Автор Гілка: Початок встановлення...  (Прочитано 23802 раз)

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #30 : 2009-05-26 11:23:32 »
Ромі судоера додав? Коли це він встиг?
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #31 : 2009-05-27 19:46:10 »
romi, в Gentoo installation handsbook все нормально написано. Я в кінці 2006-го, мав мінімальні знання про Linux - перед цим попробував MyLinux3.1 та Slackware 10 - і то, мляво-мляво. І успішно поставив систему.
Щодо chroot.
0 - Учимо основні консольні команди.
1 - Ви робите порожній дисковий розділ, куди будете селити Gentoo. Як ви його будете робити - ваші справи. Треба 5-10ГБ, можна більше, якщо збираєтеся класти локально попередньо скачані пакунки.
2 - робимо папочку для монтування типу /mnt/gentoo
3 - Монтуємо. В Gentoo LiveCD це просто: mount /dev/hda4 /mnt/gentoo (чи на якому там пристрої ви його селите). В DeepStyle трошки важче - або пишемо в /etc/fstab, або mount -t ext3 /dev/hda4 /mnt/gentoo (не впевнений щодо другого варіанту)
4 - /mnt/gentoo - корінь вашої майбутньої системи. Туди розпаковуємо stage3.
5 - Розпаковуємо дерево портажів до /mnt/gentoo/usr.
6 - Оскільки stage3 містить основу нової системи, в т. ч. командну оболонку - туди можна чрутитися (chroot).

# mount -t proc none /mnt/gentoo/proc
# mount -o bind /dev /mnt/gentoo/dev
# chroot /mnt/gentoo /bin/bash
# env-update
>> Regenerating /etc/ld.so.cache...
# source /etc/profile
# export PS1="(chroot) $PS1"

Після правильного виконання всих цих дій ви потрапите у свою нову систему. Саме час налаштувати /etc/make.conf, встановити ядро та завантажувач - інакше вам доведеться наступного разу чрутитися знову.
7 - Якщо ви, таки, поставите Gentoo - з нашою допомогою - по матеріалам ЛОУ видам новий handsbook і роздам своїм студентам  :) Microsoft потерпить колосальні збитки. не потерпить, бо студенти і так офтоп не купують.
8 - З вас могорич за те, що я, воюючи з mod_security нашого сервера, таки опублікував ці команди у такому вигляді, щоб їх можна було копіювати і  використовувати.
По-вашому я нуб?

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #32 : 2009-05-27 21:59:06 »
Так. Аргументація потрібна? Як варіант - ви троль, що емулює нуба.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #33 : 2009-05-29 18:48:25 »
Так. Аргументація потрібна? Як варіант - ви троль, що емулює нуба.
Та наче звичайний нуб, тільки занадто амбіційний і вперто не хоче читати.
Може переросте і порозумнішає ;)
« Змінено: 2009-05-29 18:48:39 від serg_ik »
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #34 : 2009-06-04 20:20:07 »
Я все-таки встановив Gentoo. Правда тільки з genkernrel. Після ручної настройки ядра Gentoo стає непрацездатним.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #35 : 2009-06-04 20:30:07 »
Тоді вас є хоч з чимось привітати :)
Тренуйтесь
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #36 : 2009-06-04 20:37:23 »
Тоді вас є хоч з чимось привітати :)
Тренуйтесь
Уже нема на чому тренуватись, бо я прочитав це
Та наче звичайний нуб, тільки занадто амбіційний і вперто не хоче читати.
Може переросте і порозумнішає ;)
і почав багато читати.
І вичитав в інтернеті, що через декілька років Linux'ом майже ніхто користуватись не буде і всі перейдуть на мікроядерні операційні системи. Так що в мене зараз на порядку денному встановлення Debian GNU/Hurd. Але це вже зовсім інша історія...

