Опитування

Який апостроф робити основним для української розкладки?

U+02BC (ʼ)
33 (43.4%)
U+0027 (')
21 (27.6%)
U+2019 (’)
22 (28.9%)

Проголосувало: 70

Автор Гілка: оновлення української розкладки  (Прочитано 195545 раз)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #30 : 2007-10-03 16:35:56 »
оновлення: виклав розкладку ua з доданим варіантом unicode
є дві зміни в схемі:
- поки що прибрано "ять" (не впевнений наскільки вона часто вживається)
- основним зроблено апостроф Unicode, над ним з шифтом прямий програмістський (тильда пішла в третій рівень)

посилання на файли і інструкції на тій самій сторінці

буду чекати на враження та коментарі...
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #31 : 2007-10-03 18:41:15 »
не можу під'єднати (FEdora 7, GNOME)

Цитата
#patch base.xml.patch /usr/share/X11/xkb/rules/base.xml
patch unexpectedly ends in middle of line
patch: **** Only garbage was found in the patch input.

розкладки відповідно не видно в списку :(
я так розумію, можна руками пропатчити, тільки незрозуміло де і як
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #32 : 2007-10-03 20:08:11 »
страшенно вибачаюся, навпаки...

patch /usr/share/X11/xkb/rules/base.xml base.xml.patch
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #33 : 2007-10-03 20:54:32 »
— «дякую»

ЗІ не завадило б і форум пропатчити, щось деякі символи не відображаються
« Змінено: 2007-10-03 20:55:14 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #34 : 2007-10-04 02:43:02 »
— «дякую»

ЗІ не завадило б і форум пропатчити, щось деякі символи не відображаються
А Ви пишіть в синтаксисі вікі, а не html: « — це [сh171] і т. п.

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #35 : 2007-10-04 02:49:49 »
Я б на початковому етапі не змінював жодну поточну розкладку, а створив би справді ua(unicode). А там видно буде. Це ж експерименти поки.

Щодо третього рівня так нічого і не зрозумів.
Що таке AltGr?
Клавішу треба утримувати, так само як Shift для другого рівня?
Вибір такої клавіші довільний?
Чи встановлюється якась така клавіша передстало (by default)? [якщо так, я волів би Win: Alt посилено використовується багатьма програмами, принаймні моїми улюбленими графічними].

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #36 : 2007-10-04 03:06:29 »
На http://dict.linux.org.ua/other/ua_layout_uni.html червоним виділено і другий, і третій рівень на схемі клавіатури, що трохи плутає. Краще ввести третій колір, скажімо, зелений або малиновий.

Щодо яті, то вона справді потрібна тільки філологам-славістам. Вони, правда, сильно люблять програмне рішення "Ірмологій", де функціоналу значно більше, ніж дає просто розширення розкладки.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #37 : 2007-10-04 15:20:36 »
Я б на початковому етапі не змінював жодну поточну розкладку, а створив би справді ua(unicode). А там видно буде. Це ж експерименти поки.
це те що зроблено, додана нова ua(unicode)

Щодо третього рівня так нічого і не зрозумів.
Що таке AltGr?
так називають правий Alt

Клавішу треба утримувати, так само як Shift для другого рівня?
так, власне він тому й називається третій рівень - аналогічний 2му (верхньому регістру), правда тоді RAlt+Shift => четвертий рівень

Вибір такої клавіші довільний?
так, на веб-сторінці про це сказано

Чи встановлюється якась така клавіша передстало (by default)? [якщо так, я волів би Win: Alt посилено використовується багатьма програмами, принаймні моїми улюбленими графічними].
поки що в ua(unicode) типової клавіші не встановлено, але є рекомендація ставити типовою RAlt (бо так слалося історично і зафіксовано у всіх розкладках з третім рівнем)... це бардак, бо тоді якщо хочеш правий альт на щось інше потрібно ставити опцію "right alt never selects 3d level", щоб він працював для чогось іншого, але я розмовляв з супроводжувачем розкладок і він каже, що якщо зробити правильно  і забрати типову клавішу то Європа стане на вуха... так що можливо як буду оновлювати розкладку додам типовий правий альт
« Змінено: 2007-10-04 15:21:04 від DalekiyObriy »
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #38 : 2007-10-04 15:27:09 »
На http://dict.linux.org.ua/other/ua_layout_uni.html червоним виділено і другий, і третій рівень на схемі клавіатури, що трохи плутає. Краще ввести третій колір, скажімо, зелений або малиновий.
червоним виділено третій і третій+shift (або четвертий) рівні
власне червоний - це нові пропозиції третього рівня, верхній і нижній регістри й так розрізняютсья (один в горі другий внизу), а чорні - поточні клавіші (нижній і верхній   регістри)
я думав про ще один колір, але в мене склалося враження, що більше кольорів навпаки  знизить сприйняття...

