 (Причому інсталювався одного тільки диска, а не з 3-х, що мультимедіа не встановив!!) На ос KNOPPIX
v 3.3 - теж не визначив...  

Лазив в інтернеті, тобто зайшов на їх сайт
 
http://h18007.www1.hp.com/support/files/Armada/us/family/model/1095.html
А там тільки драйвера для маздаек  
« Змінено: 2005-03-10 17:59:37 від YuroN »

Сергій Кудрик

  • Гість
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #5 : 2005-03-09 20:01:17 »
PC card модеми повинні працювати без проблем
 (у переважній більшості).

Щодо програвання відео  (MPEG-2/4) на слабій машині - раджу
власноруч зібрати xine чи mplayer з оптимізацією коду (-march=pentium-mmx, -O3).

Для перегляду відео на машині з малим обсягом пам'яті
необов'язково мати X11 (XFree чи X,org) - можна переглядати
відео через кадровий буфер (framebuffer) відеокарти:

 fbxine (з пакунку xine-ui)
 df_xine (з пакунку directfb-extra ; остання версія - 0.9.22)

 або

 mplayer -vo fbdev
 mplayer -vo directfb  
 mplayer -vo vesa
 
 Щодо налаштування звукової плати - сучасні Linux використовують
 драйвери для звукових плат з проекту ALSA. Драйвер ALSA для
 конкретної  звукової плати можна підібрати з утилітою alsaconf.

 Успіхів!


Відсутній YuroN

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #6 : 2005-03-11 01:25:24 »
Сергій Кудрик
Дуже дякую за  помiч, звук чути!
Тепер буду встановлювати  mplayer.

Відсутній sirco

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #7 : 2005-03-16 22:58:20 »
А модеми їхні підтримуються?
З вбудованими модемами будуть проблеми - так як правило  це win-modem-и або друга назва soft-modem - десь в інтернеті  пробували прикручувати  але це  досить  проблематично....
Так що краще  поставити pcмci або зовнішній через RS232

З дуру взяв собі  лазерку  Cannon LBP1120   виявилось що це win-printer
але  найшов драйвер  - тепер   друкує  але проблеми деякі лишилися ....
так що  оборежно з win пристроями ....


Відсутній fermer

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #8 : 2005-05-18 03:48:03 »
Вітаю всіх!
Дякую за поради-маю Toshiba Portege3110ct (P2-300 196 RAM 38gbHDD LAN100mbit) без флопіка :( Завантажувати систему може лише з FD,HDD,LAN. Від ВінХР залишився NTloader, встановлена
Він98. Вінди непогано начебто(як для Вінди :) працюють, а кноппікс іноді висне:( Читав, шо треба вимкнути в БіОСі "PNP OS", але де це в мене?
Це дефаулт. Шось треба міняти? Підкажіть, будь ласка.
CONFIGURATION
Device Config. = "All Devices" ("Setup by OS")

PC CARD
Controller Mode  = "Auto-Selected" ("PCIC Compatible" , "CardBus/16bit")

PERIPHERIAL
Pointing Devices = "Auto-Selected" ("Simultaneous")
USB Legacy Emulation = "Disabled" ("Enabled")

BATTERY SAVE OPTION
CPU Sleep Mode = "Enabled" ("Disabled")
Display Auto Off = "30Min." ("Off" - 30Min.)
HDD Auto Off = "30Min." (1 - 30Min.)

і ше: Висне інсталяха (вже десь наприкінці) 10-го Мандрейка.Може, це БіОС, а може, шо я Loadlin ом ядро завантажую без якихось параметрів - розробники це ж не передбачали.
 Хтось знае, як коректно запустити інсталляху БЕЗ можливості завантажити систему з ФЛОПА або СД?
Намагатимусь ше взяти перші 512 байт із СД#1 з допомогою dd і завантажити цей файлік NTldr ом.
 Дякую наперед.
Бажаєш змінити світ? Христос каже:
 "Почни з себе. Це реально. Я можу навчити...".

Відсутній Thupriy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #9 : 2005-07-27 22:25:53 »
А модеми їхні підтримуються?
Я зараз багато бачу в продажу ноутбуків з вже встановленим ASP, і кажуть, що модеми роблять нормально.


