Автор Гілка: Початок встановлення...  (Прочитано 23800 раз)

romi

  • Гість
Добрий вечір!
З чого краще встановлювати Gentoo: Knoppix, Gentoo LiveCD чи з встановленого DeepStyle?
З чого встановлювали ви?

Відсутній AntonG

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 54
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #1 : 2009-05-21 13:36:07 »
Дженті все одно, результат буде однаковий. Дивіться самі - куди вам зручніше завантажити машину зараз, те і використовуйте. Працює діпстайл - беріть його. Подобається лайв-кнопікс - завантажуйтесь з ним. Хочете лайвсіді дженти побавитись - вперед.

З зовнішньої системи ви лише починаєте - далі chroot, налаштування нової системи, перезавантаження в неї.

Додано: Особисто я ставив на EEE PC зі встановленого асусом Xandros. Задля впевненості ставив на usb-жорсткий диск, а коли переконався що це те, що я хочу - переніс на штатний SSD.
« Змінено: 2009-05-21 13:39:38 від AntonG »

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #2 : 2009-05-21 15:36:47 »
Ну добре, є в мене встановлений DeepStyle. Підскажіть, будь-ласка, що мені далі качати і звідки.
« Змінено: 2009-05-21 15:37:07 від romi »

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #3 : 2009-05-21 15:55:57 »
Я ставив з джентушного живчика. Там в комплекті також був російськомовний handsbook і всі інструменти, що в цьому handsbook використовуються.
Вам треба stage3, який розпаковується в кореневик майбутньої системи і в нього відбувається chroot. Вже в ньому налаштовується мережа, щоб система могла тягати собі пакунки, ставляться сирці ядра (чи бінарне ядро, але це не спортивно) ставиться бутлоадер (можна використовувати бутлоадер існуючої системи), компілюється ядро, образ його кидається в /boot, прописується в тому-ж бутлоадері. Якщо ви все правильно зробили - можете завантажуватися у вашу нову систему і отримати від цього задоволення. Ну а далі додаєте вам потрібні утиліти. В stage3 вже є редактор nano, можете поставити інший, midnight commander, дрова і т. д.
---------------
P.S. Звідси
---------------
P.P.S. дозвольте поцікавитися вашим linux-стажем. Просто я, на початку користування linux, також юзав складні та червоноокі дистри - Slackware 10 та Gentoo 2006.0. Це мені дало змогу отримати знання. Потім я награвся і пересів на систему попростіше і маю щастя.  ;)
« Змінено: 2009-05-21 16:39:20 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #4 : 2009-05-21 17:15:28 »
дозвольте поцікавитися вашим linux-стажем
Три місяці.
І в мене іще таке питання:
якщо в мене, наприклад, на компі немає інтернету, але є дуже близько (наприклад в сусіда), то що робити в такому випадку, качати пакунки на диск, чи така установка неможлива?
« Змінено: 2009-05-21 17:17:55 від romi »

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #5 : 2009-05-21 22:13:17 »
Можлива. В мене dial-up і я мав два DVD з пакунками, які скидав (якщо пам'ять не зраджує) в /usr/src. Тільки головне, щоб ці пакунки відповідали наявному у вас портажу.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #6 : 2009-05-22 08:07:55 »
Пакунки скидаємо до /usr/portage/distfiles

А взагалі ситуація з відсутністю інтернету вже давно описана.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #7 : 2009-05-23 18:54:08 »
Скачав я stage3. Що робити далі? Куди розпаковувати stage3-amd64-2008.0.tar.bz2 ? У кореневий каталог чи в /mnt/gentoo ?

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #8 : 2009-05-23 21:05:21 »
Вобщім, chroot видавав помилку, видавав тому, що уже не може видавати так як мене чьото переклинило і я в XFce DeepStyle'a виділив всі папочки крім mount де був /mnt/gentoo і натиснув кнопку "Видалити". І, зараз, по "неясним мені причинам"  ;) Linux не робить. Тепер я зрозумів, що встановлення з існуючої системи - це не моє.
   Скачав я install-amd64-minimal-2008.0-r1.iso. Записав на диск. Морально готуюсь до встановлення... Хочу спитати:
Якщо я встановлю "з диску" Gentoo, то існуюче Lilo і Windows на hda1 не зіб'ються? Що мені зробити для того щоб вони не збились?

