Автор Гілка: Linux: за і проти  (Прочитано 45004 раз)

Відсутній Sinara

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Linux: за і проти
« : 2004-09-28 17:25:16 »
Шановні панове!

Прошу вас допомогти знайти відповіді на кілька питань. Я не є фахівцем-комп'ютерщиком. Я звичайний користувач, котрий нічого не тямить в операційних системах, а вміє тільки використовувати прикладні програми (скажімо, офісні, графічні тощо).

1. Які переваги і які недоліки має Linux перед Windows? Багато хто говорить, що Linux краще. Але так говорять фахівці-комп'ютерщики. Що можна сказати звичайному користувачеві?

2. Чи правда, що Linux краще захищений від вірусів? А також від несанкціонованого проникнення в комп'ютер з боку 'Великого Білла' та йому подібних?

3. Де можна в Києві дістати україномовний Linux? Чи є в Києві ентузіасти, котрі поширюють україномовний Linux і створюють під нього програми?

4. Чи існує щось на зразок товариства (чи асоціації, об'єднання, союзу, конгресу, партії тощо), що об'єднує українських (україномовних) прихильників Linux (користувачі, розробники, поширювачі), яке може створювати в Україні відповідне середовище 'лінуксоїдів'?

Заздалегідь вам вдячний. Відповідати прошу або тут (щоб й інші могли почитати), або на e-mail  scherbyna[a]yahoo.com

Володимир Щербина

k_ilya

  • Гість
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #1 : 2004-09-28 18:21:52 »
3. Дістати можна в http://lafox.net.

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #2 : 2004-09-28 18:34:52 »
переваги:

- практично все можна налаштувати так, як вам більше до вподоби
- величезна кількість програм
- система швидко встановлюється (за ті ж 45-60 хвилин, за які встановлюється вінда без нічого  можна встановити повнофункціональний лінукс, включно з офісом та ще купою програм)
- працює швидше за вінду

недоліки:
- можливо доведеться розібратись із встановленням драйверів та налаштуванням заліза (відеокарта, локальна мережа, т.ін.) - це може забрати трохи часу

непогана українізація в мандрейку, проте графічні оболонки (кдє, гном) мають бути з можливістю українізації в будь-якому дистрибутиві.

взяти можна у розділі роздача на цьому сайті (як на мене це набагато краще ніж лафокс)

інші магазини:
vic-info.com.ua
opensource.com.ua

Відсутній XsID

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
  • ****x
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #3 : 2004-09-28 22:29:36 »
Наскільки мені відомо то під Лінакс є лише (пробачте не пам'ятаю) десь 10-20 вірусів (може це в мене дуже застаріли дані - якщо так то виправте будь ласка). Та це зовсім не позначає що вони усі будуть працювати. Достатньо як умога рідше працювати під користувачем root. А наскільки я пам'ятаю (теж мабуть застаріли дані) то Касперського антівірус оновлював свою базу до ~80000 вірусів.
Цікава річ - man'уальна терапія

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #4 : 2004-09-29 08:47:15 »
Вам, як і багатьом іншим, і не потрібно тямити в операційних системах. ОС - це лиш оболонка для запускання програм. Ну звісно, вона повинна дбати про роботу програм від всіляких там пакостей.
1. Переваги. Українізований, безкоштовний, багато програм (якщо Вам щось не дозволяє красти програми для Віндовса, то взагалі, що на ньому можна робити, крім пас'янсів?).
   Недоліки. Потрібно багато знати. Набагато більше, ніж користувачеві Віндовса. В Мандрейклінаксі найкраще намагаються допомогти незнаючому користувачеві, але часто всеодно потрібно багато знати. Проте в процесі користування Лінаксом цей недолік поступово переходить в перевагу, бо стимулює до розвитку. Програми для Віндовса більш якісні (якщо можете їх купити).
   Щодо диспутів про стабільність, то вона, як на мене, приблизно така ж, як в NT. За 9х однозначно стабільніший.
2. Щоб це сказати, потрібно дочекатися появи вірусів.
3. Купити на Петрівці. Замовити в когось на цьому форумі. Якщо тут пропонують за дякую переписати різні дистрибути Лінакса, то хіба це не ентузіасти? А от створюють... Ні, ну до такого ще не дійшло. Може, ще пошукати ентузіастів, які б Вашу роботу за Вас виконували ;).
4. Існують групи користувачів в різних містах. Щодо всеукраїнського, то мабуть цей сайт і є таким. Питання такого напрямку обговорюються в розсилках linux at org.ua і talk at org.ua. Якщо прийдеться про щось поговорити, тоді відчуєте, наскільки то є те, про що Ви питаєте.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #5 : 2004-09-29 12:36:20 »
Цитата
Щодо диспутів про стабільність, то вона, як на мене, приблизно така ж, як в NT.