Praporshic

  • Гість
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #10 : 2005-07-29 01:41:22 »
Нещодавно побачив в "Ума Палаті" ноутбуки Alter Ego українського виробництва (ТОВ з ІІ "CHIP", тобто їх власного) на яких було встановлено АСП 10, до речі за досить пристойний ноут просять ціну набагато гіршого за можливостями гнусмасу (самсунгу). Хоча у 1-у (Ctrl+Alt+F1) консоль гнало багато непотрібу про тачпад....

werwolf(Guest)

  • Гість
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #11 : 2006-01-31 00:13:53 »
Проблема такого плану... Є ноутбук, на ньому встановлений АЛЬТ мастер... все добре, але одна проблема... закріваючи кришку компютера, хотілося б, щоб він переходив у чекаючий режим (Відключався б дисплей, зупинялися б диски, а залишались би працювати тільки як зазвичай память, та біос...) Коли стояв Мандрейк 10, все було в цьому плані добре, а от в інших стосунках він ну заннадто корявий... Хто підскаже де я як можна налаштувати цю проблему??? Буду дуже вдячний!

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #12 : 2006-02-02 12:30:46 »
пропозиція до модераторів - може варто зробити окрему гілку для ноутбуків? бо я на своєму трохи помучився і граблів там багато і вони специфічні. До речі теж запитання - хтось жпрс під`єднував через bluetooth? Я встановив собі bluetoothd, він чудово бачить телефон, але де прописати що комп має використовувати телефон як модем?

Відсутній bombus

  • Новачок
  • *
  • дописів: 46
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #13 : 2008-10-11 01:26:49 »
Доброго дня\ночі усім! В мене є декілька питань до шановного панства. Придбав собі нещодавно ноут Acer TravelMate 5320 (на всяк випадок його складові: Intel Celeron 550 2.00 Ghz\Video on board Intel X3100\1Gb DDR2\120 GB HDD SATA), встановлена ОС роду Microsoft, а саме Vista. Так ось, воно мені так осточортіло, що хочу перейти на GNU\Linux. Але є багато "але" :-/ Перепробував багацько версій Лінуса, і майже з кожнім виникали такі проблеми, як:
1. у більшості версій немає драйверів під мою відеокарту  :'(
2. при спробі подивитися фільми чи прослухати музику не знаходяться потрібні драйвери (наприклад Ubuntu 8.04, Fedore 8, Open SUSe 11.3, Mandriva 2008\2007 PowerPack, ASP Linux 12 Carbon) :'( :'( :'(
3. Не працює Beryl
4. Не підключаєтся до інтернету (в мене локалка по району 1Гігабіт, через неї йде інтернет), хотя локалка працює і всі настройки внесені вірно
Допоможіть будь-ласка в вирішенні цих проблем?  ::)
P.S. В мене є одна версія Live CD DreamLinux 3.2 В ньому можна слухати музику, дивитися фільми і навіть Beryl працює на максимумі. Одним словом "все літає" :D Але в ньому є свої негаразди: не має можливості встановити Лінукс як другу ОС (я ще новачок, і тому встановлюю Лінукс разом з Віндовс :-/) і не можу з орієнтуватись де потрібно вводити налаштування для локалки, хоч з іншими версіями проблем не було ::)

Відсутній nickat

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 587
  • Карма: +0/-0
  • Debian user
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #14 : 2008-10-11 03:03:53 »
Для початку визначся з дистрибутивом.  Я би зупинився на Ubuntu.

Цитата
1. у більшості версій немає драйверів під мою відеокарту  :'(
Твоя картка підтримується.  Але для початку відредагуй в /etc/X11/xorg.conf у Section "Device" рядок зі словом "Driver".  Він повинен виглядати так:
Driver          "vesa"

У Section "Screen"
DefaultDepth    16

Перезавантажся.

Потім в Ubuntu можна спробувати встановити пакет xserver-xorg-video-intel
sudo aptitude xserver-xorg-video-intel
Рядок в /etc/X11/xorg.conf замінити на
Driver          "intel"
DefaultDepth    24

Якщо не допоможе, треба буде встановити драйвер з цього сайту.  

Цитата
2. при спробі подивитися фільми чи прослухати музику не знаходяться потрібні драйвери (наприклад Ubuntu 8.04, Fedore 8, Open SUSe 11.3, Mandriva 2008\2007 PowerPack, ASP Linux 12 Carbon) :'( :'( :'(
В Ubuntu треба встановити пакет ubuntu-restricted-extras
sudo aptitude ubuntu-restricted-extras

Цитата
3. Не працює Beryl
Це пов'язано з п. 1.

Цитата
4. Не підключаєтся до інтернету (в мене локалка по району 1Гігабіт, через неї йде інтернет), хотя локалка працює і всі настройки внесені вірно
Що каже
sudo ifconfig -a

До речі, краще було би почати нову тему -- старі гілки, як правило, ніхто не переглядає, та і взагалі так робиться: нове питання - нова гілка.  Я натрапив на твій пост випадково.
Best regards,
nickat