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #9 : 2009-05-23 22:59:38 »
Йой, мамцю. Не зачіпайте Gentoo, бо з вашою нерозторопністю "по неясним вам причинам" кудись дінеться і Windows і все інше. Власне, ми то допоможемо, але якщо у вас пропаде реферат, якого взавтра треба терміново здавати, то відповідати не беремося.
Суть скачаного вами диску полягає в тому, що для встановлення операційної системи на комп'ютер потрібно запустити операційну систему. Яка і запускається з диска. Якщо у вас уже є працююча ОС на жорсткому диску - абсолютно однаково яким шляхом ставити. До того-ж другий метод комфортніший - можна музичку під час компіляції слухати чи ще щось  ;)
Але для того, щоб ми вам допомогли потрібно описати всі ваші дії - команди, уведені до консолі, запущені програми і т. д. Бо не працювати chroot може лише по причині невірного чи неуважного його використання.
« Змінено: 2009-05-23 23:01:08 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній AntonG

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 54
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #10 : 2009-05-24 01:18:24 »
Бо не працювати chroot може лише по причині невірного чи неуважного його використання.
Як варіант: може chroot спрацював, але stage3 був криво розпакований?
Пане, а ви підручник до дженти (handbook) читали? Ну хоча б його перші сторінки. Там же все розписано до найменших  дрібниць - всі команди є, вам лишається їх лише виконати.
От, до речі, ще одна перевага існуючої системи, крім музики - ви можете бути певні, що достукаєтесь до інтернету/підручника/ЛОУ...

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #11 : 2009-05-24 03:11:33 »
А як на предмет встановлення у віртуальній коробці як перший досвід? Досить зручно — можна в будь-який момент зупинити процес і відновити.
Off-topic:
але якщо у вас пропаде реферат, якого взавтра треба терміново здавати, то відповідати не беремося.
Якщо він-то навіть збережеться, то не факт, що він до завтра скомпілюється, тобто я б взагалі не брався відповідати. :)

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #12 : 2009-05-24 08:06:18 »
А як на предмет встановлення у віртуальній коробці як перший досвід? Досить зручно — можна в будь-який момент зупинити процес і відновити.
Я-б не рекомендував.
1 - Менша швидкодія, скомпілювати повноцінну систему займе більше часу.
2 - Малий досвід користування та знання камрада - окрім питань налаштування Gentoo долучаються питання налаштування віртуальної машини та підключення її до мережі.
Хоча, нехай і спробує - можна допускатися будь-яких помилок без шкоди для уже встановленого Windows, DeepStyle та реферату, що на взавтра здавати.  ;)
Off-topic:
але якщо у вас пропаде реферат, якого взавтра треба терміново здавати, то відповідати не беремося.
Якщо він-то навіть збережеться, то не факт, що він до завтра скомпілюється, тобто я б взагалі не брався відповідати. :)
emerge history-referat?
Бо не працювати chroot може лише по причині невірного чи неуважного його використання.
Як варіант: може chroot спрацював, але stage3 був криво розпакований?
Пане, а ви підручник до дженти (handbook) читали? Ну хоча б його перші сторінки. Там же все розписано до найменших  дрібниць - всі команди є, вам лишається їх лише виконати.
От, до речі, ще одна перевага існуючої системи, крім музики - ви можете бути певні, що достукаєтесь до інтернету/підручника/ЛОУ...
Сподіваюся, ви не мене запитуєте на предмет прочитання handsbook - читав, Gentoo успішно ставив. От тільки встиг дещо підзабути. Але дійсно - там розписано дуже детально, "действуй по уставу - получиш честь и славу робочий Gentoo + цінні знання". До того-ж є варіант російською.
Та нехай пан спершу наведе команди, які він намагався виконати.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #13 : 2009-05-24 10:03:22 »
Встановлення дженти для початківців вже описано на цьомц форумі. Не треба вигадувати велосипеда з інсталяційним диском  :) І нема чого турбуватись за реферат -- система перманентно перебуватиме в робочому стані.
« Змінено: 2009-05-24 10:04:40 від serg_ik »
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #14 : 2009-05-24 11:38:44 »
Всі реферати уже скопійовані на флешку.
Мій DeepStyle уже не працездатний по причинам, описаних мною вище.
Джентушний хендбук я почитую, з нього і дізнався про таку команду chroot.
Та нехай пан спершу наведе команди, які він намагався виконати.
emergy  :)
Хоча, нехай і спробує
Roger that
Встановлення дженти для початківців вже описано на цьомц форумі. Не треба вигадувати велосипеда з інсталяційним диском  :) І нема чого турбуватись за реферат -- система перманентно перебуватиме в робочому стані.
І взагалі, "Встановити один дистрибутив для того щоб на ньому встановлювати інший" - така філософія мені не подобається.
З варіантом установки я уже оприділився - це буде Gentoo CD.
Що по-вашому краще для встановлення Gentoo 2008.0 Minimal CD/InstallCD чи Gentoo 2008.0 LiveCD ?
« Змінено: 2009-05-24 11:50:41 від romi »