Автор Гілка: Linux VS Windows  (Прочитано 9090 раз)

Відсутній fallen

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Linux VS Windows
« : 2004-06-27 17:50:19 »
Привіт всім.
Я хотів би поцікавитися: чому так багато людей, причому з кожним днем все більше, надає перевагу Linux перед Windows ?
Чому всим так подобається ця операційна система ?
Чи дозволяє вона вам  розв'язувати всі ті задачі які ви робили на своєму ПК перед знайомством і переходом на Linux  ?

Дякую за увагу.

Відсутній MoD

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 161
  • Карма: +0/-0
Re: Linux VS Windows
« Відповідей #1 : 2004-06-28 01:37:06 »
Ну, тут все просто шановний. Як кажуть, Лінукс також "user-friendly" операційна система, от тільки друзів вона обирає сама. Окрім того, що ця ОСь є більш надійною і розумною, вона приваблює своєю ідеологією - видкритістю і свободую, чого у Window$і дуже бракує. Кожен може побачити вихідні коди Лінукса і зробити з ними все, що забажає і так з більшістю софта під нього. Тут все під контролем користувача, а не доброго дядьки десь далеко закордоном. От спробуй налаштувати Віндоус так, як Лінукс. Якщо таки вийде, то можна буде занести цю подію у "Книгу Рекордів". Більшість користувачів Лінуксу, вже рідко повертаються назад до Вінди, бо він сильно затягує. За рік роботи з Лінуксом, я стільки з'ясував для себе, і дотого ж не тільки про цю систему, а й про програмування, про іншу філософію нарешті. Це справді вільна система, де кожен має права, а основне право, що дає Лінукс - право вибору. З Віндоуз ти не можеш навіть вибрати пакети, що встановлюються на твою машину, як наприклад Internet Explorer та багато інших. А щодо останнього питання, то тут відповідь однозначна - ТАК і навіть більше. Взяти наприклад OpenOffice.org - все, що можна зробити в M$ Office'і можна зробити і тут. Так наприклад, у дистрибутиві SuSE (яким я користуюся) близько 2500 програм дотого ж безкоштовних і відкритих. А хто може похвастатися таким набором під Віндоуз, при цьому легальних, ліцензійних програм. Для цього треба бути мілліонером. І ще раз щодо філософії, дуже рекомендую прочитати "Just For Fun" ("Просто для задоволення") того самого Лінуса Торвальдса, цю книгу неважко знайти в Інтернеті, українською не зустрічав, але бачив гарний переклад російською, та краще за все в оригіналі:). А також на додачу зайти на сайт http://www.gnu.org в розділ "philosophy" ("філософія"), там багато цікавого теж багатьма мовами, особливо рекомендую "Right To Read"("Право читати"). Сподіваюся, що хоч якоюсь мірою відповів на ці питання.

Відсутній fallen

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Linux VS Windows
« Відповідей #2 : 2004-06-28 10:48:08 »
Все це дуже красиво і класно звучить. А книгу "Для задоволення" я читав і вона мені ДУЖЕ сподобадася.
Але чи не здається вам, Шановне товариство, що з часом Linux, може стати повністю платним, що великі боси крутих компаній більше не захочуть дотримуватися GPL ліцензії ? Яскравим прикладом цьому є компанія RedHat Inc., яка як на мене забуває про тих людей які зробили їй ім'я, і повільно, але впевнено рухається в сторону комерційних ОС і ПЗ.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Linux VS Windows
« Відповідей #3 : 2004-06-28 10:53:19 »
А Вам потрібна указка великих компаній? То їхні статеві, перепрошую, проблеми, що вони порушують закон про авторські права. Продовжуйте писати під GPL.

До речі, вільний != безкоштовний. Проходили таке питання? Може бути повністю платний продукт. Єдине -- якщо я його придбав, то маю право роздавати. Або й не роздавати. Читайте GPL-FAQ.

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Linux VS Windows
« Відповідей #4 : 2004-06-28 12:05:55 »
Але чи не здається вам, Шановне товариство, що з часом Linux, може стати повністю платним, що великі боси крутих компаній більше не захочуть дотримуватися GPL ліцензії ?

Тоді ці великі компанії стануть Майкрософтами, а дрібні - великими, як був редхет чи є мандрейк і інші. Чого боятися? Відкритий код нікуди не дінеться. Швидше може статися навпаки. Подивіться на інтербейс - фаєрбірд. Останній ніби вже й кращий, тільки не надає підтримки і супроводу.

