Автор Гілка: Початок встановлення...  (Прочитано 23799 раз)

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #15 : 2009-05-24 17:12:19 »
І нема чого турбуватись за реферат -- система перманентно перебуватиме в робочому стані.
Ви, пане, оптиміст.
Всі реферати уже скопійовані на флешку.
Хоч якась користь з мене - попередив.
emergy  :)
Гм. Нічим не можу допомогти, пан Лисовенко, мабуть, теж. Бо він знає emerge та paludis.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #16 : 2009-05-24 21:47:15 »
Не зачіпайте Gentoo, бо з вашою нерозторопністю "по неясним вам причинам" кудись дінеться і Windows і все інше.
Звідки ви знали, що Вінда полетить?

Скажіть будь-ласка куди мені розпаковувати stage3-amd64-2008.0.tar.bz2 ?
« Змінено: 2009-05-24 21:49:29 від romi »

Відсутній AntonG

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 54
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #17 : 2009-05-25 02:10:52 »
Сподіваюся, ви не мене запитуєте на предмет прочитання handsbook ...
Звісно, вас стосувалось лише перше речення :)

Відсутній AntonG

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 54
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #18 : 2009-05-25 02:43:19 »
І взагалі, "Встановити один дистрибутив для того щоб на ньому встановлювати інший" - така філософія мені не подобається.
І одна маленька порада для початківців: дженту краще починати ставити з вже встановленого іншого дистрибутиву (чрутитись і бавитись).
Все робиться так:
1) ставимо якийсь інший дистр наприклад, Федору
2) ...
По-перше, "іншим дистром" так само може бути й лайв-сіді, послідовність подальших дій від того не міняється.
По-друге, якби ви керувались згаданою інструкцією, зараз мали б живий діпстайл про запас.
По-третє, не подобається - не їжте. Тільки не треба повторювати те саме запитання.



Скажіть будь-ласка куди мені розпаковувати stage3-amd64-2008.0.tar.bz2 ?
Коротка відповідь (тобто, в дусі вашого запитання): куди вам більше подобається.

Розгорнута відповідь з підказками:
Скажіть, будь-ласка, до якого місця ви дочитали підручник? Варіант "читав уривками" не пропонувати - раз щось не вийшло, значить були не ті уривки.
Скажіть, будь-ласка, які дії ви виконували перед тим, як розпаковували stage3 минулого разу? Можна з посиланнями на місця, де ці дії вже описані.
Скажіть, будь-ласка, яким чином і куди ви розпаковували stage3 минулого разу?
... , що ви робили далі? (посилання не завадять)
... , з чого було зроблено висновок, що щось пішло не так? Тут дуже доречним буде уривок журнала, повідомлення про помилку тощо, які підтверджують це саме "не так".


І насамкінець цитата з підручника:
Цитата
Go to the mountpoint where you mounted your filesystem (most likely /mnt/gentoo):
Code Listing 3.1: Going to the Gentoo mountpoint# cd /mnt/gentoo
...
...download the latest Portage snapshot...

...
In the next step, we extract the Portage snapshot onto your filesystem. Make sure that you use the exact command; the last option is a capital C, not c.

Code Listing 3.4: Extracting the Portage snapshot# tar xvjf /mnt/gentoo/portage-latest.tar.bz2 -C /mnt/gentoo/usr

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #19 : 2009-05-25 11:18:30 »
З варіантом установки я уже оприділився - це буде Gentoo CD.
Що по-вашому краще для встановлення Gentoo 2008.0 Minimal CD/InstallCD чи Gentoo 2008.0 LiveCD ?
Ну ви і задовбали  :P
Який є підру кою - з тим і мучтесь. Але, якщо ви хоч почали читати джентушного хендбука -маєте знати, що Дженту - не іграшка для новачків, а інструмент для професіоналів. Тому перед тим, як стати джентушником треба хоча б півроку протримати без жодного падіння іншого дистра (заковбасити до ручки систему і відновити без переустановки її дієздатність --- падінням не вважається --- навпаки: ознака ставання професіоналоом ;) ). Ось чому я рекомендую іншого дистра --- не тому, що те саме й з лайфсіді можна, а щоб був час набратись досвіду адміністрування. Але хендбук на зубок -- найперша порада для новачків. Фрагментами його можна читати людям з досвідом, які знають які саме фрагменти шукати треба (ну не гумова ж в мене пам'ять - теж почитую іноді хендбука  ;) ).
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #20 : 2009-05-25 17:10:49 »
Скажіть, будь-ласка, до якого місця ви дочитали підручник?
Розділ "Установка Gentoo" я прочитав повністю. Але, на жаль, не все там описано достатньо детально і послідовно.
Скажіть, будь-ласка, які дії ви виконували перед тим, як розпаковували stage3 минулого разу?
Зайшов в інтернет, скачав і зберіг в /root/, а треба ще щось робити?
Скажіть, будь-ласка, яким чином і куди ви розпаковували stage3 минулого разу?
Командою tar xvjpf /root/stage3-AMD64-2008.0.tar.bz2, а потім вирізав/вставив в /gentoo
І іще на всякий випадок скопіював в /mnt/gentoo
що ви робили далі?
chroot
з чого було зроблено висновок, що щось пішло не так?
Команда chroot видавала крокозябли.
якби ви керувались згаданою інструкцією
то незнав би, що налаштування Lilo можна зберігати на розділі з Linux'ом, а можна й виділити перший розділ жорсткого диску розміром 32Мб для налаштувань Lilo і так буде краще (це я вичитав з Джентушного хендбука).
« Змінено: 2009-05-25 17:53:27 від romi »