Щодо яті, то вона справді потрібна тільки філологам-славістам. Вони, правда, сильно люблять програмне рішення "Ірмологій", де функціоналу значно більше, ніж дає просто розширення розкладки.
загальна думка - якщо додавати ять, треба додавати іжицу і що ще там є, а набір користувачів для цього буде досить обмежений...
оскільки клавіатура загальна, я намагаюсь мати ширшу цільову аудиторію
якщо буде така потреба завжди можна зробити на базі цієї ua(filolog-slavist) :)
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #39 : 2007-10-04 17:07:20 »
Цитата
А Ви пишіть в синтаксисі вікі, а не html: « — це [сh171] і т. п.
я не настільки естет, щоб заради одного символу набирати сім. Я пишу в юнікоді, а в html скрипти форума чомусь перекодовують (див. що сталося з вашою цитатою).

Цитата
[якщо так, я волів би Win: Alt посилено використовується багатьма програмами, принаймні моїми улюбленими графічними].
які такі програми використовують правий Alt? Вона традиційно в усіх західно- та центрально-європейських алфавітах перемикає третій рівень, тож не варто виділятися. Замість правого алту є 2 правих Win-а, які я взагалі не використовую.
« Змінено: 2007-10-04 17:09:48 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #40 : 2007-10-04 22:26:54 »
на сторінці деяке оновлення, подробиці писати не буду, бо воно тут дещо офтопік - боюся праведного гніву модераторів :)
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #41 : 2007-10-05 00:18:26 »
Цитата
А Ви пишіть в синтаксисі вікі, а не html: « — це [сh171] і т. п.
я не настільки естет, щоб заради одного символу набирати сім. Я пишу в юнікоді, а в html скрипти форума чомусь перекодовують (див. що сталося з вашою цитатою).
Тоді так Вам і треба  ;) Спотворило ж не мій запис, а Вашу цитату з нього.
А взагалі можна ж винести всі "нестандартні" знаки на панель. Гном повинен мати таку функціональність. Я в КДЕ створив таку панельку і спокійно тягаю звіди лапки-ялинки і тире в аську, де синаксичні конструкції не проходять; російські літери звідти ж беру, і тому мені не потрібна рос. розкладка. Зручно. Але тут на форумі все одно: або вікі, або користуйтеся панелькою над віконцем введення тексту: лапки там точно є.

Цитата
[якщо так, я волів би Win: Alt посилено використовується багатьма програмами, принаймні моїми улюбленими графічними].
які такі програми використовують правий Alt?
Так я ж не знав, що він правий. Традиційно використовується тільки лівий, бо однією рукою можна більшість комбінацій натискати.
« Змінено: 2007-10-05 00:37:27 від Campana »

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #42 : 2007-10-05 00:24:02 »
Вибір такої клавіші довільний?
так, на веб-сторінці про це сказано
Та якраз однозначно не сказано. В кінці розміщена таблиця, до якої немає коментарів, як її розуміти. Чи то в ній альтернативи викладені, чи то різні дії. Я коли до неї дійшов, якраз і заплутався.

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #43 : 2007-10-05 00:34:30 »
червоним виділено третій і третій+shift (або четвертий) рівні
власне червоний - це нові пропозиції третього рівня, верхній і нижній регістри й так розрізняютсья (один в горі другий внизу), а чорні - поточні клавіші (нижній і верхній   регістри)
Перепрошую, це я, видно, дивився на нові ворота...

Щодо яті, то вона справді потрібна тільки філологам-славістам. Вони, правда, сильно люблять програмне рішення "Ірмологій", де функціоналу значно більше, ніж дає просто розширення розкладки.
загальна думка - якщо додавати ять, треба додавати іжицу і що ще там є, а набір користувачів для цього буде досить обмежений...
оскільки клавіатура загальна, я намагаюсь мати ширшу цільову аудиторію
якщо буде така потреба завжди можна зробити на базі цієї ua(filolog-slavist) :)
Угу. Навіщо ж я й дав посилання на Ірмологій: славістам потрібні не просто окремі кириличні букви, але можливість набирати складноструктурований текст із надрядковими знакосполученнями. Ніяка розкладка із цим не має справлятися за означенням: це рівень програм користувача.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #44 : 2007-10-05 01:34:06 »
так, на веб-сторінці про це сказано
Та якраз однозначно не сказано. В кінці розміщена таблиця, до якої немає коментарів, як її розуміти. Чи то в ній альтернативи викладені, чи то різні дії. Я коли до неї дійшов, якраз і заплутався.
та я там не розпорошувався ;), спробую переписати зрозуміліше...
Fedora 35 (x86-64)