Автор Гілка: [Renamed] Черговий срач про проєкт  (Прочитано 4035 раз)

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Відповідь на закриту тему
« Відповідей #45 : 2017-06-07 20:49:08 »
Дурня, польський, чеський та радянський досвід щонайменш то заперечують. Хоч можливо у варіянті 1999 року й справді правописної реформи не буде, але вона буде. З 2015 року над цим знову працюють кваліфіковані фахівці
По-перше, історичні аналогії - це завжди дурість, і до того ж продемонстрований вами раніше ваш комплекс меншовартості. У доступній для вас формі: "великі хлопці отаке роблять, треба і собі спробувати". У нас ситуація чимось схожа на радянську, польску та чеську?

По-друге, ключове слово "кваліфіковані фахівці". Кваліфіковані фахівці зазвичай дуже добре знають, що роблять і явні дурниці роблять нечасто. Ще рідше - втілюють у життя фантазії випадкових людей. У доступній для вас формі - якщо вам тато каже, що пальці в розетку не треба совати, то цього таки не треба робити. Якщо вам тато каже, що вже можна, то він, напевне, або знеструмив ту розетку, або поставив надійні запобіжники, і це вже безпечно робити.

Спробувати спростити ще, чи вже зрозуміло?  :laugh:

Edit:
Цитата
Хоч можливо у варіянті 1999 року й справді правописної реформи не буде, але вона буде.
Звичайно буде, і не одна, але вони не матимуть нічого спільного з вашими фантазіями.
« Змінено: 2017-06-07 20:52:44 від Cthulhu »

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Відповідь на закриту тему
« Відповідей #46 : 2017-06-07 21:10:33 »
Ех-х-х... гаразд. Почуття інтелектуальної вищості я задовольнив, прошу модераторів забанити всіх присутніх і закрити гілку  [smiley=35.gif] [smiley=administrator2001.gif]

Koljan

  • Гість
Re: Відповідь на закриту тему
« Відповідей #47 : 2017-06-07 21:13:31 »
Ех-х-х... гаразд. Почуття інтелектуальної вищості я задовольнив, прошу модераторів забанити всіх присутніх і закрити гілку  [smiley=35.gif] [smiley=administrator2001.gif]

Ти задовільнив свою пихату й непокірну москальську пику, бо хто ж як не кваліфіковані фахівці створили у 1928 році Скрипниківку, а у 1999 році проєкт? Комплекс меншовартости це в тебе, бо ти тут зубами вчипився у створений ворогами українського народу правопис, а рідного цураєшся. Шевченка згадай Тараса
« Змінено: 2017-06-07 21:16:40 від Koljan-Mykola Tkach »

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Відповідь на закриту тему
« Відповідей #48 : 2017-06-07 23:27:54 »
Ну, нехай мені й модератори вліплять якийсь «гірчичник», але я таки висловлю загальну думку. Пане Koljan-Mykola Tkach, ви — невиховане ***, яке не в змозі довести свою думку методами відмінними від особистих образ опонентів. Вам нема чого робити на цьому ресурсі. Й так, могли б піднятись до мого рівня, та назвати як саме ви допомагаєте боронити Україну, окрім того що обзиваєте інших українців «ватникам», «москалями», «совками» й іншим.
« Змінено: 2017-06-14 16:39:58 від Re. »
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Відповідь на закриту тему
« Відповідей #49 : 2017-06-07 23:31:50 »
Панове модератори, не закривайте поки тему, prapor теж має бажання задовольнити почуття інтелектуальної вищості [smiley=hump.gif]

І, поклавши руку на серце, я не можу його засуджувати.