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #21 : 2009-05-25 17:19:15 »
Ось чому я рекомендую іншого дистра
Так і зроблю, але Gentoo збираюсь встановлювати уже зараз. Варіант установки з уже встановленої системи я вибираю тому, що коли я встановлював Gentoo з Gentoo LiveCD, то під час компіляції ядра система зависала намертво. Ще я по гуглі порився і прочитав багато скарг на gentoo livecd, багато хто пише, що він глючний. І іще Gentoo LiveCD мені не подобається тим, що там нема fdisk і cfdisk (в консолі не спрацювали).
« Змінено: 2009-05-25 17:51:16 від romi »

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #22 : 2009-05-25 18:03:58 »
4) монтуєм і чрутимся
От як це зробити я і не можу зрозуміти. Підскажіть будь-ласка як.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #23 : 2009-05-25 20:42:57 »
romi, в Gentoo installation handsbook все нормально написано. Я в кінці 2006-го, мав мінімальні знання про Linux - перед цим попробував MyLinux3.1 та Slackware 10 - і то, мляво-мляво. І успішно поставив систему.
Щодо chroot.
0 - Учимо основні консольні команди.
1 - Ви робите порожній дисковий розділ, куди будете селити Gentoo. Як ви його будете робити - ваші справи. Треба 5-10ГБ, можна більше, якщо збираєтеся класти локально попередньо скачані пакунки.
2 - робимо папочку для монтування типу /mnt/gentoo
3 - Монтуємо. В Gentoo LiveCD це просто: mount /dev/hda4 /mnt/gentoo (чи на якому там пристрої ви його селите). В DeepStyle трошки важче - або пишемо в /etc/fstab, або mount -t ext3 /dev/hda4 /mnt/gentoo (не впевнений щодо другого варіанту)
4 - /mnt/gentoo - корінь вашої майбутньої системи. Туди розпаковуємо stage3.
5 - Розпаковуємо дерево портажів до /mnt/gentoo/usr.
6 - Оскільки stage3 містить основу нової системи, в т. ч. командну оболонку - туди можна чрутитися (chroot).

# mount -t proc none /mnt/gentoo/proc
# mount -o bind /dev /mnt/gentoo/dev
# chroot /mnt/gentoo /bin/bash
# env-update
>> Regenerating /etc/ld.so.cache...
# source /etc/profile
# export PS1="(chroot) $PS1"

Після правильного виконання всих цих дій ви потрапите у свою нову систему. Саме час налаштувати /etc/make.conf, встановити ядро та завантажувач - інакше вам доведеться наступного разу чрутитися знову.
7 - Якщо ви, таки, поставите Gentoo - з нашою допомогою - по матеріалам ЛОУ видам новий handsbook і роздам своїм студентам  :) Microsoft потерпить колосальні збитки. не потерпить, бо студенти і так офтоп не купують.
8 - З вас могорич за те, що я, воюючи з mod_security нашого сервера, таки опублікував ці команди у такому вигляді, щоб їх можна було копіювати і  використовувати.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #24 : 2009-05-25 21:08:46 »
То, зачекайте, DeepStyle та Gentoo на різних розділах жорсткого диску, а не на одному???
« Змінено: 2009-05-25 21:09:34 від romi »

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #25 : 2009-05-25 21:49:23 »
То, зачекайте, DeepStyle та Gentoo на різних розділах жорсткого диску, а не на одному???
[smiley=suicide.gif]
Не можна так смішити - в мене прес після спортзалу ще не відійшов. Римська лава забирає всі сили.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #26 : 2009-05-25 22:01:44 »
То, зачекайте, DeepStyle та Gentoo на різних розділах жорсткого диску, а не на одному???
Якщо не вважаєте себе суперкулц хакером - селіть на двох супернаворочений чувак може і на одному, але тоді жля запуску дженти треба грохнути діпстайла. Отже для вас треба на різних.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #27 : 2009-05-25 23:04:08 »
треба грохнути діпстайла
Я це й хочу зробити.
« Змінено: 2009-05-25 23:04:15 від romi »

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #28 : 2009-05-26 08:00:52 »
треба грохнути діпстайла
Я це й хочу зробити.
Ну, так спочатку грохніть його - щоб на розділі було чисто, потім грузіться з наявного диску і працюйте. Власне, грохнути можна засобами, що є на диску.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній jamapag

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 56
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo more than a penguin...
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #29 : 2009-05-26 11:08:07 »
Ось чому я рекомендую іншого дистра
Так і зроблю, але Gentoo збираюсь встановлювати уже зараз. Варіант установки з уже встановленої системи я вибираю тому, що коли я встановлював Gentoo з Gentoo LiveCD, то під час компіляції ядра система зависала намертво. Ще я по гуглі порився і прочитав багато скарг на gentoo livecd, багато хто пише, що він глючний. І іще Gentoo LiveCD мені не подобається тим, що там нема fdisk і cfdisk (в консолі не спрацювали).

а sudo fdisk не пробували?