Навіть стабільніший. Бо НТ (у мене в конторі 2000) я рятую тільки тим, що зовсім не ставлю на неї наворотів "для Віндовс", а працюю з відкритими програмами типу Cygwin і coLinux, але це вже не вінда.

Щодо знань... Мала поправка. Знати треба багато. Але це початковий капітал, і потім потреби різко збільшувати кількість знань немає. На противагу цьому, для початків роботи у віндах треба знати мало, а от коли треба щось тонке налаштувати, то одразу треба шукати "недокументований ключик реєстру", "третьосторонню програмку" (котра, як правило, конфліктує з іншими третьосторонніми програмками того ж спрямування) й усі інші танці з бубнами... Та й ви знаєте, які грубі про це книжки пишуть. Та й вони не допомагають.

 Додаткові знання, необхідні для досягнення цього ж у Юніксах, зазвичай мінімальні й стоять на цьому ж фундаменті.

Відсутній ZhouckA

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
  • Lamers Must Die!
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #6 : 2004-10-01 18:41:11 »
Мені от дивно, чого в мене за рік роботи в неті жоден вірус не вчепився? Мабуть щось не те роблю. А вінду 2000 за цей час лиш раз переставив, та й то лиш того, що її встановлювали ще 2001 року (далі сервіспаки ставили), а я захотів все під себе налаштувати.
У більшості випадків я користуюсь вільним софтом (OpenOffice, Firefox, Thunderbird, NSIS, mplayer, Amaya), безкоштовними софтом (Winamp, Acrobat Reader, PuntoSwither, IBExpert). Користуюсь і пропрієтарним (Reget, SQL Navigator, TotalCommander, Delphi). Головне тут платформа. До стабільносты Win2000 Linux рости й рости. Правда, зараз скажуть, що в усьому винуваті KDE чи GNOME, але вибачте, мены це побарабану.
Тому ідеальна ОС на цей момент - Win2000 з SP4
Слава Україні!

k_ilya

  • Гість
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #7 : 2004-10-01 19:08:14 »
Мені от дивно, чого в мене за рік роботи в неті жоден вірус не вчепився?
Сумнівні сайти, пошту не відкриваєте тощо. 1 людина не вірогідна вибірка

Цитата
До стабільносты Win2000 Linux рости й рости. Правда, зараз скажуть, що в усьому винуваті KDE чи GNOME, але вибачте, мены це побарабану.
Тому ідеальна ОС на цей момент - Win2000 з SP4
А я, навпаки, сиджу в Лінукс. Що такого нестабільного?

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #8 : 2004-10-02 07:46:32 »
У більшості випадків я користуюсь вільним софтом (OpenOffice, Firefox, Thunderbird, NSIS, mplayer, Amaya), безкоштовними софтом (Winamp, Acrobat Reader, PuntoSwither, IBExpert). Користуюсь і пропрієтарним (Reget, SQL Navigator, TotalCommander, Delphi).

А як на рахунок досвіду роботи в Лінаксі? Ваша оцінка основана на практиці, чи на УРА?
Який зміст ставити платну операційку, якщо отой безкоштовний софт можна виконувати і на безплатній. З отих платних тільки Delphi важливий. І йому можна знайти заміну.

Praporshic

  • Гість
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #9 : 2004-10-03 01:14:12 »
Щойно взявся за вивчення програмування (до цього був звичайним адміністратором з обмеженними можливостями - бо не вмів сирця прочитати) так почав з Borland Kylix -  те саме Delphi  тільки для Linux(з усіма перевагами).
Ще один момент: під лінуксом краще дивитися фільми та слухати музику. Про роботу в мережах можна й не нагадувати - вже пів-року не ходив з домашнього компьютера в Мережу з-під мастдая.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #10 : 2004-10-03 19:26:53 »
Цитата
Правда, зараз скажуть, що в усьому винуваті KDE чи GNOME, але вибачте, мены це побарабану.