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #37 : 2009-06-05 12:42:54 »
І вичитав в інтернеті, що через декілька років Linux'ом майже ніхто користуватись не буде і всі перейдуть на мікроядерні операційні системи.  
1) а вам не начхати, яке саме ядро (POSIX-сумісне) буде керувати вашою системою? З боку користувача то майже не помітно.
2)Дайте сюди пруфлінку, щоб не здавалось, ніби ви це прочитали на паркані баби Параски.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #38 : 2009-06-05 14:21:48 »
1) а вам не начхати, яке саме ядро (POSIX-сумісне) буде керувати вашою системою? З боку користувача то майже не помітно.
З боку користувача-джентушника це дуже помітно.
2)Дайте сюди пруфлінку, щоб не здавалось, ніби ви це прочитали на паркані баби Параски.
http://citforum.univ.kiev.ua/operating_systems/sos/glava_23.shtml

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #39 : 2009-06-05 16:20:45 »
І як це вбіса помітно? Аж самому цікаво стало. Скільки разів не конфігав ядро ніразу не задумувався, що ядерце здохло вже десяток років тому і Лінуксом ніхто не користується  :P Ви ж хоч трохи уявлення майте про час написання того, що читаєте. Але те, що читаєте то -- добре :)

Навпаки: вручну сконфігане ядро не вимагає віртуального диска з дровами (модулями) досить зручно, стартує швиденько. Тоді як мікроядро без віртуального диску жити просто не змогло б: до вінта не достукалося б.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #40 : 2009-06-05 19:52:49 »
Я не сперечаюся з тим, що коли у вас відносно стабільне апаратне забезпечення, то економніше один раз сконфігурувати ядро і не займатися <пі>. І так система буде стабільною. Саме тому більшість серверів працюють під Linux, чи не так?
Але коли у вас часто міняється апаратне забезпечення є 2 варіанти:
1) перекомпілювати ядро з підтримкою потрібного апаратного забезпечення і це трохи напрягає.
2) поставити "товсте" ядро з підримкою усіх на світі пристроїв. Але в цьому випадку Linux буде стартувати не швидше за якусь мікроядерну операційну систему і оперативки жерти не менше!
Можна, звичайно, підключити пристрої модульно, але в цьому випадку можуть виникнути збої в системі (можуть і не виникнути) і не всі пристрої можна підключити як модулі.
А от в мікроядерній ОСі підключити пристрої набагато простіше: скачав відповідний сервер, сконфігурував його (сервер для одного пристрою набагато легше сконфігурувати ніж ціле ядро Linux) і запустив і все! По крайній мірі в теорії то-так.
Розробники Linux'а, звичайно, приймають відповідні міри для цього, типу всяких демонів HAL.
Але в результаті цього Linux на мому компі їсть оперативної пам'яті не менше ніж Windows! І це лякає.
Можливість розвитку у мікроядерних операційних систем набагато більша і я надіюсь, що вона буде використана.
І, по-моєму, Linux зараз тримається тільки на розумі лінуксоїдів-хакерів, які обходять недоліки монолітного ядра.
Я не хочу сказати, що мікроядерна ОСь краща за Linux.
Я не хочу сказати, що Linux краще за мікроядерну ОСь.
Я хочу сказати, що треба дивитись у майбутнє і не тільки у найближче!


Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #41 : 2009-06-06 00:01:57 »
Гм. На мою думку, ВПЗ, тим більше Gentoo, дозволяє не заморочувати собі голову загляданням у майбутнє і не тільки у найближче. Зібрали собі систему під сьогодні - радуємось, користуємося. Взавтра це стало неактуальним - хіба нам довго поміняти/перезібрати? Інтернети нині швидкі, процесори ще-й багатоядерні. За скільки часу у вас компілюється ядро?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #42 : 2009-06-06 10:04:37 »
За скільки часу у вас компілюється ядро?
З genkernel - 2 години, з ручною настройкою - хвилин 20-30.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #43 : 2009-06-06 16:55:19 »
З genkernel - 2 години, з ручною настройкою - хвилин 20-30.
Гм. Багато. Занадто. В мене до 20-ти хвилин не доходило ніколи при ручних налаштуваннях. (Sempron 2800+, 512MB DDR 400). Коли збирав на amd64, вилучав все зайве - так менше 10-ти хвилин.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

romi

  • Гість
Re: Початок встановлення...
« Відповідей #44 : 2009-06-06 17:06:15 »
А в мене Sempron 2600+, DDR400 512 Mb. І при ручній настройці ядра я тільки додавав зірочки і не забирав (я ще не продвинутий лінуксоїд).