Відсутній MoD

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 161
  • Карма: +0/-0
Re: Linux VS Windows
« Відповідей #5 : 2004-06-28 12:17:27 »
Доречі вже декілька місяців веду полеміку з одним моїм другом, що вважає, що таки так, Лінукс коли-небудь стане платним і відійде від своєї оригінальної ідеї свободи. За цей час я дійшов висновку, що це неможливо без втручання державних огранів (причому по всьому світові), які б просто-напросто забороняли такий софт. А я не вважаю, що це в перспективі, оскільки державні органи самі по-трохи переходять на відкритий софт, наприклад вже існує законопроект про впровадження операційної системи Лінукс в державних системах України, а в Мюнхені взагалі ведеться повний перехід на Лінукс до 2006 року. Інша справа, вже досить серйозна в Європі, патентування коду - це дійсно проблема, але я думаю, що настільки, вибачте, ідіотські закони, що будуть заважати не тільки відкритому (проти якого і націлені), а й пропрієтарному програмному забезпеченню, просто не пройдуть. Були також думки, що зі смертю Лінуса, довгих років йому життя:), помре і Лінукс, але це теж безпідставно, оскільки кількісь людей, що активно займається розробкою Лінукса іде сотнями тисяч, а ці люди також вірять у ідею вільного (не обов'язково безкоштовного) софта. І дійсно, від компаній, що займаються дистрибутивами рівно нічого не залежить, те що вони роблять Лінукс платним це дійсно їх проблеми, оскільки кожна людина може просто взяти все те, що є в цьому дистрибутиві і самостійно зібрати докупи, не вміє, чи не може - нехай платить за повний, вже готовий дистрибутив і платить вона при цоьму за роботу людей, що зробили все це для неї. Сам Лінукс, саме ядро є повністю незалежним від цих великих босів крутих компаній, воно не залежить навіть від самого Лінуса Торвальдса, залежить воно тільки від того, чи буде це потрібно людям. Доречі, з Днем Конституції вас, панове.
« Змінено: 2004-06-28 12:28:42 від MoD »

Відсутній fallen

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Linux VS Windows
« Відповідей #6 : 2004-06-28 18:39:13 »
Хотів би задати ще одне питання.
Як багато з присутніх на даному форумі використовує тільки Linux для всіх задач на своєму ПК ?


Antique

  • Гість
Re: Linux VS Windows
« Відповідей #7 : 2004-06-28 20:43:12 »
До недавнього часу використовував Віндовз і Лінукс на одномо компі.Аж доки вінчестер не згорів >:( Потім десь місяць сидів у Кнопіксі. А коли придбав тимчасово маленький вінт на 4 Гб то вирішив все таки ставити Лінукс Вона і місця менше займає і впридачу ціла купа корисного софту

dusoft

  • Гість
Re: Linux VS Windows
« Відповідей #8 : 2004-06-29 01:15:57 »
В мене вдома тільки Лінакс.

Відсутній SGh

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 258
  • Карма: +0/-0
  • Heavy Metal, Rock & Punk!!!
Re: Linux VS Windows
« Відповідей #9 : 2004-06-29 12:01:57 »
Для моїх задач я використовую тільки Лінукс, а от для задач моїх друзів, або родичів (Ну там Нід4Спід, щось показати/навчити) стоїть у мене Маздай98, але я в нього уже давно не завантажувався...

Відсутній F.U.C.K.

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Linux VS Windows
« Відповідей #10 : 2004-06-29 12:28:31 »
Я би повністю перейшов на Лінукс, але мені бракує деяких программ: по типу FineReader, Аська(яка нормально працює). Я також хочу, щоб завжди були драйвери для Відео карт безкоштовно і на них не підіймали гроші(Мандрейк 10).

Відсутній MoD

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 161
  • Карма: +0/-0
Re: Linux VS Windows
« Відповідей #11 : 2004-06-29 12:28:48 »
Сижу переважно в Лінуксі, але коли потрібно написати програму під Вінду, то тут доводиться:) Взагалі я дуже поважаю ці обидві ОСі (не дуже правда поважаю одну корпорацію, на відміну від її програмістів), тому намагаюся писати мультиплатформені програми. От недавно ще познайомився з Mono (мультиплатформений компілятор CSharp), то коли потрібно щось під .NET використовую саме його під Лінукс.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Linux VS Windows
« Відповідей #12 : 2004-06-29 12:40:27 »
Як багато з присутніх на даному форумі використовує тільки Linux для всіх задач на своєму ПК ?
Буде вірніше тут спитати -- тільки Юнікс.
В такому випадку моя відповідь ствердна - тільки Юнікси і подібні.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Linux VS Windows
« Відповідей #13 : 2004-07-13 20:39:19 »
Хм, ну поняття "Юнікси і подібні" доволі широке. Все-таки, наскільки мені відомо, НТ-лінійка віндовзів юнікс-подібна.
Читайте документацію - вона кермує.

dusoft

  • Гість
Re: Linux VS Windows
« Відповідей #14 : 2004-07-14 01:24:38 »
Що ж там подібного до юніксів???