Ні. Не скажуть. Похитають скрушно головою і прокажуть, що все вирішує прямота рук користувача.

Цитата
Тому ідеальна ОС на цей момент - Win2000 з SP4

Мені повторити для особливо обдарованих, що не існує нічого "най...". Лінукс теж не ідеал, про вінду краще промовчу, а то тут дами й діти теж бувають. Так от, по-перше, він влаштовує тих, хто з ним працює на щоденній основі, як і тих, хто ходить на сайти *linux.org* регулярно з метою самоосвіти й здорового спілкування. Особисто мене він влаштовує тим, що практично все в системі залежить від мене, а не від сервіспака. І якщо щось не те, то я виправляю, а не чекаю наступного релізу.

Так між іншим. Ви такий знавець 2000-ї вінди, може, підкажете. Одна програма силоміць змусила мене поновити IE з версії 5.5 до 6. Мені треба зійти назад на версію 5.5 (не питайте чому -- просто дуже треба і все). Систему переставляти не можна, навіть перезавантажувати не можна. Мо', знаєте спосіб, яким це зробити в найдружнішій для користувача (особливо такого, як я), найбезпечнішій (дикий регіт за кадром) і найпростішій у користуванні (я плакав) системі?

Відсутній Andrij Roj

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 52
  • Карма: +0/-0
  • Мені подобається Linux
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #11 : 2004-10-04 04:11:08 »
- Ніяк не можу погодитись з таким висловлюванням:
 "Програми для Віндовса більш якісні (якщо можете їх купити)" (Taras)
При чому це писав лінуксоїд, якщо не помиляюсь. Є дуже багато програм, кращих ніж під Віндовс. Але мені взагалі здається, що це хтось просто нас усіх розігрує.
А як подобається комусь W2000- то нехай під ним і сидить.
   Хоча вже багато разів говорилося- такі суперечки непотрібні, зайві, просто займають час. Можливо варто на них не реагувати зовсім?
  Відносно об'єднань чи організацій лінуксоїдів, то у більшості великих міст вони є. Ведеться розмова про створення загальноукраїнської організації. Називаються такі організації " групи користувачів Linux"  (Linux User Group). Наприклад - PLUG -це польська група користувачів Linux.  Необов'язково входити в якусь із груп, але звернувшись в LUG можна отримати більше інформації чи допомогу. В той же час, більшсть лінуксоїдів відвідує  цю сторінку.Незважаючи на те,що  її задекларована спрямованість українізація, тут можна знайти і багато корисних в технічному плані  даних.
« Змінено: 2004-10-04 04:22:40 від Andrij »

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #12 : 2004-10-04 07:55:35 »
Ну звісно, я мабуть був занадто категоричний. Кожен працює в своїй області, і безумовно є застосування Лінакса, де він кращий. Я мав на увазі, наприклад, такі програми: Corel Draw, MathCad, Lingvo, Stylus, FineReader, EasyTrace, можна продовжити. Буду радий, якщо мені заперечать конкретними прикладами. А лінуксоїд, чи ні - яке це має значення для реальної оцінки якості програм?

Відсутній ZhouckA

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
  • Lamers Must Die!
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #13 : 2004-10-04 15:29:11 »
Щодо питання по даунгрейд IE: запитайте у користувачів IE (я до таких не відношуся).
Щодо мого Linux-досвіду - моя древня стаття
http://webclub.by.ru/stati/system/1-10/li_vs_w.shtm
(вибачте що російською) - якісь гади розмістили без мого дозволу, в мене навіть оригіналу не лишилося
Слава Україні!

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #14 : 2004-10-05 03:33:15 »
Щодо питання по даунгрейд IE: запитайте у користувачів IE (я до таких не відношуся).
Щодо мого Linux-досвіду - моя древня стаття
Стаття -- наполовину дурниця, на іншу половину брехня. Оцінювати, що таке Лінакс по одній установці Редхета. одному Мандрейку і опенофісу, це те ж саме, що і "Паваротті сусід наспівав". Тим більше, не треба забувати, що лінакс це всього навсього недоросток-недоколишок в сім'ї юніксів.
« Змінено: 2004-10-05 03:34:09 від dmytro »