Відсутній f1g4r0

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 160
  • Карма: +0/-0
  • Vita sine libertate, nihil!
Re: Відповідь на закриту тему
« Відповідей #50 : 2017-06-08 01:27:57 »
Ти задовільнив свою пихату й непокірну москальську пику...
Ні-ні, не треба закривати теми... тут взагалі особливо важкий клінічний випадок.
В дописах пацієнта зустрічаються слова і вирази , які не сумусні зі здоровим громадянським суспільством. "Поставити на місце..."  , "покірність..." і тд ...все це свідчить про глибокі особистістні розлади даного індівіда, у спотворенному світосприйнятті якого  "пихою" називається елементарна наявність логіки , інтелекту.  Абсолютне відкидання реальності рбить веденння з даним елементом тематичних бесід впринципі неможливим чи з передбачуваною агресивною реакцією. Генерувати життєздатні думки та ідеї не здатен. На мій погляд, чудовий друкований приклад ненаслідування для теперішніх і прийдешніх поколінь.  [smiley=smile.gif]
*[ Ніхто крім нас ] *                        //Arch + dwm + SVD

dfghjkl

  • Гість
Re: Відповідь на закриту тему
« Відповідей #51 : 2017-06-08 16:15:39 »
Кіля, жггі іщщо!

Відсутній OAntey

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 75
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Re: Відповідь на закриту тему
« Відповідей #52 : 2017-06-08 18:48:34 »
Це що, Азіров стайл чи що?

gdekjifgb

  • Гість
Re: Відповідь на закриту тему
« Відповідей #53 : 2017-06-08 20:01:29 »
Це що, Азіров стайл чи що?
ага

Відсутній f1g4r0

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 160
  • Карма: +0/-0
  • Vita sine libertate, nihil!
Re: Відповідь на закриту тему
« Відповідей #54 : 2017-06-08 20:01:55 »
Це що, Азіров стайл чи що?


ні. це чергова дефекація root_x.
*[ Ніхто крім нас ] *                        //Arch + dwm + SVD

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Відповідь на закриту тему
« Відповідей #55 : 2017-06-14 16:50:17 »
невиховане ***
Шановний, Ви ж обіцяли мені тільки тролити, а тут особисті образи. Негарно.


Сподіваюсь, тема вичерпана і надалі не буде образ. Бо дістанеться не тільки prapor'у, попри факт, що він колишній модератор. Правила є правила.

P.S. Нарешті дісталися повноцінні права модератора — тепер можу банити і виносити попередження. Тему перейменував задля інформативності.
« Змінено: 2017-06-14 16:53:08 від Re. »

Відсутній f1g4r0

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 160
  • Карма: +0/-0
  • Vita sine libertate, nihil!
Re: [Renamed] Черговий срач про проєкт
« Відповідей #56 : 2017-06-15 15:26:29 »
пане модератор, не сваріться..
Калян самоліквідувався.. срачу не буде :)
*[ Ніхто крім нас ] *                        //Arch + dwm + SVD

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Відповідь на закриту тему
« Відповідей #57 : 2017-06-15 22:14:55 »
невиховане ***
Шановний, Ви ж обіцяли мені тільки тролити, а тут особисті образи. Негарно.
Mea culpa.Не стримався.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Re: [Renamed] Черговий срач про проєкт
« Відповідей #58 : 2017-06-16 01:22:28 »
О, давненько я сюди не заглядав, а тут такий с..ач розгорівся  :) . І, раз модератори тему ще не закрили, докладу й своїх п’ять копійок (ну, чи ложку олії доллю у це вогнище  :) ). Тут нещодавно мав розмову зі знайомими мовознавцями на схожу тему. Тож, кілька моїх (я не мовознавець, зауважу) думок щодо "істо(е)ричної справедливості", "мови дідів-прадідів" і т.д. Можливо, щось із написаного буде цікаво і панові Колянові, хоч, мені так здається, він не сприйме...
Відразу зауважу, мова не йде про наукові дослідження розвитку правопису.
Коли мені починають говорити про повернення (не дослідження, а саме повернення) до "історичних", "властиво українських" правописів, всіляких там скрипниківок, правопису часів Шевченка, у мене виникає одне питання: а чому, власне, зупинилися на 28 році? Давайте вже до витоків, до Котляревського, чи до правопису (якщо можна так назвати) Каменяра (він, якщо не знаєте, писав цікавезною мішаниною кирилиці й латиниці). А чому б тоді взагалі не до часів Памво Беринди годинника відкрутити? Там взагалі весело - знайти різницю між, скажімо так, праукраїнською і праросійською - цікава задачка ;) . А в історичності взагалі сумнівів немає! Але тоді отримаємо ситуацію, коли літературна (офіційна) мова перестане відповідати розмовній (живій). Отримаємо фактично два правописи - академічний і народний. Подібна ситуація була у США (причини, правда, дещо інші), результатом стало виникнення фактично нового правопису  - американської англійської. І, якщо англійська мова такий процес пережила, то українська подібного розділення, на мою думку, просто не переживе. Тож, це досить цікаве питання, хто насправді є недоброзичливцем (м’яко кажучи) стосовно мови - помірковані прихильники чинного правопису чи радикальні впроваджувачі "істо(е)рично-справедливого".
Крім того, "впроваджувачі" часто мислять досить фрагментарно і забувають про те, що темп життя прискорюється навіть не лінійно, а, скоріше, експоненційно. Відповідно й мова, яка є відображенням реалій, теж розвивається все швидше і швидше. І, в тому числі, за рахунок як іншомовних запозичень, так і творення нових слів. За час після 1999 року (не будемо брати більші періоди - до скрипниківки чи ще раніше) в українській мові з’явилася купа слів, утворених різними способами. Частина з них таки прижилася, хоч значна частина не проіснувала й року - про те, що такі слова були, всі вже встигли забути. Що робити з цими новими словами, які ніяк не вписуються в концепцію тієї ж скрипниківки? Про це чомусь забувають. І це поки мова йде про загальновживану мову. Я вже мовчу про такі "дрібниці", як професійна мова (наука, техніка, технології) - що робити з цим?

І ще одне, щодо "авторитетів". Особисто для мене (думаю, і для багатьох інших) в питаннях мови є лише один авторитет - це люди, які говорять цією мовою. Не НАНУ, не "прохвесор хвілології" (були й такі пропозиції написання), а живий народ, який говорить живою мовою. На мою думку, завдання всіх оцих мовознавців (філологів, фільольогів, хвілологів тощо) одне єдине - вивчати живу мову (часто це називають говірками, діалектами, наріччями), знаходити в ній певні закономірності, узагальнювати і викладати їх у правописах, словниках тощо. А не калічити живу мову з ідейно-політичних міркувань. Така моя думка.

Щось мене на філософію (філологію?) потягнуло... Аж самому страшно, скільки всього понаписував...

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: [Renamed] Черговий срач про проєкт
« Відповідей #59 : 2017-06-16 13:28:23 »
Коли мені починають говорити про повернення (не дослідження, а саме повернення) до "історичних", "властиво українських" правописів, всіляких там скрипниківок, правопису часів Шевченка, у мене виникає одне питання: а чому, власне, зупинилися на 28 році?
Відповідь проста: раніше не було штучного лінгвоциду.

Якщо провести технічну аналогію, то уявіть, що у нас є бібліотека «Українська». На ній писали новий функціонал і все розвивалось природно. А потім прийшли кляті москалі, взяли свою бібліотеку «Москальську» і почали додавати функціонал на її основі. Йшли роки. Згодом у москалів забрали право на внесення змін, але код все одно лишився завʼязаний на дві бібліотеки. Так от, дилема в іншому. Пан Koljan та інші пуристи пропонують зробити повний відкат всього до тієї версії, де не було лайнокоду москальської бібліотеки і вже допрацьовувати новий функціонал зі прадавньої версії, де втрачено весь набутий поступ за останнє століття. Але є консерватори, які вважають, що ми не маємо в це втручатись, а просто далі робити вклад за вкладом і можливо москальска бібліотека відпаде сама собою. Який підхід слід обрати? Немає однозначної відповіді. Час покаже.
« Змінено: 2017-06-16 13:30:33 від Re. »